KONKURS PROFILAKTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS VI- VII

REGULAMIN KONKURSU PROFILAKTYCZNEGO „UZALEŻNIENIOM MÓWIMY STOP”

1. CELE KONKURSU:

1. Promocja zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji przez upowszechnianie wzorów i postaw prozdrowotnych.

2. Zaangażowanie dzieci do działań profilaktycznych.

3. Zainspirowanie kreatywności dzieci w procesie zdobywania różnorodnych umiejętności życiowych.

4. Uświadomienie dzieciom zagrożeń związanych z uzależnieniami.

5. Uzyskanie oryginalnych projektów prac, promujących zachowanie zdrowego trybu życia.

1. UCZESTNICY KONKURSU:

• Konkurs jest adresowany do uczniów kl. IV-VII Szkoły Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu.

1. PRACE KONKURSOWE:

1. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest opracowanie i przygotowanie pracy plastycznej w dowolnej formie i technice.

2. Prace konkursowe powinny być związane z przeciwdziałaniem uzależnieniom (np. nikotynizm, alkohol, narkotyki, dopalacze, komputer, itp.) – negatywne konsekwencje.

3. Do każdej pracy powinna być załączona informacja zawierająca następujące dane: imię i nazwisko autora pracy, szkoła, klasa.

4. Prace należy wykonać indywidualnie.

5. Każdy uczestnik ma prawo złożyć nie więcej niż jedną pracę konkursową.

1. PRZEBIEG KONKURSU:

1. Konkurs rozpoczyna się 27 listopada 2017 r. a kończy 20 grudnia 2017 r.

2. Prace dostarczone organizatorowi po 20 grudnia 2017 r. nie zostaną rozpatrzone jako prace konkursowe.

3. Prace należy złożyć do godziny 13.00 do 20 grudnia 2017 r. u pedagoga szkolnego Pani Agnieszki Żurawskiej.

4. Prace konkursowe ocenią członkowie Komisji konkursowej w składzie: Agnieszka Żurawska, Joanna Struj, Ewa Żurawska, Joanna Dutkowska.

5. Komisja oceniać będzie:

• profilaktyczny przekaz treści,

• kreatywność, oryginalność i pomysłowość,

• formę estetyczną pracy.

1. Ogłoszenie wyników odbędzie się w styczniu 2018 r.

2. Autorzy prac nagrodzonych zostaną poinformowani o wynikach konkursu przez organizatorów.

3. Laureaci konkursu otrzymają nagrody i dyplomy.

4. Lista nagrodzonych i ich prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz zaprezentowane na holu szkoły.

1. UWAGI KOŃCOWE:

1. Biorąc udział w konkursie uczestnik akceptuje treść niniejszego Regulaminu.

2. Prace złożone na konkurs nie będą zwracane, stają się własnością organizatorów konkursu i mogą zostać wykorzystane w działaniach informacyjno- edukacyjnych na terenie szkoły.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!