Liga Matematyczna

23 maja 2018 roku odbył się pilotażowy konkurs "Ligi Matematycznej".  Uczniowie klas czwartych walczyli o tytuł najlepszego matematyka naszej szkoły (w kategorii klas 4). Konkurs polegał na rozwiązaniu 30 zadań testowych wielokrotnego wyboru.

Ocena prac zawodników w tym konkursie jest bardzo rygorystyczna: 1 pkt za poprawną odpowiedź (-1) pkt za błędną odpowiedź i 0 pkt za brak odpowiedzi. Wynika z tego, że uczestnicy mogą uzyskać w tej rywalizacji ujemny wynik końcowy.

W następnym roku szkolnym  rozszerzyliśmy Ligę Matematyczną na pięć kategorii (klasy: 4, 5, 6, 7 i 8) i przeprowadzamy ją cyklicznie po trzy etapy konkursu na każdym poziomie.

Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia w tej intelektualnej rywalizacji i niech zwyciężają najlepsi.

Andrzej Przeradzki

"W szkole nie matematyka