Świetlica/ stołówka

ZASADY REKRUTACJI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 im. „ORŁA BIAŁEGO”

W BISKUPCU

ROK SZKOLNY 2021/2022

Wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej dotyczy danego roku szkolnego, również uczniów, którzy w poprzednim roku szkolnym byli zapisani do świetlicy. Rodzice /opiekunowie muszą przejść ponownie proces rekrutacji, spełniając wymienione niżej kryteria.

1.      Warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy szkolnej jest złożenie wniosku w wyznaczonym terminie prawidłowo i kompletnie wypełnionej karty zgłoszenia dziecka do świetlicy.

2.      Karty zgłoszenia dziecka można pobrać ze strony internetowej szkoły sp3biskupiec.edupage.org

3.      Kompletnie i czytelnie wypełnioną kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy należy złożyć do dnia 1.09.2021 r. i przesłać kopie podpisanych dokumentów na adres e-mail sp3@biskupiec.pl (temat: rekrutacja do świetlicy szkolnej 2021/2022) lub złożyć w skrzynce dostępnej przed wejściem do budynku szkoły (forma preferowana) w godzinach od 800 do 1400 lub przesłać pocztą na adres: Szkoła Podstawowa nr 3, ul. B. Chrobrego 15, 11-300 Biskupiec.

4.      O przyjęciu ucznia do świetlicy decyduje Komisja rekrutacyjna powołana przez Dyrektora Szkoły, w skład, której wchodzą :

a)     Dyrektor Szkoły lub upoważniona przez niego osoba,

b)     Wychowawcy świetlicy szkolnej.

5.      Ogłoszenie listy przyjętych nastąpi 2.09.2021r.

6.      Rekrutacja przeznaczona jest dla uczniów klas I – III,  uczniów dowożonych do szkoły oraz uczniów klas starszych w uzasadnionych przypadkach.

7.      W pierwszej kolejności do świetlicy szkolnej przyjmowani są uczniowie:

a)     Dojeżdżający autobusem szkolnym,

b)     Obojga rodziców/ opiekunów pracujących,

c)     Rodziców samotnie wychowujących dzieci.

8.      Liczba miejsc jest ograniczona. Wnioski i prośby indywidualne rozpatruje Dyrektor Szkoły lub upoważniona przez niego osoba.

9.      O przyjęciu dziecka do świetlicy w trakcie roku szkolnego decyduje Dyrektor Szkoły lub upoważniona przez niego osoba

10.   Rodzic, wypełniając kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy, oświadcza, że podaje dane zgodne ze stanem faktycznym i akceptuje zasady rekrutacji.

11.   Rodzic dziecka przyjętego do świetlicy zapoznaje się z wytycznymi obowiązującymi w szkole w związku z ryzykiem zakażenia COVID-19, a także z zapobieganiem i przeciwdziałaniem.

KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_SWIETLICY_SZKOLNEJ.docx