Nawigacja

  • Liga Matematyczna
    09.06.2020

    Moduł Liga Matematyczna został zmodyfikowany

  • Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów ósmoklasisty dla rodziców
    02.06.2020

    1.     Egzaminy ósmoklasisty odbędą się: 16 czerwca 2020 r. (wtorek)- język polski; 17 czerwca 2020 r. (środa)- matematyka; 18 czerwca 2020 r. (czwartek)- język obcy nowożytny.

    2.     Na egzamin zdający przychodzi nie wcześniej, niż 5 minut przed czasem jego rozpoczęcia.

    3.     Uczniowie dojeżdżający do momentu rozpoczęcia egzaminu przebywają pod opieką nauczycieli świetlicy. Rodzic przekazuje do wychowawcy informację, w jaki sposób uczeń dotrze do szkoły (szkolnym autobusem, czy prywatnym samochodem). 

    4.     Jeżeli zdający egzaminy piszą w sali nr 2, 5, 16, 17, 18, 19, wchodzą do szkoły głównym wejściem.

    5.     Jeżeli zdający egzaminy piszą w sali nr 7, 8, 10,11, 15, wchodzą do szkoły wejściem od strony ulicy.

    6.     Egzaminy ósmoklasisty rozpoczynają się: 

    o godzinie 9:00, jeśli zdający piszą w salach na I piętrze: nr 11, 15, 16, 17, 18, 19; 

    o godzinie 9:15, jeśli zdający piszą w salach na parterze: nr 2, 5, 7, 8, 10

    7.     Przed wejściem do szkoły na egzamin należy dezynfekować ręce środkiem odkażającym.

    8.     Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

    9.     Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

    10.  Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.

    11.  Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, na matematyce dodatkowo może korzystać z linijki. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.

    12.  Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.

    13.  Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków. 

    14.  Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.

    15.  Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą- w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających lub po podejściu zdających do stanowiska. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej1,5-metrowego odstępu).

    16.  Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:

    • podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,
    • wychodzi do toalety,
    • kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.

    17.  Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą- jeżeli uznają to za właściwe- mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku / stanowisku egzaminacyjnym (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).

    18. Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę albo, jeżeli nie mogą również korzystać  z przyłbicy, przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej. W takiej sytuacji minimalny odstęp, jaki musi zostać zachowany pomiędzy samymi zdającymi oraz zdającymi i członkami zespołu nadzorującego, wynosi 2 m.

    Szczegółowe rozwiązania techniczne związane z organizacją pracy zdających, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa

    1)     Sytuacja, w której dany zdający ze względów zdrowotnych nie może zakrywać 
    ust i nosa, powinna zostać zgłoszona dyrektorowi szkoły nie później 
    niż do 29 maja 2020 r.

    19. Dla każdego zdającego zostanie zapewnione miejsce, w którym będzie mógł zostawić rzeczy osobiste – plecak, torbę, kurtkę, telefon itp. 

    20. Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu. 

    21. Informuje się zdających, aby wrażeniami po egzaminie dzielili się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikali spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.

    22. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) nie opuszcza sali egzaminacyjnej. 

    23.Zdający nie przynosi do szkoły telefonu, książek, maskotek i innych zbędnych rzeczy .

  • Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów ósmoklasisty dla uczniów
    02.06.2020

    Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów ósmoklasisty dla uczniów

     

     

    1. Egzaminy ósmoklasisty odbędą się: 16 czerwca 2020 r. (wtorek)- język polski; 17 czerwca 2020 r. (środa)- matematyka; 18 czerwca 2020 r. (czwartek)- język obcy nowożytny.
    2. Na egzamin przychodzisz nie wcześniej, niż 5 minut przed czasem jego rozpoczęcia.
    3. Jeżeli jesteś uczniem dojeżdżającym, do momentu rozpoczęcia egzaminu przebywasz pod opieką nauczycieli świetlicy.
    4. Jeżeli piszesz egzaminy w sali nr 2, 5, 16, 17, 18, 19, wchodzisz do szkoły głównym wejściem.
    5. Jeżeli piszesz egzaminy w sali nr 7, 8, 10, 11, 15, wchodzisz do szkoły wejściem od strony ulicy.
    6. Egzaminy ósmoklasisty rozpoczynają się: 

    o godzinie 9:00, jeśli piszesz w salach na I piętrze: nr 11, 15, 16, 17, 18, 19; 

    o godzinie 9:15, jeśli piszesz w salach na parterze: nr 2, 5, 7, 8, 10

    1. Przed wejściem do szkoły na egzamin zdezynfekuj ręce środkiem odkażającym.
    2. Na egzamin możesz przyjść wyłącznie zdrowbez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
    3. Nie możesz przyjść na egzamin, jeżeli przebywasz w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
    4. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z Tobą na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy wymagasz pomocy np. w poruszaniu się.
    5. Nie wnoś na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
    6. Na egzaminie możesz korzystać jedynie z własnych przyborów piśmienniczych, na matematyce dodatkowo możesz korzystać z linijki. Nie możesz pożyczać przyborów od innych zdających.
    7. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin przynieś własną butelkę z wodą.
    8. Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków. 
    9. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, musisz zachow odpowiedni odstęp (co najmniej1,5 m) oraz mieć zakryte usta i nos.
    10. Na teren szkoły możesz wejść wyłącznie z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsca przez Ciebie. Podczas wpuszczania Ciebie do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić o chwilowe odsłonięcie Twojej twarzy w celu zweryfikowania tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej1,5-metrowego odstępu).
    11. Jesteś zobowiązanzakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) masz obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
    • podchodzi do Ciebie nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytanie,
    • wychodzisz do toalety,
    • wychodzisz z sali egzaminacyjnej.
    1. Możesz mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku. 
    2. W określonym miejscu będziesz mógł zostawić rzeczy osobiste- plecak, torbę, kurtkę itp. Zachowuj odległość od innych osób, zakrywaj usta i nos oczekując na oddanie lub odbiór swoich rzeczy.
    3. Przed rozpoczęciem egzaminu i po jego zakończeniu obowiązuje Ciebie: zakaz kontaktowania się z innymi zdającymi, obowiązek zakrywania ust i nosa, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką; konieczność zachowania odpowiedniego dystansu od innych zdających po zakończonym egzaminie.
    4. Unikaj tworzenia grup przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu. 
    5. Wrażeniami po egzaminie dziel się z innymi z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikaj spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.
    6. Możesz opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończyłeś pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli skończyłeś pracę z arkuszem egzaminacyjnym) nie opuszczasz sali egzaminacyjnej. 
  • Liga Matematyczna - etap trzeci.

    Liga Matematyczna - etap trzeci.
    09.06.2020

    Trzeci etap tegorocznej Ligi Matematycznej zostanie przeprowadzony zdalnie z wykorzystaniem aplikacji internetowej do tworzenia testów "Testportal".

    Uczestnicy Konkursu otrzymają na swoje adresy do office 365 zaproszenie do rozwiązania zadań  z indywidualnym kodem do testu w swojej kategorii. Testy  będą dostępne we wtorek od godz. 16:00 do 18:00. 

    W przypadku problemów z uruchomieniem testu proszę o kontakt przez Teams w godz. trwania Konkursu (link w kalendarzu).

    Pozdrawiam, Andrzej Przeradzki

  • Podziękowanie

    Podziękowanie
  • Zwrot za obiady w marcu.

    Zwrot za obiady w marcu.
  • Szkolny Gabinet Stomatologiczny

    Szkolny Gabinet Stomatologiczny

    W związku z brakiem możliwości pracy w  Szkolnym Gabinecie Stomatologicznym, chcąc kontynuować profilaktykę od 01.06.2020 roku, udostępniamy dzieciom i młodzieży lakierowanie w Poradni Eurodent.

    Wizytę należy umówić telefonicznie pod nr 518-613-212

    Serdecznie zapraszamy. Prosimy o dołączenie zgody wg zamieszczonego wzoru.


    zgoda_sp3_a.docx


  • Dzień Dziecka Challenge
    29.05.2020

    Z okazji Dnia Dziecka „Trójka” przygotowała wyzwanie dla uczniów, rodziców i nauczycieli

    Challenge: Aktywny Tydzień Dziecka

     

    1. Czas trwania wyzwania:

    Od 1 czerwca do 5 czerwca 2020

     

    2. Rodzaj aktywności

        Marsz, spacer

        Nordic Walking

        Jazda na rowerze

        Rolki, hulajnoga

    3. Potrzebne przybory

        Strój sportowy

        Wygodne buty

        Woda do picia

        Telefon z aplikacją Endomondo

    4. Zasady wyzwania

            W okresie od 1-5.06.20 wyznacz sobie aktywność, którą będziesz zapisywać za pomocą aplikacji w telefonie bądź w zegarku sportowym.

            Na mapie Biskupca znajdź trasę, której linia będzie przypominała literę z wyrażenia DZIEŃ DZIECKA

            Każdego dnia możesz zaplanować inną trasę i inny rodzaj aktywności ruchowej

            Zaproś do wyzwania rodziców i rodzeństwo, im więcej osób tym lepiej

            Uczniowie do 13 roku życia mają obowiązek przebywania na zewnątrz pod opieka dorosłego opiekuna zgodnie zasadami aktualnie obowiązującymi w okresie epidemii.

    5. Chwalimy się wyzwaniem

            W czasie pokonywania trasy zrób jedno zdjęcie ciekawego elementu krajobrazu (drzewo, budynek, ogólny widok itp.)

            Zrób zrzut ekranu/ zdjęcie pokonanej trasy w aplikacji Endomondo lub Runastic

            Wyślij oba zdjęcia na adres; j.b.okuniewska@wp.pl    podaj swoje imię i klasę oraz kto był z Tobą

            Wszystkie nadesłane zdjęcia zostaną opublikowane w galerii FB naszej szkoły

            Może uda się nam spośród nadesłanych liter złożyć całe wyrażenie DZIEŃ DZIECKA

    * Aplikacja Endomondo w wersji podstawowej jest bezpłatna, może być sposobem do planowania i zapisywania codziennej aktywności ruchowej.

    Do wydrukowania:
    Dzien_Diecka_Challange.pdf
  • Zarządzenie w sprawie ustalenia zasad organizacji pracy szkoły oraz zminimalizowania ryzyka zakażenia COVID-19 w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

    Zarządzenie w sprawie  ustalenia zasad  organizacji pracy szkoły oraz zminimalizowania ryzyka zakażenia COVID-19 w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

    Zarządzenie nr 35-19/20

    z dnia 20.05.2020r. 

    w sprawie  ustalenia zasad  organizacji pracy szkoły oraz zminimalizowania ryzyka zakażenia COVID-19 w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

    Podstawa prawna

    1. Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U.  2019 r. poz.1239),
    2. Ustawa z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U.  2019 r. poz. 59),
    3. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U.  2019 r. poz. 1148),
    4. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa i higieny  w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. 2003 r. poz. 69),
    5.  Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie   w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku  z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020 poz.780),
    6. Wytyczne Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektoratu Sanitarnego z dnia 14 maja 2020r.

    Informuję, że:

    1. Od 25 maja 2020 r. dzieci oddziału przedszkolnego oraz  uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych. Uczniowie klas I-VIII mają możliwość uczestniczenia  w zajęciach rewalidacyjnych. Uczniom klas ósmych zapewnia się konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne, w szczególności z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty oraz możliwość korzystania z biblioteki szkolnej.
    2. Szkoła organizuje zajęcia świetlicowe dla uczniów, których rodzice zgłosili potrzebę korzystania ze świetlicy szkolnej. W pierwszej kolejności z opieki mogą skorzystać dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo uzyskują dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
    3. Ograniczamy przebywanie osób z zewnątrz w placówce do niezbędnego minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (m. in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby zdrowe) i w wyznaczonych obszarach (przedsionek szkoły).                                                                                                     Do odwołania, rodzice/prawni opiekunowie/osoby upoważnione do odbioru uczniów oraz osoby trzecie wchodzą tylko do przedsionka szkoły.
    4. Wejście na teren szkoły jest możliwe tylko za zgodą dyrektora szkoły lub innej upoważnionej osoby.
    5. Organizacja opieki nad uczniami przebywającymi w szkole, zasady higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni oraz zasady postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u dziecka/pracownika szkoły zostały  określone w formie „Wewnętrznych procedur bezpieczeństwa stanowiących załączniki do zarządzenia”.

     

     

    I. Procedura dotycząca organizacji opieki nad dziećmi oddziału przedszkolnego

    w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

    1. Do oddziału przedszkolnego mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
    2. Osoby przyprowadzające i odbierające dzieci muszą być zdrowe.
    3. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie, nie wolno przyprowadzić dziecka do szkoły.
    4. Czas schodzenia się dzieci do oddziału przedszkolnego- od 6:50 do 8:00. W wyznaczonym czasie rodzic przyprowadza dziecko i w przedsionku szkoły zdejmuje mu osłonę nosa i ust, przekazuje dziecko pracownikowi szkoły, który odprowadza je do sali.
    5. Rodzic, przyprowadzając dziecko do grupy przedszkolnej, zgłasza ten zamiar poprzez domofon znajdujący się w przedsionku szkoły, pozostawia oświadczenie i zgodę na mierzenie temperatury.
    6. Po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia, oczekuje na przyjście pracownika szkoły z oddziału przedszkolnego.
    7. Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej podmiotu, czyli przedsionka szkoły  z zachowaniem zasady- 1 rodzic z dzieckiem lub w odstępie od kolejnego rodzica z dzieckiem 2 m, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
    8. Wyznacza się ciąg komunikacyjny dla przemieszczania się dzieci z oddziału przedszkolnegowejście do budynku szkoły główne wejście, korytarz na parterze, sala oddziału przedszkolnego.
    9. Po wejściu do sali dziecko i pracownik myją ręce w ciepłej wodzie z mydłem, zgodnie z obowiązującą instrukcją. Pracownik po myciu dokonuje dezynfekcji swoich dłoni i wprowadza dziecko na salę, gdzie przekazuje je nauczycielowi.
    10. Nauczyciele pracują według ustalonego harmonogramu. Podczas sprawowania opieki nad dziećmi unika się rotacji pracowników.
    11. Liczebność dzieci w oddziale przedszkolnym wynosi maksymalnie 10.
    12. Dzieci w sali pracują pojedynczo.
    13. Podczas zabaw swobodnych i dydaktycznych podejmowane są starania o zachowanie bezpiecznej odległości (dzieci nie bawią się wszystkie w jednym miejscu, a pojedynczo), wykorzystuje się całą wolną przestrzeń sali.
    14. Dziecko przebywa w sali ze swoją grupą i nauczycielem.
    15. Co godzinę nauczyciel wietrzy salę, w której organizowane są zajęcia z dziećmi i prowadzi gimnastykę przy otwartych oknach. Po zajęciach sala jest dezynfekowana.
    16. Dzieci pod nadzorem nauczyciela, często i regularnie myją ręce, szczególnie przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety, po powrocie z zajęć na świeżym powietrzu.
    17. Nauczyciel zwraca uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.
    18. Pod opieką nauczyciela dzieci mogą korzystać z istniejącego placu zabaw.
    19. W trakcie pobytu w sali przedszkolnej nauczyciel kontroluje stan zdrowia dziecka. W przypadku, gdy dziecko manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby, należy je odizolować w odrębnym pomieszczeniu (gabinet pielęgniarki na II piętrze) i niezwłocznie powiadomić dyrektora szkoły oraz rodziców w celu odebrania dziecka.
    20. Wyznaczony pracownik szkoły po zabezpieczeniu się w środki ochrony osobistej przeprowadza dziecko do izolowanego pomieszczenia i sprawuje opiekę nad dzieckiem do przyjścia rodziców.
    21. Rodzic, odbierając dziecko z grupy przedszkolnej, zgłasza ten zamiar poprzez domofon w przedsionku wejścia głównego, gdzie oczekuje na przyjście pracownika szkoły.
    22. Pracownik szkoły przyprowadza dziecko i przekazuje je rodzicowi oczekującemu w przedsionku wejścia szkoły.

    II.  Procedura dotycząca organizacji opieki nad uczniami  przebywającymi w szkole 

    w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

    1. Do szkoły mogą uczęszczać wyłącznie uczniowie  zdrowi, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
    2. Osoby przyprowadzające i odbierające dzieci muszą być zdrowe.
    3. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji , nie wolno przyprowadzić ucznia  do szkoły.
    4. W wyznaczonym czasie rodzic przyprowadza dziecko do szkoły i przekazuje dziecko pracownikowi szkoły, który odprowadza je do sali.
    5. Rodzic, przyprowadzając dziecko do szkoły, zgłasza ten zamiar poprzez domofon znajdujący się w przedsionku szkoły, pozostawia oświadczenie i zgodę na mierzenie temperatury. Po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia, oczekuje na przyjście pracownika szkoły. 
    6. Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej podmiotu, czyli przedsionka szkoły  z zachowaniem zasady- 1 rodzic z dzieckiem lub w odstępie od kolejnego rodzica z dzieckiem 2 m, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
    7. Rodzice /opiekunowie mają obowiązek podania aktualnego numeru telefonu.
    8. Rodzice/opiekunowie muszą wyrazić zgodę na pomiar temperatury ciała dziecka , jeżeli zaistnieje taka konieczność, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych.
    9. Zajęcia opiekuńcze, rewalidacyjne, konsultacje  odbywają się z zachowaniem zasady 4m2 na osobę. W razie potrzeby mogą zostać wykorzystane inne sale dydaktyczne.
    10.  Po wejściu do sali dziecko  myje ręce w ciepłej wodzie z mydłem, zgodnie z obowiązującą instrukcją. 
    11.  Nauczyciele pracują według ustalonego harmonogramu. Podczas sprawowania opieki    nad dziećmi w miarę możliwości przyporządkowani są ci sami nauczyciele.
    12. Liczebność dzieci w grupie wynosi maksymalnie 12.  Minimalna odległość między stanowiskami dla uczniów wynosi minimum 1,5 m   ( 1 uczeń – 1 stolik). Przy określaniu liczby uczniów w grupie uwzględnia się także rodzaj niepełnosprawności uczniów.
    13. Dzieci w sali pracują pojedynczo. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia lub w plecaku. Uczniowie nie wymieniają się przyborami szkolnymi między sobą ( długopisy, kredki, ołówki, gumki, temperówki itp.)
    14. Podczas zabaw swobodnych i dydaktycznych podejmowane są starania o zachowanie bezpiecznej odległości . Minimalna przestrzeń do zajęć dla uczniów w danej sali nie może być mniejsza niż 4m2 na 1 osobę.
    15. Nauczyciel organizuje przerwy dla swojej grupy , w interwałach adekwatnych do potrzeb, nie rzadziej niż po 45 min. Grupa spędza przerwy pod nadzorem nauczyciela.
    16. Należy wietrzyć salę, w której organizowane są zajęcia z dziećmi co najmniej raz na godzinę  i prowadzić gimnastykę przy otwartych oknach. Po zajęciach sala jest dezynfekowana.
    17. Dzieci pod nadzorem nauczyciela, często i regularnie myją ręce, szczególnie przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety, po powrocie z zajęć na świeżym powietrzu.
    18. Nauczyciel zwraca uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.
    19. Pod opieką nauczyciela dzieci mogą korzystać z istniejącego placu zabaw, przy zachowaniu zmianowości grup i dystansu między nimi.
    20. Należy ograniczyć aktywności sprzyjające bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami.
    21. Nie należy organizować żadnych wyjść poza teren szkoły.
    22. W trakcie pobytu w szkole nauczyciel kontroluje stan zdrowia dziecka. W przypadku, gdy dziecko manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby, należy je odizolować w odrębnym pomieszczeniu (gabinet pielęgniarki na II piętrze) i niezwłocznie powiadomić dyrektora szkoły oraz rodziców w celu odebrania dziecka.
    23. Wyznaczony pracownik szkoły po zabezpieczeniu się w środki ochrony osobistej przeprowadza dziecko do izolowanego pomieszczenia i sprawuje opiekę nad dzieckiem do przyjścia rodziców.
    24. Rodzic, odbierając dziecko ze świetlicy, zgłasza ten zamiar poprzez domofon w przedsionku wejścia głównego, gdzie oczekuje na przyjście pracownika szkoły.
    25. Pracownik szkoły przyprowadza dziecko i przekazuje je rodzicowi oczekującemu w przedsionku wejścia szkoły.
    26. Po każdych zajęciach prowadzonych w sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga muszą zostać umyte lub zdezynfekowane.
    27. Od dnia 25 maja 2020 r. do dnia 7 czerwca 2020 r. uczniom klasy VIII zapewnia się konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne, w szczególności z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty oraz możliwość korzystania z biblioteki szkolnej.
    28. Od dnia 1 czerwca 2020 r. do dnia 7 czerwca 2020 r. uczniom klas 4 – 7 zapewnia się                                                    konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne oraz możliwość korzystania z biblioteki szkolnej.
    29. Harmonogram konsultacji ustala dyrektor szkoły w porozumieniu z nauczycielami.

       III. Zasady bezpiecznego zachowania się wszystkich pracowników w budynku szkoły

    1. Pracownik przychodzi do pracy zdrowy, bez jakichkolwiek objawów choroby.
    2. Wszyscy pracownicy zobowiązani są do samoobserwacji i pomiaru temperatury.
    3. W przypadku podejrzenia zakażenia chorobą zakaźną lub  COVID-19 (duszności, kaszel, gorączka, bóle mięśni, bóle brzucha) pozostają w  domu i zawiadamiają   o  tym fakcie dyrektora szkoły.
    4. W przypadku stwierdzenia objawów choroby, choroby zakaźnej, lub COVID-19 w godzinach świadczenia pracy pracownik ma obowiązek niezwłocznego udania się do izolatorium i telefonicznego powiadomienia dyrektora szkoły.
    5. Bezwzględnie przy każdym wejściu/ wyjściu z szkoły  dezynfekują ręce  płynem do  dezynfekcji , zgodnie z zamieszczoną przy wejściu procedurą. 
    6. Regularnie myją i odkażają ręce płynem dezynfekującym.
    7. Pracownicy mają obowiązek zachowania dystansu społecznego między sobą, w każdej przestrzeni szkoły, wynoszący minimum 1,5 metra.
    8. Każdorazowo po kontakcie z osobą zewnętrzną pracownik ma obowiązek zdezynfekowania maseczki / przyłbicy oraz zmiany rękawiczek.
    9. Zakazuje się przemieszczania pracowników bez ważnego powodu. Pracownicy przemieszczają się wyłącznie w celu wykonywania obowiązków służbowych.
    10. Wszyscy pracownicy szkoły muszą ponadto stosować i przestrzegać podstawowych zasad  zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:       

              a) często myć ręce zgodnie z instrukcją.                                                                        

              b) stosować zasady ochrony podczas kaszlu i kichania zakrywając usta i nos łokciem,  

              c) unikać dotykania oczu, nosa i ust

    IV. Obowiązki nauczycieli 

    w okresie: czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

    Nauczyciele pracujący z uczniami są zobowiązani do:

    1. Zachowania dystansu społecznego między sobą wynoszącego minimum 1,5 m.
    2. Objaśnienia dzieciom zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole oraz przyczynie ich wprowadzenia,  dbania o pozytywny przekaz powyższych treści w celu wzbudzenia w uczniach poczucia bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności za swoje zachowanie bez poczucia lęku.
    3. Demonstrowania techniki właściwego mycia rąk zgodnie z instrukcją umieszczoną w widocznym miejscu.
    4. Wstrzymania organizowania wyjść poza teren szkoły (spacerów, wycieczek).
    5. Usunięcia z sali przedmiotów i sprzętów, których nie można skutecznie dezynfekować. W przypadku wykorzystania do zajęć przyborów sportowych (np. piłek, skakanek, obręczy) każdorazowo należy zadbać o ich systematyczne dezynfekowanie.
    6. Wietrzenia sali, w której organizowane są zajęcia (co najmniej raz na godzinę) oraz prowadzenia gimnastyki śródlekcyjnej przy otwartych oknach.
    7. Prowadzenia profilaktyki prozdrowotnej ze szczególnym zwróceniem uwagi na częstotliwość mycia rąk (zwłaszcza przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety i po powrocie z zajęć na świeżym powietrzu), zasłaniania ust i nosa podczas kichania , kaszlu, niedotykania ust, nosa i oczu oraz bezwzględnego monitorowania poprawności stosowania przez uczniów wprowadzonych instrukcji.
    8. Wychodzenia na plac zabaw o wyznaczonej porze dnia z grupą uczniów, którą się opiekują. 
    9. Kontrolowania, aby dzieci nie przynosiły zabawek.
    10. Dokonywania pomiaru temperatury ciała dziecka termometrem, w sytuacji kiedy podejrzewają złe samopoczucie dziecka, odizolowania od innych i powiadomienia rodziców, dyrektora i PSSE w Olsztynie.
    11. Organizowania zabaw i zajęć z zachowaniem odpowiedniego dystansu społecznego.
    12. Unikania organizowania większych skupisk dzieci w jednym pomieszczeniu z zachowaniem odpowiedniej odległości.
    13. Do chwili powrotu do pracy stacjonarnej wyznaczeni nauczyciele pracują według ustalonego przez dyrektora harmonogramu, sprawując bezpośrednią opiekę nad uczniami.
    14. Nauczycielom świadczącym pracę zdalną nie wolno przemieszczać się po szkole. Korzystają wyłącznie z wyznaczonych przez dyrektora pomieszczeń sanitarnych.
    15. Po zakończeniu pracy z dziećmi lub przed jej rozpoczęciem prowadzą pracę zdalną.
    16. Nauczyciele nieświadczący pracy opiekuńczo-wychowawczej z dziećmi wykonują pracę zdalną. 

     V. Obowiązki pracowników niepedagogicznych                                                                        

    w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

    Pracownicy obsługi zobowiązani są do:                                                                                

    1. Wykonywania codziennych prac porządkowych we wzmożonym reżimie sanitarnym, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości ciągów komunikacyjnych oraz sanitariatów i ich wyposażenia.                                                                                                   
    2. Każdorazowego dezynfekowania toalet, umywalek i wszelkich przedmiotów w toalecie minimalizując ryzyko zakażenia poprzez dotyk.                                                                       
    3. Dezynfekowania powierzchni dotykowych - poręcze, klamki, włączniki światła uchwyty, poręcze krzeseł i powierzchnie płaskie, blaty stołów.                                                                
    4. Wietrzenia pomieszczeń szkoły, w których nie są organizowane zajęcia, co najmniej raz na godzinę.                                                                                                                                 
    5. Po zakończeniu pracy oddziału wietrzenia klas, dezynfekcji zabawek, oraz innego  wyposażenia, blatów stołów, regałów, krzeseł, drzwi   wraz z klamkami, podłóg, ciągów komunikacyjnych oraz powierzchni płaskich  tych ciągów, parapetów, listew przypodłogowych.                                                                                                                       
    6. Każdorazowo po kontakcie z osobą trzecią  pracownicy wyrzucają rękawiczki, maseczkę/ dezynfekują przyłbicę, myją i dezynfekują ręce.

    VI. Obowiązki rodziców                                                                                                                  

    w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

          Zadania i obowiązki rodziców

    1. Zapoznają się z procedurami opracowanymi na czas zwiększonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii COVID-19  w szkole oraz bezwzględnie ich przestrzegają.
    2. Przyprowadzają do szkoły wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych.
    3. Nie  przyprowadzają do szkoły dziecka, jeśli rodzice lub inni członkowie rodziny przebywają w kwarantannie,  izolacji.
    4. Zaopatrują dziecko w indywidualną osłonę ust i nosa w drodze do i ze szkoły.
    5. Przed przyprowadzeniem dziecka do szkoły rodzice/opiekunowie mierzą dziecku temperaturę. W przypadku temperatury powyżej 37C rodzic nie może przyprowadzić dziecka do szkoły.
    6. Dbają, aby dziecko nie wniosło do szkoły żadnych zabawek i niepotrzebnych przedmiotów. 
    7. Regularnie przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny m.in. myciu rąk wodą z mydłem, nie podawaniu ręki na przywitanie, unikaniu częstego dotykania oczu, nosa i ust, zwracają uwagę na   odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy  kasłania.
    8. Mają obowiązek wytłumaczenia dziecku, że nie może przytulić się do nauczyciela, pracowników szkoły oraz kolegów i koleżanek, chwytać ich za rękę, dotykać.
    9. Przed wejściem do szkoły dezynfekują ręce.
    10. Są zobowiązani do odbierania telefonów oraz maili ze szkoły umożliwiając dyrektorowi  i pracownikom szkoły szybką ścieżkę komunikacji, zgodnie z wytycznymi dla szkoły.          

    VII.  Procedura dotycząca postępowania z pracownikiem co, do którego zaistniało podejrzenie o pojawieniu się objawów chorobowych w okresie: czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

    1. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku prac, niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem, należy niezwłocznie odizolować go od pracy, wstrzymać przyjmowanie kolejnych dzieci oraz powiadomić PSSE w Olsztynie i stosować się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń. Pracownika należy skierować do gabinetu pielęgniarki.
    2. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.)
    3. Należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego przy ustalaniu, czy wdrożyć dodatkowe procedury, biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.
    4. W przypadku, gdy pracownikowi zostaje zalecona kwarantanna, pracownik powinien otrzymać od PSSE w Olsztynie stosowne zaświadczenie informujące o przebywaniu na kwarantannie, które jest traktowane jako zwolnienie lekarskie.
    5. Należy ustalić listę osób przebywających w tym samym czasie w budynku szkoły w miejscach, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zaleca się stosowanie wytycznych PSSE w Olsztynie odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
    6. Należy poinstruować pracowników, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nie powinni przychodzić do pracy, powinni zostać w domu i skontaktować się telefonicznie z powiatową stacją sanitarno- epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym a w razie pogorszenia się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.

    VIII.  Procedura dotycząca postępowania z dzieckiem, co, do którego zaistniało podejrzenie o pojawieniu się objawów chorobowych,

    w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

    1. Rodzic przyprowadza do szkoły dziecko zdrowe (Oświadczenie o stanie zdrowia dziecka).
    2. W trakcie pobytu dziennego w sali przedszkolnej nauczyciel kontroluje stan zdrowia dziecka.
    3. W przypadku, gdy dziecko manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby, należy je odizolować w odrębnym pomieszczeniu (gabinet pielęgniarki, II piętro) i niezwłocznie powiadomić dyrektora szkoły oraz rodziców w celu odebrania dziecka.
    4. Wyznaczony pracownik szkoły po zabezpieczeniu się w środki ochrony osobistej przeprowadza dziecko do izolowanego pomieszczenia i sprawuje opiekę nad dzieckiem do przyjścia rodziców.
    5. Pozostałe dzieci po wezwaniu rodziców opuszczają salę szkolną, która musi zostać poddana dezynfekcji. Należy  powiadomić rodziców o zaistniałej sytuacji i konieczności konsultacji z PSSE w Olsztynie w celu uzgodnienia dalszego postępowania i poddania się ewentualnej kwarantannie.
    6. Dyrektor szkoły po konsultacji z PSSE w Olsztynie podejmuje decyzję, co do dalszego funkcjonowania szkoły i ewentualnej kwarantanny pracowników.

     

    Postanowienia końcowe

    Z treścią niniejszych procedur zapoznaje się pracowników i rodziców/prawnych opiekunów uczniów. 

    Bożena Lasocka 

    Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Biskupcu

  • Powiatowa Szkoła Muzyczna zaprasza!

    Powiatowa Szkoła Muzyczna zaprasza!
  • Bezpieczeństwo online - no raczej!

     Bezpieczeństwo online - no raczej!

    Internet jest ważną częścią życia, warto więc wiedzieć, jak z niego bezpiecznie korzystać. Dlatego zapraszamy młodzież powyżej 13. roku życia na darmowe szkolenie organizowane przez Facebooka, podczas którego uczniowie i ich nauczyciele dowiedzą się, jak bezpiecznie poruszać się po sieci. To również ciekawa propozycja tematu np. na lekcję informatyki, WoS-u czy godzinę wychowawczą.

    Spotkanie w formie webinaru potrwa ok. 45 minut i będzie dostępne stronie Przestrzeń from Facebook, a jego premierę zaplanowano na czwartek, 21 maja, o godz. 14.30. 

    Więcej informacji o tym jak dołączyć do spotkania, jest dostępne  na stronie wydarzenia:

    https://bit.ly/BezpieczeństwoOnlineNoRaczej 

    Podczas szkolenia eksperci z Facebooka poruszą wiele istotnych dla bezpieczeństwa w sieci tematów takich jak: niebezpieczeństwa jakie mogą spotkać młodych użytkowników w Internecie; jak radzić sobie z hejtem i jak reagować w przypadku doświadczania internetowej przemocy ze strony rówieśników.

    Zachęćcie swoich uczniów do udziału w szkoleniu - załączeniu przesyłamy grafikę, która możecie umieścić na swojej stronie internetowej wraz z powyższą informacją o webinarze.

    Jeśli prowadzicie profil na Facebooku, to zachęcamy do udostępnienia naszego posta: https://bit.ly/362ltQm 

    Zespół Przestrzeni from Facebook

    Zapraszamy do skorzystania z Webinariu,

    Polskie Centrum Programu Safer Internet

  • Kangur matematyczny, nowa formuła, terminy

    Kangur matematyczny, nowa formuła, terminy

    W tym roku szkolnym Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY zostanie przeprowadzony na platformie Dzwonek.pl

    Przesyłam Instrukcję dla uczestnika konkursu i terminarz konkursu w zależności od kategorii (załączniki).

    Pozdrawiam

    Agata Maciesza

  • Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje,

    Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje,

    Szanowni Państwo Dyrektorzy,

    od 18 maja br. wznawiamy stopniowo pracę szkół i placówek oświatowych. W załączeniu przekazuję regulacje prawne w tym zakresie oraz szczegółowe wytyczne sanitarne, które pomogą Państwu w bezpieczny sposób zorganizować pracę placówki.

    Kalendarz najważniejszych zmian w systemie oświaty wygląda następująco:

    od 18 maja br.:

    • możliwość prowadzenia wybranych zajęć praktycznych w szkołach policealnych i dla klas III branżowych szkół I stopnia;
    • wznowienie pracy schronisk młodzieżowych i międzyszkolnych ośrodków sportowych, młodzieżowych domów kultury, ognisk pracy pozaszkolnej, pałaców kultury oraz innych placówek tego typu;
    • możliwość prowadzenia bezpośrednich zajęć specjalistycznych, w tym rewalidacyjno-wychowawczych, rewalidacyjnych i wczesnego wspomagania rozwoju.

    Od 25 maja br.:

    • możliwość wznowienia zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z możliwością zajęć dydaktycznych;
    • organizacja konsultacji na terenie szkoły dla uczniów klas VIII szkół podstawowych, w tym szkół specjalnych;
    • organizacja konsultacji dla absolwentów, w tym młodzieży ze szkół specjalnych, która w tym roku przystąpi do egzaminu maturalnego;
    • możliwość realizacji staży uczniowskich i praktyk zawodowych przez uczniów klas 3 szkoły branżowej i technikum.

    Od 1 czerwca br.:

    • organizacja konsultacji dla uczniów wszystkich klas ze szkół dla dzieci i młodzieży.

    Proszę o zapoznanie się z tymi materiałami oraz przekazanie ich pracownikom Państwa placówki, a także udostępnienie tej informacji rodzicom i uczniom.

    Zachęcam również do bieżącego śledzenia komunikatów na stronie MEN, GIS oraz MZ.

    Wkrótce otrzymają Państwo szczegółowe wytyczne dotyczące organizacji egzaminów zewnętrznych i rozporządzenia regulujące te kwestie.

    Z wyrazami szacunku

    Dariusz Piontkowski

    Minister Edukacji Narodowej 

  • 100- lecie urodzin Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II

    100- lecie urodzin Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II

    18 maja 1920 r. w rodzinie Państwa Wojtyłów na świat przyszedł mały Karolek. Nikt wytedy jeszcze nie wiedział, że ten człowiek w przyszłości zostanie wilekim papieżem. Przez 27 lat pontyfikatu papież Jan Paweł II swoim świadectwem życia pokazał nam, czym jest miłość do Boga, ludzi i samego siebie. Nasi uczniowie nie zapomnieli o tym wielkim Polaku i postanowili uczcic 100-lecie urodzin Jana Pawła II.

     

    Dziękujemy za literackie wspomnienia!

    Wiktoria Kujawa kl. 5a

                      „Wiersz o Janie Pawle drugim”

     

    Karolu Wojtyło drogi,

    To Ty głosiłeś że diabeł ma rogi.

    Pragnąłeś żeby dzieci się modliły,

    I złych rzeczy nie robiły.

    Szanowałeś ludzi i zwierzęta,

    A Twa twarz zawsze była uśmiechnięta.

    Dobrym przykładem jak nikt świeciłeś,

    Z chęcią z rodziną do kościoła chodziłeś.

    W Pana Boga jak nikt wierzyłeś,

    Nigdy się na Niego nie obraziłeś.

    W czasie postu mięsa nie jadłeś,

    I oczywiście nigdy nie kradłeś.

    18 maja 1920 roku w Wadowicach się urodziłeś,

    W katolickiej rodzinie żyłeś.

    Twoja mama Emilia, bardzo dobrze Cię wychowała,

    Imię Karol Ci nadała.

    W Wadowicach się wychowałeś,

    Głosić Pana Jezusa się nie bałeś.

    Kremówki uwielbiałeś,

    Z przyjaciółmi się nimi zajadałeś.

    Od dzieciństwa w Pana Boga wierzyłeś.

    W wieku 21 lat ojca straciłeś,

    I w grobie go złożyłeś,

    Lecz diabła się nie wystraszyłeś,

    Jak każdy człowiek bardzo się zasmuciłeś.

    W 1978 roku na papieża Cię wybrano,

     Twą pobożnością się zachwycano.

    Imię Jan Paweł II przybrałeś,

    O swej ojczyźnie zawsze pamiętałeś.

    Jako jedyny Polak papieżem zostałeś,

    Ludzi potrzeby nadal rozumiałeś.

    Cały świat objechałeś,

    Do Wadowic wracać uwielbiałeś.

    Po polskich Tatrach uwielbiałeś wędrować,

    Tam w ciszy zawsze mogłeś kontemplować.

    W młodzieży i dzieciach przyszłość widziałeś,

    Do rozmowy z Bogiem ich zachęcałeś.

    Jednym z Twoich dzieł były Dni Młodzieży,

    Kontynuowane przez kolejnych papieży

    W dobro ludzi wierzyłeś,

    Mimo, że z ich złem nie raz się zderzyłeś

    Byłeś po prostu święty,

    Zawsze uśmiechnięty.

    Twoje ciało i dusza,

    Należały do Chrystusa.

     

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     

    Dziś jest dla nas ważny dzień

    wszystkie troski idą w cień.

    Setne urodziny - oczywiście 

    obchodzimy uroczyście.

    Jan Paweł II - Ojciec Święty

    często bywał uśmiechnięty. 

    Nigdy w życiu się nie nudził 

    kochał bardzo wszystkich ludzi.

    Chciał, by dzieci były grzeczne 

    i wesołe i bezpieczne. 

    By się modlić nauczyły 

    i śpiewały i tańczyły. 

    Żeby młodzież oraz dzieci 

    w Polsce i na całym świecie

    Zawsze o Świętym Janie Pawle II pamiętały

    i Go kochać nie przestały.

    Mamy swojego Świętego Jana Pawła II

    modlimy się do Niego.

    O pokój na świecie, o zdrowie,

    o zgodę, no i o ładną pogodę.

    A nasze troski i zmartwienia 

    niech nam zawsze w radość zmienia.

                                                       

                                                  Przyjaciel szkoły 

     

  • Regulamin konkursu „Biskupiecki turniej wiedzy on-line - Literatura”.

    Regulamin konkursu „Biskupiecki turniej wiedzy on-line - Literatura”.
    1. Organizatorem konkursu jest Burmistrz Biskupca.
    2. Quiz odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.quizizz.com (potrzeba wpisania tylko nazwy użytkownika bez logowania podczas rozpoczęcia quizu)
    3. Odnośnik do Quizu (link) będzie opublikowany na portalu społecznościowym Facebook – Biskupiec Krajobraz Pełen Możliwości - 15 minut przed startem quizu.
    4. W ramach konkursu będą dostępne quizy dla czterech grup:
    • Uczniów klas I-III
    • Uczniów klas IV-VI
    • Uczniów klas VII-VIII
    • Open – dla młodzieży szkół ponadpodstawowych i dorosłych
    1. Konkurs odbędzie się on-line

    Start Quizu:

    • O godzinie 16.00 dla klas I-III
    • O godzinie 16.30 dla klas IV-VI
    • O godzinie 17.00 dla klas VII-VIII
    • O godzinie 17.30 dla grupy Open
    1. Celem konkursu jest:
    • promowanie aktywności czytelniczej na terenie miasta i gminy Biskupiec; 
    • ugruntowanie wiedzy z zakresu literatury polskiej i obcej, piśmiennictwa dla dzieci i dla dorosłych;
    • aktywny udział społeczeństwa w obchodach Tygodnia Bibliotek
    1. Quiz skierowany jest tylko do mieszkańców miasta i gminy Biskupiec.
    2. Z quizu wyłączeni są pracownicy bibliotek szkół publicznych i, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Biskupcu oraz ich dzieci.
    3. Najmłodszym uczestnikom mogą pomagać rodzice, opiekunowie prawni, przy czym pomoc polega na przeczytaniu poleceń i kafeterii odpowiedzi.
    4. Udział w konkursie polega na rozwiązaniu „Quizu Literackiego” on-line i zaznaczenie jednej odpowiedzi na pytania w nim zawarte. 
    5. Wstępnym etapem udziału w Quizie jest wyrażenie zgody poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego


    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeZAV8TML811zvSQx1f_TobRPDYSdY4k6cKT3Fw0Fj9b268gw/viewform?usp=sf_link

     który zawiera imię, nazwisko, adres e-mail i numer kontaktowy Uczestnika. 


    1. Konkurs „Quiz literacki” jest jednym z etapów „Biskupieckiego Turnieju Wiedzy On-line”. Planuje się przeprowadzenie konkursów on-line z zakresu nauk ścisłych, wiedzy o Biskupcu i sportu stanowiących etapy eliminacji do Grand Prix „Biskupieckiego Turnieju Wiedzy On-line”. Łączna liczba punktów zebranych w ramach poszczególnych etapów konkursu przez zawodnika będzie decydowała o przyznaniu I, II i III miejsca w Grand Prix „Biskupieckiego Turnieju Wiedzy On-line”. Dodatkowo planowane jest nagrodzenie najlepszych osób w poszczególnych etapach konkursu. 
    2. Wręczenie nagród odbędzie się 20 czerwca 2020 roku podczas spotkania podsumowującego Quiz.
    3. Osoby nagrodzone zostaną poinformowane o wydarzeniu drogą telefoniczną lub e-mailową.
    4. Dane osobowe Uczestnika Konkursu podlegają ochronie zgodnie z ochroną danych osobowych (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z 4.05.2016 r.)) oraz są zbierane i przetwarzane tylko na potrzeby przeprowadzenia Konkursu tj. wyłonienia Zwycięzców, ogłoszenia wyników oraz nagrodzenia Laureatów. Uczestnikom przysługuje prawo do dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne dla potrzeb przeprowadzenia konkursu.
    5. Uczestnictwo w Konkursie jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
    6. W sprawach związanych z konkursem prosimy o kontakt z Miejską Biblioteką Publiczną w Biskupcu , tel: 897152111 lub e-mail: mbpbisk@wbp.olsztyn.pl.


    Regulamin do wydruku:

    regulamin_Quiz-lit.docx​​​​​​​ 

  • Trójka w gronie laureatów w "Konkursie 85-lecia SKO"

    Trójka w gronie laureatów w "Konkursie 85-lecia SKO"

    Jesteśmy na liście laureatów Konkursu na 85-lecie SKO!!!

    Zdobyliśmy nagrodę 2 stopnia, czyli robota do nauki programowania.

    Lista nagrodzonych szkół: 

    https://www.pkobp.pl/media_files/99dc404f-5dbd-4558-aac4-b9964e1aa502.pdf

    Dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom w ogromne zaangażowanie w organizację kiermaszów, loterii i wszelkich akcji zarobkowych, dzięki którym znaleźliśmy się w gronie laureatów ogólnopolskiego Konkursu na 85-lecie SKO!!!

    Opiekun SKO

    Danuta Leszek-Grabowska

  • Oświadczenie Burmistrza Biskupca: żłobki i przedszkola nadal zamknięte.

    Oświadczenie Burmistrza Biskupca: żłobki i przedszkola nadal zamknięte.

    Szanowni Państwo

    informuję, iż otwarcie żłobka i przedszkola publicznego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach zarządzanych przez gminę nastąpi nie wcześniej niż 25 maja. Moja decyzja podyktowana jest względami bezpieczeństwa najmłodszych i troską o zdrowie całej naszej społeczności. Jest decyzją przemyślaną popartą m.in. rozeznaniem wśród rodziców, którzy w obecnej sytuacji z obawy o swoje dzieci, w większości, nie zadeklarowali chęci posyłania ich do ww. placówek od dnia 6 maja. Stosowne zarządzenie w tym zakresie wydam w poniedziałek.Mając na względzie powyższe, rodzice sprawujący pieczę nad najmłodszymi nadal będą mogli korzystać z zasiłku opiekuńczego.Jednocześnie informuję, iż Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Liszewskiego oraz stadiony i Orliki nadal pozostają zamknięte.

  • Bomba witaminowa

    Bomba witaminowa

    Uczniowie z klasy IIa podali przepis na bombę witaminową - Jak zrobić sałatkę owocową? Powstały pyszności, aż ślinka leci!

    Sałatka owocowa: banan, winogrona jasne i ciemne, mandarynka, kiwi, jabłko, śliwka, owoce delikatnie skropione sokiem z cytryny polane sosem: jogurtowo-cynamonowo-wanilinowym udekorowane listkami mięty oraz drobnymi kwiatkami bratka. Smacznego!!!

  • KOMUNIKAT W SPRAWIE REKRUTACJI

    KOMUNIKAT W SPRAWIE REKRUTACJI

    Szanowni Państwo

    Informujemy, że zakończone zostały zapisy do oddziału przedszkolnego i klas piewszych. Informacje o zakwalifikowaniu dziecka można uzyskać w sekretariacie naszej szkoły, tel. 89715 2716.

    Jednocześnie przypominamy o przysłaniu potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do Szkoły Podstawowej nr 3

    w Biskupcu do dnia 15.05.2020.

    Pismo o treści:

    Potwierdzam wolę przyjęcia mojego dziecka  (podać imię i nazwisko) do Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu.

    ..............................................

    (podpis Rodzica)

    data............                                                                                       

    Proszę je przesłać e-mailem na adres spnr3.b-c@wp.pl lub wrzucić pismo do skrzynki na korespondecję przy wejściu do szkoły.

  • Konkurs ortograficzny online dla uczniów i nauczycieli - Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii

    Dzień dobry,

    Serwis dyktanda.pl zaprasza na pierwszą edycję konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii". Jest on przeznaczony zarówno do lubiących tworzyć, jak i rozwiązywać dyktanda. Start konkursu już 24 kwietnia, będzie trwał do 24 maja.   Oprócz mistrzowskich tytułów na laureatów czekają wartościowe nagrody. W puli nagród czeka ponad 130 atrakcyjnych paczek z nagrodami. Korzystanie ze strony i udział w konkursie jest bezpłatny. Dołącz do zabawy i naucz się ortografii z przyjemnością!

    Konkurs będzie się rozgrywać w dwóch grupach: Mistrz Dyktand oraz Mistrz Ortografii. W pierwszej przewidziano pięć poziomów: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli (nauczyciele). W drugiej z kolei, uczestnicy będą rywalizować w czterech kategoriach: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia. Im więcej dyktand uczestnik utworzy lub rozwiąże poprawnie, tym więcej punktów otrzyma, co przełoży się na wyższą pozycję w rankingu. Każdego dnia począwszy od 25 kwietnia będą do wygrania na facebook.com/dyktandapl/ dodatkowe nagrody.

    Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: dyktanda.pl. Nagrodzonych zostanie łącznie piętnastu Mistrzów Dyktand – oznacza to nagrody za 1, 2 i 3 miejsce w każdej kategorii oraz 88 Mistrzów Ortografii – nagrody za 1, 2 i 3 miejsce, a także 19 nagród pocieszenia w czterech kategoriach. Na naszym profilu facebook.com/dyktandapl/ Nagrodzimy kolejne 30 osób.  W paczkach z nagrodami znajdzie się ponad 600 nagród rzeczowych (głównie książkowych) otrzymanych od sponsorów. Nagrody zostaną dostosowane do kategorii wiekowej laureata.

    Zachęcamy do podzielenia się tą wiadomością na Państwa:

    - stronie internetowej; poprzez dodanie na Waszej stronie WWW wzmianki o konkursie w formie kilku słów z linkiem (www.dyktanda.pl) lub baneru z linkiem (kilka różnych formatów można pobrać z naszego dysku google https://drive.google.com/open?id=1cWmBZnmeYWovo9jn7-cW4JMjmCDQWRhd)

    - profilu facebook - poprzez udostępnianie naszych postów (facebook.com/dyktandapl/)

    Sponsorzy ponad 600 nagród: Helion, Wolters Kulwer, FoxGames, Funiversity, Grupa Wydawnicza Foksal, Instytut Pamięci Narodowej, Krytyka Polityczna, Burda Książki, Świat Zabawek, Wydawnictwo Marpress, MedPharm Polska, Ortograffiti, Państwowy Instytut Wydawniczy, Poradnia K, Wydawnictwo Warstwy, Wydawnictwo Todo La Mancha, Księgarnia Tuliszków, Księgarnia Universitas, Wydawnictwo Edukacyjne, Wydawnictwo KUL, Wydawnictwo Lemoniada, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Wydawnictwo Wolno, Wydawnictwo Zysk i S-ka, Wydawnictwo Dreams, Retrocegla.pl , Wydawnictwo Promyczek

    Sponsor logistyczny: RUCH S.A., Paczka w RUCHu

    W przypadku pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt.

    Do zobaczenia na Dyktanda.pl

    Zespół Dyktanda.pl

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego
    ul. Bolesława Chrobrego 15
    11- 300 Biskupiec
  • (+48) 89 7152716

Galeria zdjęć