Szkoła Podstawowa Nr 3 w Biskupcu Międzynarodową Szkołą Tygodnia w projekcie Badacz Wody

Gratulujemy Badaczom Wody ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu tytułu Międzynarodowej Szkoły Tygodnia!
Zespół Warmińskich Kropelek zrobił wiele, aby pokazać społeczności szkolnej związek między pożywieniem a zasobami wody. Uprawa własnych warzyw i ziół obejmuje już 8 gatunków. Wykorzystywane są różne naczynia i pojemniki do uprawy wewnątrz szkoły. Dojrzałe warzywa i zioła używane są do wzbogacania posiłków.
Na ostatnie ogólnoszkolne Forum Ekonomiczne zespół przygotował kanapki, w których wykorzystał uprawiane przez siebie warzywa. Było to wsparte kampanią informacyjną o wodzie potrzebnej do produkcji różnych artykułów żywnościowych. Z przesłaniem dotarto do 120 osób.
Zespół stara się pokazywać w praktyce, że uprawa własnych warzyw jest opłacalna i służy także ochronie zasobów naturalnych. Przy tym może to być zabawne!
Świetnie, Warmińskie Kropelki, z ciekawością czekamy, co jeszcze będziecie uprawiać!
Zespół Badacza Wody

Co jeszcze robiliśmy w ramach naszego projektu Badacz Wody?

Tym razem ścieżki oszędności prowadziły do szkolnych toalet. Zainteresowanie było duże, Najciekawsze hasła napisane na stopach.

Kto czystą wodę pije, ten długo żyje!

Zawsze zakręcaj kran!

Używaj prysznica zamiast kąpieli!

Nie wylewaj niepotrzebnej wody, użyj do podlewania roślin lub do sprzątania!

Woda to czysty skarb!

Hasło, pod którym realizowane było to wyzwanie, sprawdziło się doskonale.  Zainteresowanie uczniów  trochę przerosło nasze oczekiwania. Każdy z uczestników chciał się wymienić, prawie każdemu z nich podobało się coś, czego nie miał.

Badacze wody udali się do pobliskich bibliotek by poszukać wody w literaturze.  Wyszukane cytaty przedstawili na  drzwiach szkolnych regałów. To tylko niektóre cytaty, jest ich z pewnością więcej. W ten sposób badacze starali się pokazać, że woda jest ważna i ceniona przez pisarzy i poetów.
To wyzwanie okazało się bardzo ciekawym zadaniem, ponieważ Program Badacz Wody pomaga w korelacji międzyprzedmiotowej.

Teraz już wiemy, że następnym razem przygotujemy jeszcze więcej miejsca i czasu. Planujemy powtórzyć tę akcję podczas festiwalu wody.