„Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej”

Klasy pierwsze wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacji stomatologicznej „Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej” przygotowanym przez Instytut Blend-a-med   Oral-B. W ramach projektu nauczyciele brali udział w szkoleniu, a uczniowie uczyli się o tym, jak dbać o zdrowie zębów oraz utrwalali pozytywne nawyki związane z higieną jamy ustnej. W trakcie realizacji programu dzieci odwiedziły szkolny gabinet dentystyczny, zapoznały się z zawodem stomatologa, obejrzały film, rozwiązywały zadania w arkuszach ćwiczeń, ćwiczyły szczotkowanie zębów na modelu, wykonały pracę konkursową w formie plakatu. Każde dziecko otrzymało dyplom ukończenia kursu, a rodzice przewodnik.

Mamy nadzieję, że realizacja programu przyczyni się do zdobycia  i utrwalenia przez uczniów niezbędnej wiedzy z edukacji stomatologicznej, wykształci odpowiednie nawyki dbania o swoje zdrowie. Bo zdrowe zęby – to zdrowie całego organizmu.

Ewa Pałaszewska