Nawigacja

  • Ważne informacje dla rodziców, uczniów, nauczycieli

    Ważne informacje dla rodziców, uczniów, nauczycieli

    Praktyczne porady jak organizować kształcenie na odległość.

     

    Wobec licznych pytań i wątpliwości, co należy rozumieć pod pojęciem nauki ucznia w domu oraz czym są zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, powstał materiał, który w przejrzysty sposób opisuje istotę tych zajęć.

     

    Kształcenie z wykorzystaniem metod i technik na odległość oznacza wykorzystanie w procesie edukacji wszelkich dostępnych środków komunikacji, które nie wymagają osobistego kontaktu ucznia z nauczycielem, a także możliwość skorzystania z materiałów edukacyjnych wskazanych przez nauczyciela.

     

    Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość to zajęcia, które:

    • mogą być realizowane z wykorzystaniem materiałów w postaci elektronicznej np.:

    • dostępnych na stronach MEN, w tym na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej https://epodreczniki.pl/,

    • stronach CKE https://cke.gov.pl/ i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych np. https://www.oke.waw.pl/,

    • materiałów prezentowanych w programach i na stronach internetowych telewizji publicznej i radiofonii,

    • innych materiałów wskazanych przez nauczyciela;

    • mogą być realizowane w inny sposób wskazany przez nauczyciela.

     

    Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość to aktywność nauczycielai ucznia, która może odbywać się z użyciem monitorów ekranowych, ale także bez ich użycia – w formie ustalonej przez dyrektora szkoły w porozumieniu z nauczycielami danej szkoły i po poinformowaniu rodziców dziecka (ucznia) o sposobie realizacji zajęć.

    Działania w ramach nauczania zdalnego mogą być prowadzone w oparciu m.in. o:

    • materiały edukacyjne na sprawdzonych portalach edukacyjnych i stronach internetowych wybranych instytucji kultury i urzędów;

    • zintegrowaną platformę edukacyjną https://epodreczniki.pl/;

    • dzienniki elektroniczne;

    • komunikację poprzez pocztę elektroniczną;

    • media społecznościowe, komunikatory, programy do telekonferencji przy zachowaniu bezpiecznych warunków korzystania z Internetu;

    • lekcje online;

    • programy telewizji publicznej i audycje radiowe;

    • zamieszczanie informacji i materiałów edukacyjnych na stronie internetowej szkoły;

    • podręczniki, ćwiczenia, karty pracy, które uczeń już posiada. Wydawcy zrzeszeni w Sekcji Wydawnictw Polskiej Izby Książki przygotowali i udostępnili materiały i narzędzia dydaktyczne całkowicie bezpłatnie.

    • kontakt telefoniczny z nauczycielem;

    • wydrukowanie przez szkołę materiałów dla uczniów i wyłożenie ich we wskazanym miejscu do odbioru przez rodziców;

    • „okienko” w szkole do odbioru prac uczniów itp.;

    • dostarczanie wydrukowanych materiałów do ucznia;

    • inne sposoby wskazane przez dyrektora szkoły w porozumieniu z nauczycielami i przy wsparciu organu prowadzącego.

    Ważne! Nauczaniem zdalnym nie jest tylko nauka w trybie on-line, czy tzw. wideo lekcje!

    Uczniowie mogą przesyłać drogą elektroniczną odrobione prace domowe (w postaci skanów lub plików), a jeśli nie mają możliwości skorzystania z Internetu to również telefonicznie mogą porozumiewać się z nauczycielem.

    Nauczanie zdalne może więc mieć różną formę, musi jednak uwzględniać możliwości (psychofizyczne i techniczne) wszystkich uczestników tego procesu, czyli szkoły (nauczycieli) oraz uczniów (i ich rodziców). Należy pamiętać o zasadzie równego dostępu i równego traktowania!

    Ważniejsza od wybranej formy nauczania jest możliwość zrealizowania celu nauczania, przy zachowaniu bezpieczeństwa wszystkich stron.

    Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo fizyczne, związane ze stanem zagrożenia epidemiologicznego, ale także o zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem.

     

    Przykłady dobrego funkcjonowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość z informacji otrzymanych od rodziców i uczniów :

    • Dzieci uczą się w domach, pod kierunkiem nauczycieli (np. wiadomości/ogłoszenia w dzienniku elektronicznym, poprzez e-mail, smsy) korzystając z podręczników, ćwiczeń, kart pracy, płyt, materiałów dostępnych na platformach edukacyjnych. Dzieci wykonują zadane prace domowe i odsyłają je nauczycielom.

    • Dzieci mają czas na efektywną naukę indywidualną i na odpoczynek.

    • Realizujemy tematy oraz zadania na bieżąco i taka nauka nie różni się niczym od nauki w szkole, oprócz oczywiście tego, że uczymy się w domu. Jeśli obecna sytuacja będzie się przedłużała, nauka zdalna będzie tylko doskonalona, co pozwoli na zakończenie bez problemu obowiązkowego materiału w normalnym, ustalonym wcześniej terminie.

     

    Przykłady złego funkcjonowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość z informacji otrzymanych od rodziców.:

    • Dzieci zamiast uczyć się z samodzielnie z książek, siedzą po 6-7 godzin przed komputerem (…)

    • Rozmawiałem ze swoimi dziećmi; żadne z nich nie chce siedzieć po kilka godzin przed komputerem słuchając swoich nauczycieli online, wolą sami czytać książki, wykonywać zadane prace, a potem mieć czas wolny dla siebie…

    • Jeśli nauczyciele zadają nowy materiał to proszę, aby dali mi wskazówki jak mam pomoc w nauce i wytłumaczeniu nowego materiału córce z 10 przedmiotów, jakie obecnie ma w szkole. Nie jestem specjalistką z matematyki, angielskiego czy języka polskiego. Nie mam odpowiedniego wykształcenia. Więc jak mogę jej pomóc?

    • (…) Nauczyciele nie konsultują ze sobą ilości wprowadzanego materiału, ilości zadań domowych oraz ich stopnia skomplikowania oraz czasochłonności. Bywa tak, że jednego dnia nie ma nic zadanego, to są wyjątki, a następnie mamy po kilka lub kilkanaście zadań z kilku przedmiotów naraz.

    O czym powinni pamiętać:

    Dyrektor szkoły

    1. Kieruje pracą szkoły, tj. wyznacza zadania nauczycielom i nadzoruje ich pracę.

    2. Informuje zdalnie1 rodziców o najważniejszych zmianach w trybie pracy szkoły.

    3. We współpracy z nauczycielami ustala:

    • sposób komunikowania się z uczniami i rodzicami,

    • możliwości ucznia i rodzica do korzystania z materiałów elektronicznych,

    • formę przekazywania treści utrwalających wiedzę,

    • ilość przekazywanego materiału w danym dniu,

    • metody monitorowania postępów uczniów oraz weryfikacji ich wiedzy i umiejętności,

    • formy informowania uczniów i rodziców o postępach w nauce, a także uzyskanych przez niego ocenach,

    • tryb konsultacji ucznia i rodzica z nauczycielem.

     

     

    Wychowawca klasy

    - w porozumieniu z rodzicami ustala możliwe formy pracy zdalnej lub w inny sposóbz każdym uczniem – informacje te przekazuje wszystkim nauczycielom prowadzącym zajęcia w danej klasie.

     

    Nauczyciele

    1. Organizują pracę z uczniami, informując ich o możliwym trybie pracy (formachi częstotliwości kontaktu, zakresie zadań, materiałach, terminie i formach indywidualnych konsultacji, terminach i formach oddawania prac itp., zasadach oceniania).

    2. Zakres przekazywanych treści i zadań zadawanych do wykonania nie powinien być zbyt obszerny, aby nie przerósł możliwości uczniów, co zniechęci ich do pracy i przyniesie skutki odwrotne do zamierzonych.

    3. Nie wszyscy uczniowie mogą mieć w pełni swobodny dostęp do sieci. Niektórzy muszą się dzielić komputerem czy telefonem z rodzeństwem (zwłaszcza młodszym).

    Warto pamiętać, że:

    logowanie, przesyłanie, generowanie postaci elektronicznej to dla uczniów dodatkowy czas poświęcony na naukę.

    1. Terminy wykonania zadań nie mogą być zbyt krótkie. Wiadomościi zadania od jednego nauczyciela (z jednego przedmiotu) powinny być przekazywanez zachowaniem równomiernego obciążenia ucznia w korelacji z innymi otrzymywanymi zadaniami z pozostałych przedmiotów.

    2. Zaleca się, aby instrukcje dla uczniów były proste i jasne, nieprzeładowane treściami nieistotnymi.

    3. W komunikacji należy pamiętać o zachowaniu właściwego dystansuw relacjach uczeń-nauczyciel. Prowadzona korespondencja może stanowić część dokumentacji przebiegu nauczania.

     

     

    Uczniowie

    1. Samodzielnie (np. przez e-dziennik) lub z pomocą rodziców nawiązują kontaktz wychowawcą i nauczycielami.

    2. W zależności od wieku i stopnia samodzielności w korzystaniu z narzędzi do kontaktu zdalnego - organizują naukę własną w domu.

    3. Najlepsze efekty daje praca systematyczna!

    4. Wszelkie wątpliwości co do formy, trybu czy treści nauczania uczniowie na bieżąco zgłaszają nauczycielom (samodzielnie lub prosząc o pośrednictwo rodziców).

    5. Czasu spędzonego przy komputerze nie należy niepotrzebnie przedłużać. Przerwy, nawet krótkie są obowiązkowe!

    6. Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa w pracy z komputeremi w Internecie.

    7. Należy pamiętać o etykiecie językowej i kulturze w komunikacjiz nauczycielami (zwroty grzecznościowe mile widziane!).

    Rodzice

     

    1. Należy zachęcać dzieci do samodzielnej pracy.

    2. Warto być w kontakcie z wychowawcą i nauczycielami: udostępnić swój numer telefonu, adres e-mailowy, korzystać bardziej regularnie z dziennika elektronicznego, sprawdzać stronę internetową szkoły.

    3. W miarę możliwości wspierać (ale nie wyręczać!) dzieci w wykonywaniu zadanych prac.

     

     

    Wychowanie przedszkolne, edukacja wczesnoszkolna.

    Edukacja przedszkolna

    Zawieszenie działalności placówek wychowania przedszkolnego i szkół podstawowych jest trudnym wyzwaniem nie tylko dla nauczycieli i rodziców, ale także dla dzieci. Trzeba cierpliwie wyjaśniać dzieciom, dlaczego nie mogą iść do „swojego” przedszkola, dlaczego nie mogą spotykać się z koleżankami i kolegami z przedszkola i szkoły, dlaczego nie mogą się bawić ulubionymi zabawkami przedszkolnymi. Nie ma przy tym potrzeby wywoływania u dzieci negatywnych odczuć: strachu, paniki i poczucia niebezpieczeństwa. Podstawową zasadą powinno być unikanie kontaktów z innymi osobami oraz stosowanie się do zasad utrzymywania czystości i higieny. Obecna sytuacja stwarza możliwości wdrożenia dziecka do dokładnego mycia rąk, zasłaniania ust przy kichaniu i kaszlu.

    Nauczycielu

    Utrzymuj kontakt z rodzicami, korzystając z telefonu, poczty elektronicznej lub komunikatorów, by wspierać ich w rozwiązywaniu pojawiających się problemów. Największym wrogiem dziecka jest nuda, zatem poradź, zaproponuj, jakie można zastosować działania, by dziecko mogło przejawiać ukierunkowaną aktywność, sprzyjającą jego harmonijnemu rozwojowi. Zwróć uwagę na te obszary, w których podczas pracy z grupą zaobserwowałeś słabsze umiejętności dziecka. Zasugeruj pewne rozwiązania pamiętając, że rodzice mają także zazwyczaj obowiązki zawodowe.

    Wykorzystaj w tym celu:

    1. stronę internetową przedszkola / szkoły;

    2. komunikatory, profile przedszkoli, szkół;

    3. kontakt telefoniczny, np. z wybranymi osobami z rady rodziców.

    4. inne formy kontaktu (np. wywieszenie na drzwiach przedszkola zestawu możliwych do zrealizowania działań, zadań).

    Możesz udostępnić rodzicom:

    1. propozycje wykonania prac plastycznych, projektów technicznych, zabaw badawczych lub eksperymentów;

    2. konkretną propozycję opracowaną na potrzeby zabawy dzieci z jego grupy, adekwatną do realizowanego programu;

    3. opracowane przez siebie propozycje twórczej aktywności dzieci;

    4. linki do słuchowisk, audycji radiowych, informacje o programach telewizyjnych (pasma edukacyjne Telewizji Polskiej dla najmłodszych dzieci), a także programów, zabaw on-line.

    Nie zapominaj, że podstawową formą aktywności dziecka w wychowaniu przedszkolnym jest zabawa.

    Pamiętaj, że nie każdy rodzic musi mieć przygotowanie pedagogiczne - uwzględniaj tow informacjach i przekazach do rodziców.

     

    Rodzicu

    Wykorzystaj czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, na większe usamodzielnienie swojego dziecka – oczekuj od niego większej pomocy przy codziennych czynnościach w domu np. podczas przygotowywania posiłków, sprzątania, czy nawet podczas wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem się, przygotowaniem do snu, w których bardzo często, z powodu pośpiechu, dzieci są wyręczane. Wykorzystaj pobyt dziecka w domu na rozmowy z nim na różnorodne tematy. W ten sposób będziesz wzbogacał słownictwo swojego dziecka. Znajdź czas na czytanie dzieciom i z dziećmi. Korzystaj z edukacyjnych programów telewizyjnych, zaproponuj dziecku gry planszowe czy zabawy i gry zręcznościowe.

    Korzystaj z porad i propozycji nauczyciela. Nie unikaj kontaktu z nim. Pytaj o wszystko i dziel się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi dziecka. W sytuacji zawieszenia pracy przedszkolii szkół, to na Tobie i nauczycielu spoczywa odpowiedzialność za edukowanie dziecka i stwarzanie mu warunków do wszechstronnego rozwoju.

    Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpieczne i swobodne w swej aktywności. Powinno także ruszać się i wykonywać wiele prostych ćwiczeń gimnastycznych.

     

    Edukacja wczesnoszkolna

    Do naturalnych potrzeb rozwojowych uczniów z klas I-III na pewno nie należy permanentne siedzenie nad zeszytem, czy książką i tzw. wypełnianie kart pracy. Zamknięcie szkół niestety tworzy pokusę u nauczycieli i samych rodziców natychmiastowego drukowania z zasobów internetowych kart ze szlaczkami, literkami, zadaniami itd. Nie jest to dobry kierunek wspierania rozwoju dziecka, ponieważ nie jest adekwatny do naturalnych potrzeb i oczekiwań rozwojowych dzieci.

    Zacząć zatem należy od spokojnego wyjaśnienia dzieciom nowej sytuacji, w której się znalazły, wskazania dlaczego ważny jest proces izolowania rodzin i poszczególnych ludzi. Tu również jest okazja do wdrażania zasad utrzymywania czystości i higieny.

    Nauczycielu

    Za pośrednictwem strony internetowej szkoły, lub innej formy komunikacji, udostępnij rodzicom:

    1. propozycje wykonania projektów plastycznych, projektów technicznych, zabaw badawczych lub eksperymentów do wyboru;

    2. konkretną propozycję opracowaną na potrzeby zabaw i zajęć uczniów swojej klasy, adekwatnej do realizowanego programu w tej klasie, opracowane przez siebie lub udostępniane propozycje zadań, ćwiczeń, twórczej aktywności uczniów;

    3. linki do słuchowisk, audycji radiowych i programów telewizyjnych (pasma edukacyjne Telewizji Polskiej dla najmłodszych dzieci), a także programów, zabaw on-line;

    4. propozycje lektur, zestawy ćwiczeń i zadań, zgodnych z założeniami wybranego w danej klasie programu nauczania;

    5. jeżeli to możliwe - cyfrową wersję podręcznika danej klasy.

    Pamiętaj, aby wspierać aktywności dzieci, a nieco rzadziej zadawać obowiązkowe zadania i ćwiczenia do wykonania.

    Nauczycielu, kontaktuj się z rodzicami w rozsądnych odstępach czasowych, przedstawiając propozycje projektów do przeprowadzenia w domu, częściej wskazując czynności praktyczne, niż te , które polegają na wypełnianiu kart pracy.

     

    Rodzicu

    Czas, w którym dziecko nie chodzi do szkoły, wykorzystaj z pożytkiem dla dziecka. Pozwól, by stało się ono bardziej samodzielne, lepiej zorganizowane, odpowiedzialne. Pobyt w domu stwarza dodatkowe możliwości wykorzystania czasu na rozmowy z dziećmi na interesujące je tematy. W ten sposób wzbogacasz ich słownictwo i wiedzę o świecie. Wykorzystaj pobyt w domu na wspólne czytanie książek, rozmawianie o nich, objaśnianie. Głośne czytanie oraz słuchanie tekstu czytanego jest najlepszą metodą nauki czytania.

    Próbuj włączać dzieci w możliwe do wykonania na ich poziomie wszelkie prace domowe, których przebieg można wzbogacać np. o aspekty matematyczne (obliczanie kalorii produktów użytych do wykonania ciasta, ważenie, odmierzanie, odliczanie), o aspekty związane z ochroną środowiska (np. segregacja śmieci i rozmowa o tym procesie) czy aspekty związane z rozumieniem własnych emocji (np. podczas gier planszowych doświadczanie radości zwycięstwa czy akceptowania przegranej).

    Nauka w domu, to także możliwość realizowania rodzinnych projektów edukacyjnych, wspieranych przez nauczyciela.

     

     

     

    1 Na stronie internetowej, przez dziennik elektroniczny, telefonicznie lub w inny zwyczajowo przyjęty sposób, niewymagający kontaktów osobistych.

     

  • Kłopoty techniczne Librus

    Kłopoty techniczne Librus

    Drodzy uczniowie i rodzice!

    W związku z obciążeniem platformy Librus zachęcamy w tej chwili do pracy z zadaniami, które zaplanowane były na dalszy termin.

    Jak tylko zostaną usunięte problemy techniczne, wrócimy do kontaktu.

    Serdecznie pozdrawiamy Wasi nauczyciele 

  • PISMO DO RODZICÓW

    Drodzy Rodzice!

    W związku z przedłużeniem czasowego funkcjonowania jednostek oświaty, w tym naszej szkoły , zgodnie z rozporządzeniem MEN informuję Państwa o sposobie i trybie realizacji zadań szkoły w okresie od 25.03.2020r. do 10.04.2020r.

    Od środy 25.03.2020r. szkoła będzie prowadziła kształcenie na odległość, a nauczyciele rozpoczną kontynuację realizacji podstaw programowych i programu nauczania ze swojego przedmiotu z naciskiem na dalsze powtarzanie i utrwalanie treści już zdobytych. We wskazanym okresie szkoła w realizacji kształcenia na odległość wykorzystywać będzie materiały i funkcjonalność Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej (www.epodręczniki.pl), materiały dostępne na stronach internetowych polecanych przez MEN, materiały prezentowane w programach publicznej telewizji i radiofonii, inne materiały wskazane przez nauczycieli z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej zapewniających wymianę informacji między nauczycielem, a uczniem lub rodzicem szczególnie poprzez wykorzystanie dziennika elektronicznego Librus.

    Wykorzystanie platformy internetowej i innych wymienionych źródeł dedykowane jest uczniom klas IV-VIII, natomiast dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym i uczniowie klas I-III będą pracować na materiałach i źródłach wskazanych przez nauczycieli poprzez przesłanie informacji do rodziców wraz ze wskazaniem możliwych sposobów i form ich realizacji przez dziecko w domu.

    Harmonogram zajęć prowadzonych zdalnie w poszczególnych oddziałach oparty jest na dotychczasowym podziale godzin oddziałów klasowych, co oznacza, że uczniowie utrzymują kontakt z nauczycielem przedmiotu w godzinach jak mają lekcje. Nauczyciel  na prowadzonej jednostce lekcyjnej przeznacza część czasu pracy na bieżącą konsultację, wyjaśnianie za pomocą komunikatorów treści lekcji, udzielanie odpowiedzi z wykorzystaniem internetowej transmisji video lub czatu, sprawdzenie poprawności wykonania poleceń, ocenę pracy itp…czynności. Po każdej lekcji , tak jak jest to w szkole, następuje przerwa.

    Nauczyciele poinformują Państwa i uczniów w jaki sposób będą monitorowane postępy uczniów i w jaki sposób ich wiedza i umiejętności będą weryfikowane.

    Dyrektor i wszyscy nauczyciele , zarówno wychowawcy, jak i nauczyciele przedmiotu, świetlicy, biblioteki oraz pedagog będą w gotowości do kontaktu z uczniami i z Państwem .

    Przetrwajmy ten trudny czas wspierając słabszych i siebie nawzajem.

    Z poważaniem

    Bożena Lasocka

    Dyrektor szkoły

     

  • Osiągnięcia w konkursach przedmiotowych KO

    Osiągnięcia w konkursach przedmiotowych KO

    Jesteśmy dumni mogąc poinformować, że Anna Madej uczennica kl. 8c została laureatką kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z biologii. Do konkursu uczennicę przygotowywała pani Hanna Olewiecka.

    Finalistką konkursu z j.niemieckiego została Oliwia Bilicka uczennica klasy 8b przygotowywana przez panią Katarzynę Kwiatkowską.

  • Ważny komunikat

    Ważny komunikat

     

     

    Szanowni Państwo

    W związku z wydłużeniem terminu zawieszenia zajęć dydaktycznych w szkole do Świąt Wielkanocnych informuję, że informacje są wysyłane do Państwa dzieci w postaci wiadomości lub zadań do wykonania przez dziennik elektroniczny lub z wykorzystaniem innych komunikatorów wskazanych przez nauczyciela. Do 25 marca wszystkie wysyłane do uczniów zadania mają na celu utrwalenie zdobytych już wiadomości.

    Od 25 marca nauczyciele będą przesyłać zadania domowe, zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

    Szczegółowe informacje zostaną przekazane Państwu i dzieciom do wtorku (po uzgodnieniach z nauczycielami).

    Bożena Lasocka

  • REKRUTACJA 2020/2021

    REKRUTACJA 2020/2021

    Drodzy Rodzice

           Prosimy o pobranie n/w wniosków o przyjęcie do szkoły, oddziału przedszkolnego.Skan wypełnionych wniosków należy przesłać e-mailem na adres szkoły: spnr3.b-c@wp.pl 
    Wersję papierową pocztą na adres: 
    Szkoła Podstawowa nr3
                         ul. Chrobrego 15
                         11-300 Biskupiec


    Za utrudnienia przepraszamy

  • KONKURS PLASTYCZNY

    KONKURS PLASTYCZNY

    Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie "Moje ulubione pierogi". Regulamin konkursu w załączeniu.

  • Dzieci się uczą i młodzież się uczy.
    20.03.2020

    Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci.  W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.  

    Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=HxbYRBAKs7U&feature=youtu.be

     

    Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie. 

    Link do materiałów:  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

  • WAŻNY KOMUNIKAT

    WAŻNY KOMUNIKAT

    Drodzy Rodzice 

                   Bardzo prosimy o odczytywanie wiadomości w dzienniku elektronicznym Librus. Część rodziców ich nie odczytuje.  W obecnej sytuacji stały kontakt z Państwem jest szczególnie istotny, gdyż przesyłamy tą drogą bieżące informacje na temat zmian jakie następują w związku z epidemią i codzienną porcję zadań do wykonania przez uczniów, przygotowaną przez nauczycieli przedmiotów.     

    W razie problemów z kontem w Librusie prosimy o kontakt telefoniczny z wychowawcą  klasy bądź e-mail na stronę szkoły spnr3.b-c@wp.pl

     

  • List Ministra Edukacji Narodowej

    Szanowni Państwo

    w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. W tym celu wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji oraz GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowaliśmy poradnik dla nauczycieli i dyrektorów szkół do nauki zdalnej.  

    W poradniku zamieściliśmy wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać.

    W okresie zawieszenia zajęć szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego. Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu:

    • dziennika elektronicznego,
    • strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej,
    • mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny.

    Jednocześnie chciałbym podziękować Państwu za wspieranie uczniów, rodziców i nauczycieli w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Dbajmy o siebie i swoich najbliższych. Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Sprawdzajmy na bieżąco informacje zamieszczanie przez Ministerstwo Zdrowia, GIS i na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

    Łączę wyrazy szacunku i życzę dużo zdrowia Dariusz PiontkowskiMinister Edukacji Narodowej

    Załączniki:1. Nauka zdalna w czasie zawieszenia zajęć – komunikat MEN

     

     

  • Kangur matematyczny - zmiana terminu

    W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach
    Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny
    podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 16.04 br.

  • Komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej
    11.03.2020

    Szanowni Państwo,

    decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

    W załączeniu przekazuję komunikat – proszę o uważne zapoznanie się z jego treścią i poinformowanie uczniów, rodziców i nauczycieli o zawieszeniu zajęć.  

    Zachęcam do sprawdzania komunikatów na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

     

    Z poważaniem

    Anna Ostrowska

    Rzecznik prasowy MEN

     

    Załącznik – Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych – komunikat MEN (WORD)

  • Pilne! List Burmistrza Biskupca

    Pilne! List Burmistrza Biskupca

    Szanowni Państwo,

    w związku z sytuacją spowodowaną wirusem Covid-19 i decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego informuję, iż od poniedziałku 16 marca do 25 marca (włącznie) wszystkie szkoły i placówki przedszkolne na terenie naszej gminy i wszystkich innych gmin w Polsce przestają przyjmować dzieci i sprawować nad nimi opiekę. 

    Jeszcze tylko jutro i w piątek można przyprowadzić najmłodsze dzieci na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze do placówek oświatowych. Jednakże z uwagi na powagę sytuacji wierzę, że będą to pojedyncze przypadki. Dodatkowo informuję, iż transport na liniach autobusowych zostanie zachowany. 

    Mając na względzie dobro ogółu odwołuję wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe zaplanowane w naszej gminie do końca marca.

    Urząd Miejski w Biskupcu oraz jednostki jemu podległe funkcjonują normalnie.

    Ponadto nadmieniam, iż w chwili obecnej w gminie Biskupiec nie ma żadnego przypadku wystąpienia koronawirusa a wszelkie działania są jedynie działaniami profilaktycznymi. Prosiłbym o zachowanie spokoju i rozsądku oraz o niesłuchanie plotek, które coraz częściej występują na naszym terenie i powodują dezinformację wśród mieszkańców. Jednakże z uwagi na dynamikę sytuacji będę Państwa na bieżąco informował o czynnościach, które podejmujemy.

    Jednocześnie apeluję o rozwagę i stosowanie się do komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Wspólnie zminimalizujmy ryzyko zakażenia.

     

            Burmistrz Biskupca

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  /-/ Kamil Kozłowski 

     

  • NA ŚNIADANIE ZAPRASZAMY
    08.03.2020 Uczniowie z klasy IIa zadbali o swoje zdrowie, dobre samopoczucie, energię do pracy, nauki i zabawy przygotowując smakowite i kolorowe śniadanie. Wspólna praca przyniosła takie oto widoczne na zdjęciach efekty. Ślinka Wam cieknie? To do roboty i skomponuj własne śnidanie!
        
  • DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY W TRÓJCE

    DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY W TRÓJCE

    W sobotę 7 marca 2020r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Biskupcu odbył się Dzień Otwarty. Gościliśmy przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami, aby zaprezentować im korzyści płynące z nauki w naszej szkole. Naszym hasłem jest nowoczesność w starych murach, czyli zabytkowy bydynek, a w nim nowoczesne sale na miarę XXI wieku! W klasopracowniach mamy najnowocześniejszy sprzęt elektroniczny, tablice interaktywne, rzutniki multimedialne, nagłośnienie stereo, komputery ze światłowodowym przyłączem do internetu, wyposażenie profilowe w pomoce dydaktyczne. Na początku wszyscy wzięli udział w części artystycznej, na którą składały się: występy chóru, pokazy zespołu tanecznego CHEER BIS, prezentacja multimedialna o naszej szkole oraz rozdanie nagród za udział w konkursie. Następnie dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach pokazowych, w czasie których mogły poczuć się jak prawdziwi uczniowie.  Na pożegnanie wszyscy spotkaliśmy się w kawiarence, gdzie przy kawie lub herbatce zajadając słodki poczęstunek można było podzielić się wrażeniami z całej imprezy.

  • Przedszkolaki z wizytą w Trójce.

    27 i 28 lutego 2020r. w naszej szkole gościliśmy przedszkolaków z Przedszkoli „Jacek i Agatka” oraz z „Piątki”. Dzieci uczestniczyły w zabawach i grach ruchowych prezentując swoją kondycję fizyczną, wspólnie ze swoimi starszymi koleżankami zatańczyły taniec „Makarena”. Następnie wraz z opiekunami zwiedzały szkołę, do której być może przyjdą we wrześniu jako pierwszoklasiści. W miłej atmosferze dzieci spędziły wesołe chwile, które zostaną na długo w pamięci. Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy wraz z rodzicami, w sobotę 7 marca na Dzień Otwarty!

  • INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

    INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
    DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH

    (Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO)

    Warszawa, 24.02.2020 r.

    W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

    Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i:

    1) zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:

    • bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
    • lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

    2) nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

    a) Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpiły wyżej wymienione objawy, zakończ kontrolę.

    b) Jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji zaobserwujesz wyżej wymienione objawy to:

    • bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
    • lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

    3) miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2
    to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

    Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.

    Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą
    z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

    Instrukcja jak poprawnie i skutecznie myć ręce znajduje się poniżej.

    Ze względu na obecnie wysoką aktywność grypy sezonowej w krajach Półkuli Północnej należy pamiętać o zaszczepieniu się przeciw grypie sezonowej.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego
    ul. Bolesława Chrobrego 15
    11- 300 Biskupiec
  • (+48) 89 7152716

Galeria zdjęć