Szkolny Turniej Wiedzy o Sporcie i Promocji Zdrowia

10 listopada z okazji obchodów Święta Szkoły odbył się Szkolny Turniej Wiedzy o Sporcie i Promocji Zdrowia.

Turniej odbył sie w dwóch częściach. W pierwszej uczestniczyły drużyny reprezentujące klasy 4- 6, w drugiej części reprezentanci klas 0- 3.

Drużyny musiały wykazać się wiedzą na temat historii sportu, sportu współczesnego i zasad zdrowego stylu życia oraz wykonać zadania praktyczne.

Publiczność zgromadzona na widowni, gorąco dopingowała swoje drużyny, a w czasie gdy zawodnicy przygotowywali się do zadań, uczestniczyła w tanecznych animacjach.

Najlepszą drużyną okazał się zespół z  klasy 6b, II miejsce zajęła drużyna z klasy 5b, III miejsce przypadło dwóm drużynom z klasy 5c i 4b. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Towarzystwo Przyjaciele Szkoły.

W tym dniu uczniowie jako zadanie dla klas przygotowywali plakaty, w których zachęcali do udziału w zajęciach wychowania fizycznego oraz uprawiania aktywności ruchowej.

Młodsze klasy praktycznie wykorzystywały wiedzę o zasadach zdrowej i zbilansowanej diety i przygotowywały kanapki oraz przekąski, które w porze dugiego śniadanie wspólnie z wychowawcami zjedzono.

Turniej przygotował zespół w składzie: Jolanta Okuniewska, Beata Dotka, Joanna Dutkowska

Fotorelacja: Zbigniew Zastryżny