Wojewódzka Konferencja Szkół Promujących Zdrowie w Olsztynku 27.10.2016

Certyfikat Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty "Szkoła Promująca Zdrowie".
Miło nam poinformować, że 27 października 2016 w Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku odbyła się Wojewódzka Konferencja Szkół Promujących Zdrowie, na której nasza szkoła wraz innymi 17 placówkami z terenu naszego województwa została wyróżniona Certyfikatem Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty za szczególne osiągnięcia i działania w obszarze szeroko pojętej promocji zdrowia.
Na spotkaniu wykład inauguracyjny pt. " Pryncypia wychowania w szkole promującej zdrowie" wygłosił profesor nadzwyczajny dr hab. Krzysztof Wojcieszek z Wyższej Szkoły Nauk Społecznych PEDAGOGIUM w Warszawie.
Wśród gości zaproszonych obecni byli: warmińsko- mazurski kurator oświaty pan Krzysztof Marek Nowacki, dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie pan Dariusz Wasiela oraz wojewódzki koordynator sieci szkół promujących zdrowie pani Anna Zdaniukiewicz.
Gospodarze spotkania, czyli społeczność Gimnazjum w Olsztynku, zadbali o ciepłą atmosferę oraz "coś dla ducha i dla ciała". Mieliśmy przyjemność posłuchać zespołu muzyczno- wokalnego a w przerwie spotkania posilić się smacznymi przekąskami oraz jesienną zupą dyniową.
Naszą społeczność szkolną w spotkaniu reprezentowały pani dyrektor Bożena Lasocka oraz szkolny koordynator ds. promocji zdrowia pani Jolanta Okuniewska.
Promocja zdrowia w naszej szkole jest wpisana w codzienna pracę placówki. Działania w tym obszarze nie dotyczą tylko wąskiej grupy uczniów i ich rodziców, ale również wszyscy nauczyciele i pracownicy czynnie, na miarę swoich możliwości, starają się zadbać o zdrowie fizyczne, społeczne, psychiczne i duchowe, zmieniać swoje nawyki dotyczące aktywności fizycznej, racjonalnego odżywiania i promowania zdrowego stylu życia.