Nawigacja

  •     Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu, chcąc uczcić 78.rocznicę powstania w getcie warszawskim, wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej - Żonkile 2021 zainicjowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 

                19 kwietnia 2021 r społeczność uczniowska  chętnie przyłączyła się do projektu . Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz Panią I. Woronowicz i Panią D. Rutkowską posadziły na szkolnej rabatce żółte żonkile. Klasy: 3a, 2a, 1b, 1a  wykonały papierowe kwiaty w domu  i wysłuchały  koncertu - „Josimowe koraliki”, a także opowiadania Justyny Bednarek ” Historia z pewnej ulicy”.  Efekty swoich działań zaprezentowały na szkolnym Facebooku. 

        Klasy starsze - 4c z Panią J.Śmiełowską , 4b,7b, 8b z Panią J. Kowalczyk 7a, 8a, 8c  z Panią B. Żęgotą, 7d z Pania Beatą Stankiewicz - przyswoiły treści o powstaniu w getcie warszawski 1943 r., oglądając filmy: „Będę pisać” oraz „ Muranów- Dzielnica Północna”. 

    26.04.2021 10:59 | więcej »
  • Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.

    Chrzest księcia Mieszka I 

    Książę Mieszko I został ochrzczony prawdopodobnie w Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r., zgodnie z ówczesnym zwyczajem w nocy oczekiwania na Zmartwychwstanie Pańskie. Znaleziska archeologiczne sugerują, że chrzest mógł się odbyć na Wyspie Ostrów Lednicki, blisko grodu gnieźnieńskiego. Przypuszcza się, że wraz z księciem został ochrzczony także jego dwór. 

    Mieszko zdecydował się na przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim, za pośrednictwem Czechów. Wejście do chrześcijaństwa zachodniego zostało poprzedzone małżeństwem z księżniczką Dobrawą w roku 965. Z Czech przybyli także pierwsi misjonarze.

    Warto podkreślić, że relacje i źródła historyczne dotyczące Chrztu Polski są niezwykle skromne, dlatego wiele kwestii w tym zakresie to hipotezy historyków.

    Znaczenie chrztu Mieszka dla polskiej kultury, historii i tożsamości 

    Chrzest księcia Mieszka I zapoczątkował nie tylko proces chrystianizacji i budowy struktur kościelnych na ziemiach polskich. Miał on także przełomowe znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe. Był to potężny impuls rozwojowy, który umacniał władzę księcia, wspierał integrację młodego organizmu państwowego, dawał mocniejsze podstawy suwerenności i bezpieczeństwa.  

    Przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim wprowadziło rodzące się wówczas państwo polskie w krąg państw Europy Zachodniej. Rozpoczęło proces przejmowania wzorców kulturowych i największych zdobyczy zachodniej cywilizacji. Począwszy od chrztu Mieszka I polska kultura, historia i tożsamość narodowa rozwijały się na fundamencie tradycji chrześcijańskiej. 

     
    15.04.2021 11:03 | więcej »
  • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – polskie święto państwowe obchodzone co roku 13 kwietnia, uchwalone 14 listopada 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej poprzez aklamację, w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej.

    http://Katyń Pro Memoria (katynpromemoria.pl)


     
    13.04.2021 12:41 | więcej »

  • Kim byli Żołnierze Wyklęci?

    Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.  Walcząc z siłami nowego agresora, musieli  zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”. Z kolei osoby działające w antykomunistycznych organizacjach i oddziałach zbrojnych, które znalazły się w kartotekach aparatu bezpieczeństwa, określono mianem „wrogów ludu”. Mobilizacja i walka Żołnierzy Wyklętych była pierwszym odruchem samoobrony społeczeństwa polskiego przeciwko sowieckiej agresji i narzuconym siłą władzom komunistycznym, ale też przykładem najliczniejszej antykomunistycznej konspiracji zbrojnej w skali europejskiej, obejmującej teren całej Polski, w tym także utracone na rzecz Związku Sowieckiego  Kresy Wschodnie II RP.

     

    Uczestników ruchu partyzanckiego określa się też jako „żołnierzy drugiej konspiracji” lub „Żołnierzy Niezłomnych”. Sformułowanie „Żołnierze Wyklęci” powstało w 1993 roku – po raz pierwszy użyto go w tytule wystawy „Żołnierze Wyklęci – antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 r.”, zorganizowanej przez Ligę Republikańską na Uniwersytecie Warszawskim. Jego autorem był Leszek Żebrowski. 

     

    Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120-180 tysięcy. Większość akcji oddziałów podziemia antykomunistycznego było wymierzonych w oddziały zbrojne UB, KBW czy MO. Podziemie niepodległościowe aktywnie działało też na Kresach Wschodnich, szczególnie na ziemi grodzieńskiej, nowogródzkiej i wileńskiej. Ostatnim członkiem ruchu oporu był Józef Franczak ps. „Lalek”, który zginął w obławie w Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami (woj. lubelskie) osiemnaście lat po wojnie – 21 października 1963 roku.  Żołnierzy Wyklętych dotknęły ogromne prześladowania. W walkach podziemia z władzą zginęło około 9 tys. konspiratorów. Kolejnych kilka tysięcy zostało zamordowanych na podstawie wyroków komunistycznych sądów lub  zmarło w więzieniach. Wciąż są to szacunki. Wysiłek zbrojny i martyrologia drugiej konspiracji nadal wymagają badań.

    Fenomen powojennej konspiracji niepodległościowej polega m.in. na tym, że była ona – aż do powstania Solidarności – najliczniejszą formą zorganizowanego oporu społeczeństwa polskiego wobec narzuconej władzy. Żołnierze Wyklęci dzięki swojej działalności przyczynili się do opóźnienia kolejnych etapów utrwalania systemu komunistycznego, pozostając dla wielu środowisk wzorem postawy obywatelskiej.

    31.03.2021 14:20 | więcej »
  • Z sentymenetem zaglądamy do zasobów archiwalnych, ze wzruszeniem obserwujemy jak dorośleją nasi uczniowie. 
    W poniższym filmie udostępniamy wspomnienia radosnego Święta Szkoły zbiegającego się z Rocznicą Odzyskania Niepodległości. 
     

     

    Pieśni w wykonaniu naszych uczniów wzruszają i wyrażają szacunek do naszej Ojczyzny. 
    31.03.2021 14:03 | więcej »
  • Mija kolejny rok, a my kontynuujemy podjęte już wcześniej inicjatywy upamiętnienia naszych bliskich. Celem naszej akcji jest pielęgnowanie pamięci nie tylko bohaterów walczących o naszą Ojczyznę, ale również tych, którzy są związani z naszym regionem oraz naszą Szkołą.

           Jesteśmy dumni , iż możemy opiekować się i nawiedzać groby żołnierzy AK oraz grób Sylwestra Antoniego Sznarbach -ucznia Jana Matejki (1854-1924)

          Zebraliśmy informacje na temat zmarłych Uczniów, Pracowników oraz Nauczycieli naszej Szkoły. Pozyskane informacje posłużyły nam do odnalezienia mogił. Akcja ta pozwoli na przetrwanie pamięci osób, które żyły wśród nas.

    Zorganizowaliśmy sprzątanie mogił, postawiliśmy znicze oraz odmówiliśmy modlitwy. Możemy podzielić się tymi krótkimi wspomnieniami, które utrwaliliśmy na zdjęciach.

            Akcję ,,Szkoła pamięta” przeprowadzili uczniowie klasy VIIIb pod opieką Pani Marzeny Więch- Wolskiej. 

       

    ​#SzkołaPamięta

                     

    03.12.2020 17:41 | więcej »
  • Szanowni Państwo Dyrektorzy, 

    w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.

    W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! 

     W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom. 

     

     Z poważaniem
    Anna Ostrowska
    Rzecznik Prasowy MEN



    03.12.2020 17:39 | więcej »
  • Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważna data w życiu każdego Polaka.

    11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała władzę nad wojskiem Józefowi Piłsudskiemu. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe I wojny światowej. Po 123 latach Polska odzyskała niepodległość. Dzień ten ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z 23 kwietnia 1937 roku. Do czasu wybuchu II wojny światowej, święto obchodzono tylko dwa razy w 1937 i 1939 roku. W okresie PRL obchody rocznicy odzyskania niepodległości 11 listopada organizowane były nielegalnie przez środowiska niepodległościowe. 

    Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada zostało przywrócone przez Sejm PRL ustawą z 15 lutego 1989 pod nazwą „Narodowe Święto Niepodległości".

    Nasi młodsi uczniowie z klasy 3a swój patriotyzm wyrazili w wierszach i piosence.

    03.12.2020 17:35 | więcej »
  • 1. Gala Sukcesy 2017

    Gala organizowana przez Burmistrza Miasta Biskupiec, w czasie której składane są podziękowania i uhonorowanie mieszkańców Biskupca, którzy w sposób szczególny reprezentują lokalne środowisko w kategoriach: nauka, kultura, promocja.

    2. Wycieczka do Warszawy uczniów  klas ósmych - wizyta w Sejmie RP. Spotkanie z posłem. Celem podróży było wejście i obejrzenie Parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej, a więc najwyższych organów władzy ustawodawczej w naszym kraju.

    3.  Uczczenie 227 rocznicy  uchwalenia Konstytucji 3 Maja  uroczystym apelem z okazji świąt majowych.

    W podniosłej atmosferze uczniowie prezentowali najważniejsze informacje o zbliżających się świętach majowych, recytowali patriotyczne wiersze, śpiewali pieśni. Pięknie zaprezentował się nasz poczet sztandarowy.

     

    4. Udział Pocztu Sztandarowego w obchodach gminnych z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

     

    5. Z okazji świąt majowych w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia, które przybliżyły dzieciom idee uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz symboli narodowych takich jak flaga, godło, hymn.

     

    6. Na lekcjach historii uczniowie zapoznali się z przyczynami i skutkami wydarzeń majowych, zwłaszcza uchwalenia Konstytucji 3 maja. Młodsze dzieci z klas I-III miały zajęcia poświęcone symbolom narodowym.

     

    7. XI Konkurs Piosenki Regionalnej ,,Warmiński Wróbelek" w Węgoju. Krzewienie muzyki regionalnej i tradycji. (I,II i IIImiejsce)

     

    8. Udział uczniów naszej szkoły w XI Wojewódzkim Festiwali Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Jezioranach ( II miejsce).  W przerwie przesłuchań konkursowych wystąpiła gościnnie uczennica naszej szkoły (zwyciężczyni  X edycji tegoż konkursu z 2017r.).

     

    9. Uczennica naszej szkoły została laureatką IV Międzynarodowego  Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Hubal”. Puchar, nagrodę oraz dyplom odebrała podczas uroczystości Święta Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu, w kościele pw. bł. Karoliny.

     

    10. Obchody Dni Nowych Technologii w Edukacji. Spotkanie z polskim wojskiem – żołnierzani Obrony Terytorialnej. Uczniowie zapoznali się z nowoczesnym  sprzętem  oraz uczestniczyli w turnieju strzeleckim.

     

    11. Uczestnictwo uczniów klas I-III w warsztatach wielkanocnych. Poznanie polskich zwyczajów i obrzędów. Uczniowie dowiedzieli się,  jakie symbole i obyczaje przetrwały i będą przekazywane z pokolenia na pokolenie.

     

    12. Uczestnictwo naszych uczniów w  X Przeglądzie  Artystycznym Szkół Gminy Biskupiec pod hasłem ,,Polska w wierszu, tańcu i piosence" w Kobułtach.

     

    13. Bajkowy korowód. Cykliczna impreza dla społeczności lokalnej organizowana przez naszą szkołę, mająca na celu propagowanie czytelnictwa  i znajomości literatury polskiej i zagranicznej. Wspólne wysłuchanie polskiego utworu. Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w Bajkowym Korowodzie uczniowie z klasy 3b zaprezentowali inscenizację do wiersza polskiego poety Juliana Tuwima pt.:„Rzepka” na oddziale Pediatrii i Alergologii Biskupieckiego Szpitala. Nasi uczniowie służą społeczności lokalnej!

     

    14.  ,,Odkrywamy Polskę na Litwie" – wycieczka patriotyczna. Uczniowie klas: 6a i 7b odwiedzili Wilno i Stare Toki.  Najważniejszym  celem wyprawy było poznanie historii Polaków, którzy od ponad 600 lat zamieszkują tereny obecnej Litwy i są jedną z najliczniejszych mniejszości narodowościowych.

    Dzięki wycieczce uczestnicy poznali nierozerwalną historię dwóch narodów, które przez setki lat tworzyły wspólną kulturę, sztukę i architekturę.

    Odwiedzenie miejsc pobytu więzionego  naszego wieszcza Adama Mickiewicza oraz  miejsca zamieszkania Juliusza Słowackiego.

    Uczniowie odwiedzili również polsko-litewskie przedszkole w Ludwinowie, gdzie zaprezentowali przedszkolakom polskie wiersze i piosenki.

     

    15. W ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego  odbył się w naszej szkole koncert zespołu wokalnego "Cantos Delicium z Pyrzyc. Występ zespołu dostarczył nam niezapomnianych wrażeń muzycznych.

     

    16. Cykliczne koncerty muzyczne krzewiące kulturę muzyczną, regionalizm i patriotyzm.

     

    17. ,,Poznajemy nasz kraj" - Gdańsk, Gdynia, Sopot – klasa IIIa i Ia wyruszyli na wycieczkę do Trójmiasta, celem poznawania pięknych zakątków naszej ojczyzny.

     

    18. Patriotyczne kibicowanie. Uczniowie naszej szkoły w strojach biało-czerwonych kibicowali polskiej drużynie piłkarskiej przed pierwszym meczem

     

    19. Wycieczka do Torunia. W ramach poznawania naszej ojczyzny klasy pierwsze  zwiedzały  Stare Miasto w Toruniu.  Rozpoznawali widziane wcześniej w książkach toruńskie zabytki: Pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz, Kamieniczki, Kościół Katedralny Św. Janów, mury obronne z Krzywą Wieżą. Dzieci głaskały na szczęście Pomnik Psa Filusia i żabki stojące wokół fontanny Flisaka. Wycieczkę zakończył spacer Bulwarem nad Wisłą. Zapoznały się z historią życia i twórczości wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika.

     

    20. Szkolne koło historyczne - zajęcia pozalekcyjne.

    Rozbudzanie zainteresowania wśród uczniów  tematyką historyczną, europejską i patriotyczną.

    21. Udział w konkursie ,,Biskupieckie legendy". Polegał on na zilustrowaniu wybranej polskiej legendy dotyczącej naszego miasta lub okolicy ( I i II miejsce)

    22. ,,Poznajemy Wawel" – wycieczka do Krakowa, dawnej stolicy Polski. Poznanie zabytków Krakowa – zamek i katedra na Wawelu, Sukiennice, Kościół Mariacki, Barbakan i wiele innych. Uczniowie poznali miejsce , gdzie marszałek Józef Piłsudski został pochowany.

     

    23. Wycieczka do Wieliczki -pomnik i grota marszałka Józefa Piłsudskiego w podziemiach kopalni. Poznanie historii pobytu naszego bohatera narodowego. Obejrzenie innych pomników solnych m.in. Kazimierza Wielkiego, Fryderyka Chopina.

     

    24. Zakopane – Poznajemy Sanktuarium Fatimskie na Krzeptówkach, które powstało w latach 1987 - 92 jako wotum dziękczynienia za uratowanie papieża Jana Pawła II po zamachu w maju 1981 roku. Kościół powstał obok istniejącej wcześniej kaplicy. Wizyta z uczniami na Cmentarzu Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem. Zapalenie zniczy m.in. na grobie Kornela Makuszyńskiego czy Kazimierza Przerwy-Tetmajera.

     

    25. Wrocław – klasy 5b i 6c zwiedzały piękne polskie miasto Wrocław. Pierwszym punktem naszej wyprawy była Panorama Racławicka we Wrocławiu. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15 × 114 m), „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.

     

    26. Gdańsk -  uczniowie klas ósmych naszej szkoły zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej, poznali i utrwalili wiedzę na temat historii wojny obronnej we wrześniu 1939 r. Zobaczyli takie miejsca jak Westerplatte czy Gmach Poczty Gdańskiej. Wycieczki są ciekawą formą edukacji patriotycznej oraz by oddać  hołd poległym żołnierzom za naszą ojczyznę. Warto pokazywać naszej  młodzieży ważne miejsca z dziejów naszego narodu i tchnąć w nich refleksję ... nigdy więcej wojny... 

     

    27. Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Legend Polskich zorganizowany przez bibliotekę szkolną. W II edycji konkursu wzięli udział przedstawiciele klas IV wybrani w eliminacjach klasowych. Uczniowie czytali fragmenty Legend Krakowskich,Pomorskich,Warszawskich iWarmińskich. Po krótkim zapoznaniu się z nieznanym tekstem prezentowali swój talent przed komisją konkursową, która wyłoniła laureatów, oceniając poprawność językową, dykcję, intonację oraz ogólny wyraz artystyczny.

     

    28. Test Wiedzy o Niepodległej. Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w Wielkim Teście i otrzymali w nagrodę 500 zł ufundowaną przez Burmistrza Biskupca. Test wzorowany był na telewizyjnych „Milionerach”. Na uczestników czekały pytania  związane z historią Polski. (I miejsce)

     

    29. Lekcje tematyczne związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

    Na zajęciach nauczyciele realizują tematy kształtujące postawy patriotyczne, wzbogacające wiedzę dzieci na temat swojej ojczyzny, rozbudzają szacunek dla dziedzictwa narodowego, symboli narodowych, kultywują tradycje narodowe.

     

    30. Z okazji XVIII Dni Papieskich uczniowie naszej szkoły postanowili zaprezentować się w środowisku lokalnym z widowiskiem słowno - muzycznym pod tytułem „Śladami św. Jana Pawła II” - naszego Wielkiego Polaka Karola Wojtyłę i wystąpili w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i w szpitalu powiatowym. Spontaniczna reakcja publiczności była najlepszym miernikiem umiejętności aktorskich i muzycznych młodych artystów. Wielokrotny aplauz to najlepsze rekomendacje wielu talentów.

     

    31. ,,Będę dobrym Polakiem" - uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.

     

    32. Nasza szkoła cyklicznie organizuje Szkolny i Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia, przywrócenie naszej zbiorowej pamięci, niektórych zapomnianych już, polskich pieśni patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju.( zdobycie czołowych miejsc)

     

    33. Konkurs plastyczny ,, 20 postaci na 100-lecie Niepodległości"

     Kształtowanie postaw szacunku do przeszłości i zainteresowania wydarzeniami związanymi z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

     

    34. Odwiedzanie grobów żołnierzy z czasów I wojny światowej i pomników w Biskupcu.

     

    35. Konkurs literacki na krótki utwór wierszowany z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

     

    36.Konkursy kultywujące tradycje rodzinne: ,,Dom rodzinny ostoją Ojczyzny" oraz ,,Rodzina i dom fundamentem Ojczyzny".

     

    37. Udział uczniów w konkursie radia Olsztyn ,,Moja Biało-Czerwona". (wyróżnienie)

     

    38. Tydzień Głośnego Czytania – prezentacja utworów polskich poetów podczas uroczystego apelu z okazji Święta Edukacji Narodowej. W ojczyźnianym kręgu, wzdłuż uformowanych biało-czerwonych granic Polski zebrali się przedstawiciele wszystkich klas, by strofami poezji oddać hołd Rzeczpospolitej.

     

    39.  Turniej Wiedzy ,,Kocham Cię Polsko"

    W konkursie uczestniczyli uczniowie klas V-VII. Uczniowie odpowiadali na pytania z historii, przyrody i języka polskiego pogrupowane w różne kategorie oraz stopnie trudności. Celem konkursu było wzbogacanie wiedzy uczniów na temat historii, tradycji Polski, jej bohaterach, ważnych wydarzeniach  i niezwykłych miejscach, kształtowanie szacunku wobec historii tradycji narodowej, integracja młodzieży naszej szkoły oraz kształtowanie poczucia tożsamości narodowej. (II miejsce)

    40. Lekcje tematyczne związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Kształtowanie postaw patritycznych. Rozbudzanie szacunku dla dziedzictwa narodowego oraz symboli narodowych.

    41. Blog dla Niepodległej. Uczniowie klasy 7c stworzyli blog dla uczczenia 100-lecia Niepodległości. Przedstawili w nim historie rodzin, ojczyznę naszych przodków, piękno naszego kraju,oraz  przepiękne polskie pieśni i wiersze.

     

    42. ,,100 lat wolności" - uroczysta akademia szkolna - 100-lecie Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święto Szkoły. Obchody  zainaugurowały dzieci z oddziału przedszkolnego wykonując Poloneza. Następnie wysłuchaliśmy interpretacji wokalnych  Laureatów X Konkursu Piosenki i Pieśni  Patriotycznej.                                                                          O godz. 11.11 uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice, zaproszeni goście odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Następnie uczniowie klasy 8b wraz z zespołem wokalnym zaprezentowali program artystyczny zatytułowany „Pociąg do wolności”. Uczniowie chcieli wyrazić swą wdzięczność i uznanie Tym Wszystkim, którzy walczyli i ginęli za Naszą Wolną Polskę. Podkreślili, że przodkom winniśmy pamięć, a Ojczyźnie miłość.

    43. W Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości w Biskupieckich obchodach nasza szkoła reprezentowana była przez Panią dyrektor Bożenę Lasocką i Barbarę Leonik oraz poczet sztandarowy. Uczestniczono we mszy świętej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz złożono  kwiaty pod pomnikami pamięci narodowej w imieniu całej społeczności szkolnej SP3.

     

    44.  Gala Niepodległości - X Gala Pieśni Patriotycznej cyklicznie organizowana przez naszą szkołę pokazała, że jesteśmy wrażliwą społecznością ludzi kochających Polskę,  że umiemy cieszyć się z wolności  i  potrafimy z szacunkiem oddać hołd ludziom, którzy walczyli za nasz kraj.  Wystąpili laureaci X Międzyszkolnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Dziesiąta edycja tego konkursu była też okazją do wręczenia podziękowań wszystkim, którzy przez lata włączali się w jego organizację. Występy młodych artystów wzbudziły w słuchaczach szczere wzruszenie.

     

    45. Uczestnictwo naszych uczniów w VI Olsztyńskim Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla dzieci i młodzieży w Olsztynie. (II i III miejsce)

     

    46. Do biblioteki szkolnej zakupiono książki z SERII Z KOTYLIONEM - to specjalna, limitowana edycja "Czytam sobie" z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

     

    47. ,,NIEPODLEGŁOŚĆ I CO DALEJ?" - Wizyta VI c w Bibliotece Pedagogicznej

    Dnia 5 grudnia 2018 r. uczniowie klasy VI c uczestniczyli w warsztatach na temat niepodległości w Bibliotece Pedagogicznej w Biskupcu prowadzonych przez Panią Sylwię Gołębiewską. Młodzież miała okazję do refleksji nad istotą współczesnego oblicza patriotyzmu. Uczniowie pracowali w grupach, wykonywali i prezentowali plakaty propagujące wolność i demokrację, a także słuchali polskich piosenek i wykonywali jedną z nich w wersji rapu, co okazało się niezłą zabawą. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to niekończąca się okazja do podejmowania różnorakich działań i wyzwań. Wyjście na zajęcia zorganizowała p. Mariola Jaskulska.

    03.12.2020 17:28 | więcej »

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego
    ul. Bolesława Chrobrego 15
    11- 300 Biskupiec
  • (+48) 89 7152716

Galeria zdjęć