Badacz wody inspiruje i powiększa zakres działań

Warmińskie Kropelki zostały poproszone do udziału  w lokalnym projekcie  „Biskupiecki  Badacz Wody  finansowanym przez  WFOŚGW w Olsztynie oraz Gminę Biskupiec .  Projekt  jest  realizowany od kwietnia  do końca grudnia 2018r. Uczestniczy  w nim będzie 60 uczniów  z SP nr 3. Celem projektu jest analiza wody w trzech jeziorach naszej gminy (j.  Stryjewskie, Węgojskie i  Kraks Mały). Warmińskie Kropelki  zrealizują wyzwanie  MINI SASS  w każdej porze roku.  Natomiast  jezioro Kraks Mały,  dodatkowo zadbamy o czystość , w ramach akcji  „Świat bez plastikowych zanieczyszczeń).  Już w najbliższą sobotę ruszamy do pracy.  Nasz  projekt zakończy się konkursem ekologicznym  oraz konferencją, na której uczestnicy przedstawią wyniki  wszystkich działań. O postępach  naszej pracy będziemy informować na swoim  blogu.