Szkolny Dzień Sportu i Talentów Sportowych

Wyjątkowo aktywnie i atrakcyjnie zaplanowano w naszej szkole dzień 14 lutego zwykle obchodzony jako Walentynki- dzień zakochanych. W tym roku zorganizowaliśmy ten dzień na sportowo- z rywalizacją w konkurencjach sprawnościowych. Były różnorodne wyścigi : wyścigi z pokonywaniem płotków, przenoszeniem piłki lekarskiej, kozłowaniem piłki i wyścigiem rydwanów. W konkurencjach mogli wziąć wszyscy chętni uczniowie, każdy znalazł konkurencję dla siebie. Ta rywalizacja wywoływała ogromne emocje, a doping słychać było poza budynkiem szkoły.

W trakcie potyczek sportowych mieliśmy okazję zaprezentować i podziwiać talenty taneczne, akrobatyczne, panowanie nad piłką nożną w formie żonglerki, walk sportowych teakwondo. Pokazy przygotowali nasi uczniowie pod okiem trenerów z grupy kuglarskiej Spektrum, grupy chaerleederek Soltare, Klubu Sportowego Egida oraz chętni uczniowie, którzy zaprezentowali żonglerkę piłką nożną.

Pokazy wzbudziły ogólny zachwyt naszych uczniów, nauczycieli i obecnych na pokazie rodziców oraz gości. Cieszy, że wbrew powszechnej tendencji do unikania aktywności ruchowej przez dzieci, nasi uczniowie znajdują czas i motywację do rozwijania swoich talentów i pasji sportowych.

Nasza szkoła stawia na aktywność ruchową i promocję zdrowia. W listopadzie otrzymaliśmy  po raz drugi Krajowy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie. Takie wyróżnienie zobowiązuje do podnoszenia jakości kształcenia i rozwijania oferty naszej szkoły. W tym roku realizujemy program Szkoła Sportowych Talentów w związku z tym zaplanowaliśmy szereg działań związanych z promocją aktywnego stylu i zdrowego odżywiania.  Szkolny Dzień Sportu i Talentów Sportowych był jednym z zadań w ramach realizowanego projektu.

Koordynator projektu Jolanta Okuniewska