"Śniadanie daje moc"

Na najważniejszy posiłek w ciągu dnia uczniów klas 0-3 Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu  kolejny raz zaprosił Samorząd Uczniowski z opiekunkami  H. Szkop i B. Rosińską.

Dnia 8 listopada przypada  europejski dzień zdrowego śniadania pod hasłem „Śniadanie daje moc” i jak co roku w szkolnej stołówce naszym najmłodszym uczniom zaproponowano zdrowe śniadanie.

Pyszne śniadanie składało  się z zupy mlecznej z płatkami kukurydzianymi, bułką z miodem oraz dodatkami owocowo-warzywnymi w postaci jabłka i rzodkiewek.

Uczniowie dowiedzieli się o korzyściach jakie płyną dla ich zdrowia ze spożywania  dobrze zaplanowanych i urozmaiconych posiłków. Obiecali, że będą się stosować do zasady „ śniadanie zjedz sam, obiadem się podziel, a kolację oddaj wrogowi” .

Młodszym kolegom i koleżankom pomagały członkinie samorządu uczniowskiego z klasy VI a oraz VII a. Do zobaczenia w przyszłym roku na równie pysznym śniadanku.