Szanowni Państwo,
zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie uczniom oraz nauczycielom informacji o dwóch konkursach w ramach kampanii "Jesteś twórcą-masz prawo". Żeby wziąć udział w konkursach wystarczy przygotować pracę w domu i przesłać ją online. W konkursach można wygrać atrakcyjny sprzęt elektroniczny m.in. telefony, tablety, kamerę ufundowany przez ZIPSEE Związek Cyfrowa Polska.
"Do dzieła...AKCJA!" - konkurs dla uczniów na filmik przeznaczony do social mediów, który opowie o tym jak dzieci radzą sobie z nudą.
Wszelkie szczegóły można znaleźć w załączonej informacji oraz na stronie www.jestestworca.pl.
Zapraszamy również do śledzenia naszego profilu na facebooku oraz instagramie.
Łączę wyrazy szacunku
Paulina Richter
Koordynator kampanii ,,Jesteś twórcą-masz prawo"
Dziś Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie 3b w ramach zadania domowego posprzątali zakamarki swoich domów a ze znalezionych odpadów powstały takie oto roboty.
Wiktoria Kujawa, kl. 5 a : „Tęskno mi za Wami…”
Wirus nas nagle zaatakował,
W domach nas poblokował.
Długo Was już nie widzimy,
Bardzo za Wami tęsknimy.
Chociaż się w szkole nie widujemy,
Obecność Waszą czujemy.
Panie Andrzeju od informatyki,
Przepraszamy za klasy wybryki.
Pani Mariolu, bez pani nauka historii,
Nie daje tyle euforii.
Tak sobie myślę Panie Bernardzie od geografii,
Co teraz pana trapi?
Matematyka bez Pani Agaty,
To nie to samo co z pomocą taty.
Pani Agnieszki Ziętary brakuje mi miłych słówek,
Teraz mama musi mi temperować ołówek.
Z Panią Brygidą lekcje niczym w muzycznym klubie,
Teraz zostały mi piosenki na youtubie.
Brak mi lekcji w-fu u Pani Danuty,
Kurzą się w domu sportowe buty.
Panie Krystianie, ja chcę angielski!!
Wirus mi zabrał Pana spokój anielski.
Pani Basiu, brak mi plastyki,
Teraz sama w domu robię z kasztanów ludziki.
Kto mi opowie jak zbudowana jest euglena zielona?
Gdy od Pani Hani jestem oddzielona.
Brakuje religii i Pani Marzenki,
Z Nią zawsze radośnie śpiewaliśmy piosenki.
Dziwne nastały czasy,
Pani Dyrektor nie wchodzi do naszej klasy.
Ślę Wam wszystkim pozdrowienia,
Do szybkiego zobaczenia.
Niech Wam zdrowie dopisuje,
Dobry humor dokazuje.
Miło jest nam poinformować, że w V. edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Prawa człowieka - Wszyscy rodzimy się wolni”,organizowanym przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Olsztynie, pod patronatem Starosty Olsztyńskiego Andrzeja Abako nasi uczniowie zdobyli:
Rafał Welke - I miejsce w kategorii klas IV-VIII,
Dominika Przybylska - wyróżnienie w kategorii kl I-III
GRATULUJEMY
Informujemy, że zapisy do klasy I i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021 trwają do
24 kwietnia 2020r. Rodzice potwierdzają wolę przyjęcia do 15 maja 2020r.
W związku z przedłużeniem zawieszenia zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o kolejnym przeniesieniu zawodów. Zawody odbędą się 28.05.2020r..
Decyzją Premiera oraz Ministra Edukacji przedłużono termin zamknięcia szkół do 26 kwietnia 2020 r.
Egzaminy odbędą się najwcześniej w czerwcu 2020 r.
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele,
Pracownicy obsługi i administracji!
Tegoroczna Wielkanoc będzie inna niż wszystkie, które dotąd przeżyliśmy. Niech skłoni nas do refleksji i pozwoli odpowiedzieć na pytanie - „Co w życiu jest najważniejsze?”. Życzmy więc sobie bezcennego zdrowia, wyrozumiałości, odnalezienia istoty świąt Wielkiej Nocy w tej trudnej chwili próby. Niech opatrzność, wiara, nadzieja i miłość nigdy nas nie opuszczają.
❤️Dzisiaj obchodzimy szczególny dzień ❤️ Dzień Pracowników Służby Zdrowia oraz Światowy Dzień Zdrowia Cała społeczność Trójki składa serdeczne życzenia oraz wyraża swoją wdzięczność wszystkim pracownikom służby zdrowia.
Jak nigdy dotąd, w tym szczególnym czasie epidemi choroby, widzimy ogrom heroicznej pracy i poświęcenia dla ratowania ludzkiego życia i zdrowia.
Wszystkim lekarzom ❤️ pielęgniarkom ❤️ ratownikom medycznym ❤️ specjalistom współpracującym z medykami ❤️ oraz pracownikom administracji i obsługi życzymy wszystkiego najlepszego a przede wszystkim bezpieczeństwa i zdrowia.
Cały "plan lekcji" Szkoła z TVP dostępny na: https://regiony.tvp.pl/47356868/szkola-z-tvp-sprawdz-plan-lekcji.
Urząd Ochrony Danych Osobowych, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, przygotował poradnik „Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania”. Jest to materiał, który zawiera najważniejsze informacje na temat bezpiecznego przetwarzania danych podczas kształcenia na odległość. Z poradnika mogą korzystać dyrektorzy szkół, nauczyciele, a także rodzice i uczniowie.
Dodatkowo opracowaliśmy zestaw dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa danych podczas kształcenia na odległość. Są to najważniejsze zasady, o których powinni pamiętać zarówno szkolni administratorzy, jak i nauczyciele oraz uczniowie, przygotowując się do lekcji online.
Zachęcam do zapoznania się z poradnikiem i zasadami bezpieczeństwa.
Mam nadzieję, że materiał przygotowany przez UODO i MEN wesprze Państwa w codziennej pracy.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
Załączniki:
1. Dobre praktyki_zasady bezpieczeństwa_UODO – plik wersji pdf
2. Poradnik UODO_Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania– plik wersji pdf
5. Poradnik UODO dla szkół przy współpracy z MEN – komunikat MEN – plik w wesji docx
Dla Nauczycieli, którzy korzystają z facebooka utworzyliśmy jeszcze poniższe grupy:
· Przedszkola-> https://www.facebook.com/groups/przedszkoleWSiP/?ref=bookmarks
Zachęcam Nauczycieli do skorzystania, bo np. w edukacji wczesnoszkolnej Nauczyciele dzielą się świetnymi pomysłami na lekcje zdalne, a Wydawnictwo robi konkursy, w których nagrody stanowią ciekawe pomoce edukacyjne. J
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Wierzchowska
Konsultant Edukacyjny
Tel. 605 885 220
e-mail. Joanna_Wierzchowska@wsip.pl
Poniedziałek 30 marcaGodz. 13:00 Literatura na ekranie – Pan Wołodyjowski, cz.1 (1969) reż. Jerzy HoffmanGodz. 14:25 Śladami wielkich kompozytorów: Śladami Vivaldiego – cykl dokumentalnyGodz. 15:15 Lekcje z literatury - Pojedynki stulecia: Władysław Reymont - Antoni Słonimski - cykl programów publicystycznychGodz. 15:45 Szlakiem miejsc niezwykłych - Pomniki historii: BrzegGodz. 15:50 Artyści antagoniści: Leonardo Da Vinci i Michał Anioł - cykl dokumentalnyGodz. 16:45 Lektura na ekranie - Samochodzik i templariusze reż. Hubert Drapella (1971) (odc. 1 z 5)Godz. 17:20 Co Ty wiesz o nauce: Genetyka, odc. 1 - cykl rozmów
Wtorek 31 marcaGodz. 13:00 Literatura na ekranie – Pan Wołodyjowski, cz.2 (1969) reż. Jerzy HoffmanGodz. 14:25 Śladami wielkich kompozytorów: Śladami Mozarta– cykl dokumentalnyGodz. 15:20 Lekcje z literatury - Pojedynki stulecia: Marek Hłasko - Leopold Tyrmand - cykl programów publicystycznychGodz. 15:55 Artyści antagoniści: Vincent Van Gogh i Paul Gauguin - cykl dokumentalnyGodz. 16:45 Lektura na ekranie - Samochodzik i templariusze reż. Hubert Drapella (1971) (odc. 2 z 5)Godz. 17:20 Co Ty wiesz o nauce: Genetyka, odc. 2 - cykl rozmówGodz. 17:30 Nauka - film dokumentalny
Środa 1 kwietniaGodz. 13:00 Literatura na ekranie – Przygoda Stasia (1970) reż. Andrzej KonicGodz. 13:40 Literatura na ekranie – Duch z Canterville (1968)Godz. 14:20 Śladami wielkich kompozytorów: Śladami Masseneta – cykl dokumentalnyGodz. 15:15 Lekcje z literatury - Pojedynki stulecia: Władysław Broniewski - Julian Tuwim - cykl programów publicystycznychGodz. 15:45 Artyści antagoniści: Emil Nolde i Max Liebermann - cykl dokumentalnyGodz. 16:40 Lektura na ekranie - Samochodzik i templariusze reż. Hubert Drapella (1971) (odc. 3 z 5)Godz. 17:10 Co Ty wiesz o nauce: Genetyka, odc. 3 - cykl rozmów
"Szkoła z TVP" w telewizji publicznej. Pierwsze lekcje ruszają już 30 marca 2020 r. Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na antenach Telewizji Polskiej. Zajęcia rozpoczynać się będą od godz. 8.00. Materiały mają być dostosowane do podstawy programowej szkoły podstawowej. Będzie je można obejrzeć na 4 kanałach: TVP 3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia. Całość można obejrzeć później na platformie VOD.TVP.PL
Aby wesprzeć nauczycieli w codziennej pracy i zachować wysoką jakość kształcenia, uruchomiliśmy platformę z bezpłatnymi materiałami GWO dla nauczycieli:
Oferujemy m.in.:
Materiałów będzie przybywać!
Szanowni Państwo ,
Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br.
Wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia egzaminów zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:
Proszę Państwa o zapoznanie się z komunikatem MEN i CKE, który przekazujemy w załączeniu, a także poinformowanie nauczycieli, uczniów klas VIII i ich rodziców o przygotowaniach do próbnego egzaminu. W komunikacie znajdą Państwo m.in. wskazówki, jak w warunkach kształcenia na odległość można przeprowadzić egzamin i przekazać nauczycielom zadania do oceny. Zasady oceniania CKE przekaże dyrektorom w późniejszym terminie.
Mam nadzieję, że w próbnym egzaminie ósmoklasisty weźmie udział jak najwięcej uczniów.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
Celem zgłoszenia uczestnictwa w bezpłatnym programie, prosimy o wypełnienie formularza: https://forms.gle/oqaqkTKVvE2w8BPu6
Na EQURS.PL znajdują się kursy online, składające się z video-lekcji, notatek i interaktywnych testów przygotowujących w internecie do egzaminu ósmoklasisty i matury.
Stanowią one materiały ćwiczeniowe, mogące być uzupełnieniem zajęć szkolnych na zasadzie "odwróconej klasy".
TVP Kultura uruchomiła specjalne pasmo dla dzieci i młodzieży. Codziennie w godz.13:00-17:00 widzowie mogą zobaczyć koncerty, wartościowe produkcje filmowe, spektakle Teatru Telewizji, seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur.
Czwartek 26.03.
Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Wesele reż. Andrzej Wajda (1973) (102 min.)Godz. 14:45 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Mahlera, cykl dokumentalny (2012) (50 min.)Godz. 15:35 Lekcje z literatury – Pojedynki stulecia – Henryk Sienkiewicz – Stefan Żeromski, cykl programów publicystycznych (2019) (25 min.)Godz. 16:10 Lektura na ekranie – Nad Niemnem, odc. 3, reż. Zbigniew Kuźmiński, (1986) (50)Godz. 17:00 Lektura na ekranie – Nad Niemnem, odc. 4, reż. Zbigniew Kuźmiński, (1986) (50)
Piątek 27.03.
Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Mobi Dick reż. John Huston (1956) (110 min.)Godz. 14:55 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Liszta, cykl dokumentalny (2012) (50 min.)Godz. 15:45 Lekcje z literatury – Pojedynki Stulecia – Tadeusz Dołęga – Mostowicz – Witold Gombrowicz – cykl programów publicystycznych (2019) (25 min.)
Godz. 16:10 Awantura o Basię, reż. Kazimierz Tarnas, (1995) (105 min.)
Telewizja Polska udostępnia w paśmie TVP Vod cztery specjalne kolekcje zawierające materiały podzielone na kategorie dostosowane zarówno do najmłodszych, jak i starszych uczniów.
1. Kolekcja dla dzieci „To się nie nudzi” – bajki, filmy familijne, programy rozrywkowe, archiwalne seriale i spektakle dla młodych widzów
2. Kolekcja z dziedziny kultury „Kulturalny rock szkolny” – magazyny i programy kulturalne, filmy i seriale dokumentalne, filmy i seriale fabularne oraz koncerty polskich i światowych artystów
3. Kolekcja z dziedziny historii „Lekcja Historii” – programy telewizyjne, filmy i serie dokumentalne, filmy i seriale fabularne, archiwalne i historyczne, Teatry Telewizji
4. Kolekcja „Lektury na ekranie” – filmowe i serialowe ekranizacje lektur szkolnych oraz filmy dokumentalne o autorach z kanonu lektur
Na kanale dziecięcym TVP ABC w godz. 8:00-13:00 młodzi widzowie będą mogli codziennie obejrzeć różne programy edukacyjne.
Wśród nich są m.in.: „Al-chemik” – program, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne, a także „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką.
TVP ABC zaprasza również najmłodszych do oglądania programów takich jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, „Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.”
UWAGA ÓSMOKLASIŚCI
Korzystajcie ze strony
https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/
Pobierzcie i rozwiążcie test, a na FB wpisujcie wyniki. Powodzenia. Zostańcie w domach.