Nawigacja

  • Wiktor Augustowski- mały zawodnik w drodze do wielkiej sportowej kariery
    08.12.2016

    WIKTOR AUGUSTOWSKI- osiagnięcia w 2016 roku
    1.Otwart Puchar Warmii i mazur Olsztynek 23.01.2016r.
    -srebrny medal za zajecie 2 miejsca w konkurencji tempowki dzieci 7 lat.
    2.Miedzynarodowe Mistrzostwa Polski Wieliczka 12-13.marca 2016r.
    -zloty medal za zajecie 1miejsca w konkurencji Uklady Formalne Tradycyjne dzieci 7 lat.
    3.Druzynowe Mistrzostwa Polski Zawiercie 24.04.2016r druzyna EGIDA KIDS
    -srebrny medal za zajecie 2 miejsca w konkurencji TAG TEAM (SOFT) kategoria chlopcy kategoria wiekowa dzieci.
    4.Zunifikowane Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Kickboxingu Susz 11.06.2016r.
    -srebrny medal za zajecie 2 miejsca w kategorii Traditional Forms dzieci starsze.
    5.Taekwon-do International World Championships Birmingham England 16-17.07.2016r.
    -zloty medal za zajecie 1 miejsca w kategorii zolte pasy Point Fighting waga piorkowa.
    6.Mistrzostwa Polski Sztuk Walki ICO Tae Cup Open Sulejowek 15.10.2016r
    -srebrny medal za zajecie 2 miejsca w konkurencji Uklady Stylowe
    -srebrny medal za zajecie 2 miejsca w konkurencji Techniki Specjalne -125cm
    -brazowy medal za zajecie 3 miejsca w konkurencji Point  Fighting  dzieci -125cm
    7.Mistrzostwa Polski Polnocnej Ostroda 29.10.2016r.
    -zloty medal za zajecie1 miejsca w konkurencji Techniki Szybkosciowe 
    -srebrny medal za zajecie 2 miejsca w konkurencji Soft Stick
    -srebrny medal za zajecie 2 miejsca w konkurencji Uklady
    8.Taekwon-do Polish Open Cup Opole 19-20.11.2016 r.
    -zloty medal za zajecie 1 miejsca w konkurencji Tempowki w kategorii chlopcy +9 cup grupa wiekowa 7 lat
    -srebrny medal za zajecie 2 miejsca w konkurencji Uklady Formalne Tradycyjne kategoria dzieci grupa wiekowa 7 lat
    -srebrny medal za zajecie 2 miejsca w konkurencji Soft Stick kategoria chlopcy +9 kup grupa wiekowa 7 lat
    9.Mazovia Cup International  Tarczyn 3.12.2016 r
    -srebrny medal za zajecie 2 miejsca w konkurencji Traditional form w kategorii och +7
    -brazowy medal za zajecie 3 miejsca w konkurencji Breaking Boards w kategorii oc 7-9

        
  • II Forum Ekonomiczne

    II Forum Ekonomiczne

    EKOLOGIA TO SIĘ OPŁACA!

    Pod takim hasłem w piątek  2 grudnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Biskupcu spotkali się uczniowie naszej gminy  ze szkół uczestniczących w programie edukacji finansowej "Szkolne Kasy Oszczędności" prowadzonej przez PKO BP SA .

    Interesującą lekcję oszczędzania przedstawił dla uczestników spotkania Dyrektor biskupieckiego oddziału PKO Bank Polski SA Pan Piotr Maziec.     

    Ekspertami w zakresie ekologii szkolnej były WARMIŃSKIE KROPELKI - uczestnicy projektu edukacyjnego BADACZE WODY. W ciekawej formie przedstawili swoje dokonania, zaprezentowali ekologiczny pokaz mody oraz własnoręcznie wykonane POMPY WODY.

    Obejrzeliśmy spektakl pt. : „Kto nie chce wiedzieć, co to jest nędza– niech razem z nami od dziś oszczędza” w wykonaniu uczniów klasy IV b.

    Pięcioosobowe drużyny przygotowały prezentacje pt." Ekologia - to się opłaca!". Udowodnili w nich, że ekologia i ekonomia idą w parze. W prezentacjach pojawiły się m.in. informacje o przebiegu szkolnych akcji zbierania surowców wtórnych, obliczenia przedstawiające finansowe korzyści wynikające z sortowania odpadów, ciekawostki o czasie rozkładu niektórych tworzyw, szkolne kampanie, projekty edukacyjne o oszczędzaniu wody. Wszystkie prace były na bardzo  wysokim poziomie, a uczniowie dysponowali ogromną wiedzą merytoryczną w zakresie szkolnej ekologii.

    Przewodniczący JURY Pan Krzysztof Janczara ogłaszając wyniki konkursu na prezentację, podkreślał wysoki i wyrównany  poziom wszystkich prac.

    I miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkół w Węgoju
    II miejsce ex aequo: Zespół Szkół w Czerwonce, Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu i Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu.

    Drużyny miały również inne zadania. Uczniowie pokazali olbrzymią kreatywność i pomysłowość przy wykonanie prac "COŚ Z NICZEGO". Zadanie polegało na wykorzystaniu ekośmieci. Powstały efektowne zabawki, podstawki, pojazdy.

    Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody - gadżety SKO oraz przygotowane specjalnie na Forum Ekonomiczne pamiątkowe magnesy.

    Niezastąpieni okazali się jak zawsze RODZICE, którzy przygotowali dla uczestników spotkania pyszny poczęstunek z domowych ciast i wypieków.

    Nieocenione podczas takich spotkań są rozmowy w kuluarach, gdzie pojawiają się nowe pomysły na współpracę szkół i opiekunów SKO, uczniowie mają możliwość integracji.

    Cieszymy się, że w atmosferze zabawy i zdrowej konkurencji mogliśmy się od siebie tyle nauczyć.

    Organizatorami 2 Forum Ekonomicznego w SP3 w Biskupcu byli:

    Pani Danuta Leszek-Grabowska - koordynator, Pani Joanna Kowalczyk, Pan Bernard Czerwiński, Pani Beata Dotka, Pani Justyna Kalkowska. Za pomoc w organizacji dziękujemy:  Pani Izabeli Woronowicz, Pani Joannie Dutkowskiej, Pani Alicji Leczyckiej, Pani Katarzynie Zastryżnej oraz Panu Jarosławowi Rutkowskiemu.

     

    Do zobaczenia za rok.

    Zapraszamy do fotorelacji w galerii zdjęć "II Forum Ekonomiczne"

    Koordynator

    Danuta Leszek-Grabowska

  • Z wizytą w Radiu Olsztyn i telewizji TVP3 Olsztyn

    Z wizytą w Radiu Olsztyn i telewizji TVP3 Olsztyn

    Regionalną rozgłośnię Radio Olsztyn i telewizję TVP3 Olsztyn w dniu 25 listopada 2016 roku odwiedziły dzieci z klasy III B SPnr3 wraz z rodzicami, wychowawcą E. Pałaszewską i panią B. Rosińską.

    Poznały pracę mediów „od kuchni”, miały możliwość „na żywo” posłuchać wiadomości, obejrzeć studia nagrań, dotknąć sprzętu pracującego w radio czy telewizji, spotkać ciekawych ludzi. Może w przyszłości któreś z dzieci wybierze karierę dziennikarza radiowego lub telewizyjnego? Kto wie?

                           Dziękujemy za ciekawą, kształcącą wycieczkę!

     

    Więcej zdjęć na facebook

  • Lekcja wychowania fizycznego inaczej.

    Lekcja wychowania fizycznego inaczej.

    Kto powiedział, że lekcję wychowania fizycznego, poprowadzić można tylko na sali gimnastycznej? Uczniowie klasy IIIB z SP3 wraz z wychowawcą Ewą Pałaszewską, panią Bożeną Rosińską i rodzicami świetnie bawili się w Parku Trampolin 7Jump Street w Olsztynie. To jedyny taki park na Warmii i Mazurach.

                Skakanie na trampolinach było inną formą zajęć wychowania fizycznego, ich urozmaiceniem, świetną zabawą, sposobem aktywnego spędzania czasu. Pod opieką wyszkolonej kadry godzinne akrobacje porządnie zmęczyły dzieci. Na długo zapamiętają ten wyjazd!

    Pracownikom parku dziękujemy za wspaniałą zabawę, opiekę i miłe przyjęcie!

    więcej zdjęć na na profilu facebook sp3

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia

    Światowy Dzień Pluszowego Misia

    Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia całą Szkołę Podstawową nr 3 opanowały pluszowe misie. Nie zabrakło uczniów, którzy wcielili się w misiowe postaci. Tego dnia na lekcjach przyrody szukano odpowiedzi  „Jakie niedźwiedzie żyją na świecie”. Na matematyce pojawiły się zagadki matematyczne ze Stumilowego Lasu. W klasach 0- III dzieci poznawały przygody Misia Uszatka, Kubusia Puchatka i Misia Padingtona. Misie wzięły też udział w innych lekcjach jak: język polski, muzyka. Główną atrakcją święta było losowanie Misia BookMisia, który przez cały tydzień będzie towarzyszył dziecku w domu i zachęcał je do codziennego czytania. W bibliotece można było obejrzeć wystawę pluszowych misiów przyniesionych przez uczniów i przyjaciół szkoły. Dzieci zapoznano z historią Święta Pluszowego Misia oraz Kubusia Puchatka. Nie zabrakło piosenek i zabaw z misiem w roli głównej.

    Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Święta Pluszowego Misia w naszej szkole.

    Joanna Dutkowska

    Zapraszamy do galerii zdjęć na naszej stronie oraz na naszym profilu facebook

  • WYRÓŻNIENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DLA "TRÓJKI"- II Krajowy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
    24.11.2016

     

    Z ogromną radością informujemy, że w dzisiaj, 23 listopada w siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie nasza szkoła wraz z 35 placówkami z całego kraju uczestniczyła w uroczystym spotkaniu, na którym otrzymaliśmy Krajowy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie.

    Co nas wyróżnia jako szkoła promująca zdrowie? Oto fragment rekomendacji wojewódzkiego koordynatora sieci SzPZ: "Szkoła Podstawowa nr 3 im Orła Białego w Biskupcu jest jedną z pierwszych placówek, która wdrożyła i realizuje projekt „Szkoła Promująca Zdrowie” w naszym województwie. Rozpoczęła działania już w 1994 roku. Potwierdzeniem jakości dotychczasowej pracy jest trzykrotne (2003, 2007, 2010) uzyskanie przez placówkę certyfikatu Warmińsko–Mazurskiego  Kuratora Oświaty, a w 2011 roku Certyfikatu Krajowego.
                Idea projektu została zaakceptowana przez całą społeczność szkolną: nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, rodziców i uczniów. W placówce promowanie zdrowia i zdrowego stylu życia koncentruje się nie tylko na sferze fizycznej, psychicznej, społecznej, ale także na duchowej (m.in. szkoła stwarza warunki do pielęgnowania wartości patriotycznych i zacieśniania więzi międzypokoleniowej organizując od kilku lat Galę z okazji Święta Niepodległości dla społeczności lokalnej). W placówce panuje niezwykły klimat, który sprawia, że szkoła stała się pewnego rodzaju „bezpieczną przystanią” dla wszystkich związanych z nią osób. Wszelkie podejmowane działania są wynikiem porozumienia i współpracy wszystkich grup społeczności szkolnej, m.in. problem nieskutecznego przepływu informacji wynikających z dwuzmianowości wśród pracowników niepedagogicznych rozwiązali sami zainteresowani.
                W latach 2012- 2015 szkoła wzięła udział w innowacyjnym i pilotażowym projekcie Ośrodka Rozwoju Edukacji pn. „Promocja zdrowia pracowników szkoły” Jest to pierwszy w Polsce projekt opracowany w oparciu o założenia i doświadczenia dwóch siedliskowych programów promocji zdrowia: „Szkoły promującej zdrowie” i „Promocji zdrowia w miejscu pracy”, sprawdzony w 21 szkołach z sześciu województw. Założeniem projektu jest planowanie i realizacja działań nakierowanych na  zmiany w obszarze samopoczucia zawodowego, samooceny zdrowia oraz dbałości o zdrowie nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły.
                Mocną stroną szkoły jest cykliczne organizowanie środowiskowych festynów i imprez, które są przygotowywane przez całą społeczność szkolną z udziałem środowiska lokalnego, m.in. „Jesienny zawrót głowy”, „Korowód Bajkowy”, ,,Dni Otwarte Szkoły”, „Turnieje Profilaktyczne” . Obok planowanych, stałych i charakterystycznych elementów tych imprez, takich jak oferta jesiennych darów i przetworów we wrześniu oraz prezentacje uczniowskich osiągnięć, aktywny Dzień Dziecka i dziecięce popisy artystyczne w czerwcu, spotkania, mają co roku inny motyw przewodni. W zależności od zdiagnozowanych potrzeb, organizatorzy proponują tematykę festynu  zgodną z  sugestiami i propozycjami adresatów, np. piramida żywności – zasady racjonalnego odżywiania, pomysły na rodzinne zabawy i gry integracyjne (np. bule), formy rekreacyjne z wykorzystaniem rowerów i promowaniem zasad ruchu drogowego, a także pierwsza pomoc przedmedyczna wsparta prezentacją służb ratowniczych i zasadami ich wzywania.
                Placówka realizuje też szereg działań wkomponowanych w dzień powszedni szkoły. Są to między innymi wspólne śniadania w klasach - promujące zdrowy styl życia i właściwe nawyki żywieniowe oraz integrujące zespoły klasowe, lub organizowanie „Bezpiecznych przerw” - propagujące bezpieczne zabawy, integrujące uczniów, ukazujące aktywne sposoby spędzania wolnego czasu.
                Proponowane przedsięwzięcia, imprezy plenerowe - otwarte dla środowiska lokalnego, są dobrą okazją do spotkań i wymiany doświadczeń  z innymi szkołami z terenu miasta i gminy Biskupiec.
    Dorobek Placówki i doświadczenia z realizacji projektu były wielokrotnie  prezentowane podczas rejonowych, wojewódzkich  narad i konferencji w Gimnazjum Nr 2 w Działdowie, 25 lutego 2015 roku w Gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim, 30 listopada 2015 roku w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Orzyszu, podczas Regionalnej Konferencji Szkół Promujących Zdrowie pt. „Zagubiona nastolatka” w Gimnazjum Nr 1 w Szczytnie. Społeczność szkoły była współorganizatorem wojewódzkiej konferencji dla szkół zainteresowanych realizacją projektów „Szkoła Promująca Zdrowie” (m.in. 4 października 2011 roku) oraz „Promocja zdrowia pracowników w Szkole Promującej Zdrowie” (28 kwietnia 2014 roku). Pracownicy szkoły są  autorami artykułu na temat realizacji projektu (m.in. „Pracownicy Trójki promują zdrowie”) oraz filmu prezentowanego na kilku konferencjach w województwie i kraju.
                Szkoła jest pozytywnie oceniana przez rodziców i społeczność lokalną. W roku 2014 roku otrzymała podziękowanie Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, Warmińsko-Mazurskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Dyrektora Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie za zaangażowanie w realizację projektu „Szkoła Promująca Zdrowie” oraz  statuetkę „Sukces 2011” Burmistrza Miasta Biskupiec za realizację zadań związanych z promocją zdrowia społeczności szkolnej.
                Popieram wniosek Społeczności  Szkoły Podstawowej nr 3 im Orła Białego w Biskupcu  o nadanie Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie."

    W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy i koordynatorzy wyróżnionych placówek oraz wojewódzcy koordynatorzy sieci szkół promujących zdrowie. Nasze województwo ma szczególnego opiekuna i dobrego ducha w osobie pani Anny Zdaniukiewicz.

    Społeczność szkolną "Trójki" w Warszawie reprezentowały pani dyrektor Bożena Lasocka oraz szkolny koordynator ds promocji zdrowia pani Jolanta Okuniewska. Naszej delegacji towarzyszył pan Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, który jest zdeklarowanym i ważnym sojusznikiem w działaniach na rzecz promocji zdrowia.

    Wdrożenie "Programu promocji zdrowia" w Polsce zawdzięczamy działaniom pani profesor Barbary Woynarowskiej, która w czasie uroczystości podkreśliła, że standardy realizowane przez szkoły promujące zdrowie są na wysokim poziomie a liczba placówek w sieci wciąż się powiększa.

    Wręczenia Krajowego Certyfikatu placówkom dokonał z ramienia Ministerstwa Edukacji Narodowej Podsekretarz Stanu pan Maciej Kopeć oraz pani Elżbieta Matejka- dyrektor Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego MEN.

    Wyróżnienie sprawiło całej naszej społeczności ogromną radość, jest też motywacją do dalszego doskonalenia się w działaniach w zakresie szeroko pojętego zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego.

    Dziękujemy uczniom i ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym, przyjaciołom i sojusznikom naszej szkoły za wsparcie i realne działania, które przyczyniły się po raz drugi do tego sukcesu.

  • Teatr Internetowy TVP dla szkół.

    Teatr Internetowy TVP dla szkół.

    Dnia 21 listopada nasza szkoła rozpoczęła przygodę z teatrem internetowym TVP dla Szkół. Uczniowie klas 2a, 3d oraz 5a obejrzeli spektakl "Chodź na słówko" z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Bohaterami przedstawienia były słowa błędnie wypowiedziane, które nie wiedziały kim tak naprawdę są. Grany na żywo spektakl oglądało w tym samym czasie kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całej Polski.

    A. Ziętara

  • Jakub Wynimko I-wszy w Listopadowym Turnieju Tenisa Ziemnego
    21.11.2016 11 listopada 2016 r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kętrzynie rozegrano VIII Listopadowy Turniej Tenisowy, w którym wystartowało 32 zawodników w kat. 8 i 10 lat z Kętrzyna, Biskupca, Mrągowa i Węgorzewa. W kategorii 10 lat kolejne zwycięstwo odniósł Jakub Wynimko z Biskupca 
    Kuba trenuje pod okiem swojego dziadka pana Ryszarda Zielińskiego. Gratulujemy zawodnikowi i trenerowi i życzymy dalszych sukcesów.
  • Biskupieckie Grand Prix Biegowe- 2 bieg
    21.11.2016
    19 listopada 2016 r. drużyna w składzie: Hanna Ptak, Laura Rybkiewicz, Anna Romanowska, Kamil Klomfas,Maciej Pokojski, Michał Kondzielewski więła udział w rywalizacji biegowej na dystansie 1500 m.


    wyniki:

  • Reprezentacja SP3 na IV  Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla Dzieci i Młodzieży

    Reprezentacja SP3 na  IV  Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla Dzieci i Młodzieży

    W sobotę 19 listopada 2016 roku w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych  w Olsztynie odbył się IV Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla Dzieci i Młodzieży zorganizowany przez Fundację „Otwarte dłonie” pod patronatem Ministra Obrony Narodowej i Prezydenta Miasta Olsztyna. Wzięło w nim udział wiele duetów, zespołów, scholek i solistów z Olsztyna i okolic. Przesłuchań konkursowych dokonało profesjonalne jury. 

    Pragniemy poinformować, że w kategorii soliści młodsi

                I miejsce zajęła Weronika Moroz – opiekun Ewa Pałaszewska

                wyróżnienie wyśpiewał Paweł Maciesza – opiekun Ewa Pałaszewska

    Natomiast w kategorii soliści starsi

    wyróżnienie otrzymała Marietta Ostapczuk – opiekun Brygida Wiercińska

                             Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          

     

  • Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

    Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

    Jesteśmy szkolą, która kształtuje postawę bezpiecznego i świadomego  korzystania z Internetu. Podejmujemy wiele działań w tym kierunku, m.in. w  bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do projektu "CYFROWOBEZPIECZNI.PL".  

    14 listopada 2016r. odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego, w  którym wzięli udział uczniowie klas IV - VI.  Spotkanie rozpoczęły  uczennice klasy Vc: Ania i Małgosia, które przedstawiły założenia projektu  Cyfrowobezpieczni. W ramach tego wydarzenia edukator - Pan Eliasz Rafalski poprowadził zajęcia z uczniami poruszając tematykę dotyczącą  bezpieczeństwa cyfrowego i zagrożeń w sieci, m.in: zasady tworzenia  bezpiecznych haseł, bezpieczeństwa w kontakcie z innymi oraz ergonomii pracy przy komputerze. Społeczność szkolna chętnie i aktywnie uczestniczyła w  zajęciach.

    Po spotkaniu odbyły warsztaty dla na temat cyberbezpieczeństwa prowadzone  przez edukatora uczniami klas: 6a (10.35-11.20), 6b (11.30-12.15), 5c  (12.30-13.15).

    Po południu odbyły się również warsztaty na temat cyberbezpieczeństwa prowadzone przez edukatora reprezentującego Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” z nauczycielami. Na  warsztatach przedstawiono także film i prezentację skierowaną do rodziców wraz z instruktażem dotyczącym przeprowadzenia spotkań z rodzicami na  temat cyberzagrożeń i niezmiernie ważnej roli rodziców w ochronie dzieci przed nimi.

    Projekt "CYFROWOBEZPIECZNI.PL" realizowany przez Stowarzyszenie Miasta w  Internecie i jest finansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania „Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz  reagowania na zagrożenia”.

    Szkolny mentor

    Danuta Leszek-Grabowska

  • Uroczysta Gala z okazji Święta Niepodległości

    Uroczysta Gala z okazji Święta Niepodległości

    Kolejny raz w ramach obchodów Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr3 im Orła Białego 11 listopada o godzinie 14.00 odbyła się Uroczysta Gala zorganizowana przez naszych pracowników. Patronat nad uroczystością objął Burmistrz Biskupca pan Kamil Kozłowski. W obchodach wzięły udział władze naszego miasta oraz licznie zebrani mieszkańcy. 

    Na scenie zaprezentowali się laureaci VIII Międzyszkolnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej oraz chór szkolny tworząc niepowtarzalny, uroczysty nastrój. Uwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie Roty i pięknych polskich pieśni patriotycznych.

  • SUKCESY SP 3 W KONKURSIE PLASTYCZNYM

    SUKCESY  SP 3  W   KONKURSIE    PLASTYCZNYM

    W związku ze Świętem Niepodległości Polskie Radio Olsztyn ogłosiło konkurs plastyczny „Moja biało-czerwona”. Wzięło w nim udział 626 uczniów z 69 szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego.           

    Pragniemy poinformować, że w tym  konkursie II miejsce przyznano pracy WERONIKI MOROZ  z klasy III B (opiekun Ewa Pałaszewska), a wyróżnione zostały prace plastyczne dwóch uczennic z klasy IV B – Patrycji Kulbackiej i Oliwii Smosarskiej.

    Nagrody zostały wręczone przez Prezesa Polskiego Radia Olsztyn i Norbiego w czasie koncertu z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2016 roku na Placu Solidarności w Olsztynie.

    Weronika, jej rodzice i wychowawczyni otrzymali również zaproszenie do udziału w programie Polskiego Radia Olsztyn  „Dziecinada”, gdzie dziewczynka udzieliła wywiadu na temat swojej pracy.  

                                                               Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Obchody Święta Niepodległości tradycją w naszej szkole.

    Obchody Święta Niepodległości tradycją w naszej szkole.

    10 listopada 2016r. cała społeczność naszej szkoły była świadkami żywej lekcji historii. Klasa VIa pod kierunkiem Pani M. Jaskulskiej przygotowała inscenizację o krwawych dziejach  naszej ojczyzny. ,,Artyści" odegrali scenki przenosząc nas w czasy zaborów z końca XVIII wieku. Uwagę oglądających zwróciły ciekawe stroje aktorów. Chór zaprezentował ,, Pieśń o Legionach" pod batutą Pani Brygidy Wiercińskiej. Hanna Biedrzycka zaśpiewała nam pieśń o jakże ważnym domu rodzinnym. Dziś wolność i niepodległość naszego kraju traktujemy jako rzecz oczywistą. Nie musimy o nią walczyć, oddając w ofierze własne życie. Powinniśmy natomiast oddać hołd wszystkim bohaterom, którzy 98 lat temu wywalczyli dla Polski upragnioną niepodległość. Szacunek dla historii  i dziejów naszego narodu to współczesny wyraz patriotyzmu. 11 listopada to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków.

    Pani Dyrektor na zakończenie w przemówieniu zwróciła uwagę na konieczność świadomego patriotyzmu - ,, Ma Polska skarby trzy – bezcenne, rzecz oczywista, to hymn narodowy, godło i sztandar – flaga ojczysta".Uczniowie naszej szkoły znają te symbole doskonale i wiedzą jak należy je szanować.

    Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami.

  • Szkolny Turniej Wiedzy o Sporcie i Promocji Zdrowia

    Szkolny Turniej Wiedzy o Sporcie i Promocji Zdrowia
    10.11.2016

    10 listopada z okazji obchodów Święta Szkoły odbył się Szkolny Turniej Wiedzy o Sporcie i Promocji Zdrowia.

    Turniej odbył się w dwóch częściach. W pierwszej uczestniczyły drużyny reprezentujące klasy 4- 6, w drugiej części reprezentanci klas 0- 3.

    Drużyny musiały wykazać się wiedzą na temat historii sportu, sportu współczesnego i zasad zdrowego stylu życia oraz wykonać zadania praktyczne.

    Publiczność zgromadzona na widowni, gorąco dopingowała swoje drużyny, a w czasie gdy zawodnicy przygotowywali się do zadań, uczestniczyła w tanecznych animacjach.

    Najlepszą drużyną okazał się zespół z  klasy 6b, II miejsce zajęła drużyna z klasy 5b, III miejsce przypadło dwóm drużynom z klasy 5c i 4b. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Towarzystwo Przyjaciele Szkoły.

    W tym dniu uczniowie jako zadanie dla klas przygotowywali plakaty, w których zachęcali do udziału w zajęciach wychowania fizycznego oraz uprawiania aktywności ruchowej.

    Młodsze klasy praktycznie wykorzystywały wiedzę o zasadach zdrowej i zbilansowanej diety i przygotowywały kanapki oraz przekąski, które w porze drugiego śniadanie wspólnie z wychowawcami zjedzono.  

    Turniej przygotował zespół w składzie: Jolanta Okuniewska, Beata Dotka, Joanna Dutkowska

    Fotorelacja: Zbigniew Zastryżny

  • Lekcja historii w Warszawie.

    Lekcja historii w Warszawie.

    Dnia 5 listopada 2016r. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę historyczną do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęli od uczczenia pamięci osób poległych w obronie naszej ojczyzny na Wojskowym Cmentarzu Powązkowskim oraz Starych Powązkach. Uczniowie zapalili znicze na grobach znanych nam osób tj.: Cz. Niemen, S. Moniuszko, G. Holoubek, I. Jarocka ofiar tragedii smoleńskiej i wielu innych.

    Spacerując po Starówce podziwiali Kolumnę Zygmunta , Zamek Królewski, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Powstańców Warszawy, Pomnik Mickiewicza, Kopernika, Prusa, Piłsudskiego,Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Defilad,  Stadion Narodowy, Pałac Prezydencki.Następnym punktem wyprawy był wjazd na 30 piętro tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki, i podziwianie panoramy naszej stolicy. Widok był fascynujący rozświetlającej się Warszawy o zmroku. Przemieściliśmy się następnie do Łazienek i podziwialiśmy Pałac na wodzie – rezydencję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego ze słynnymi obiadami czwartkowymi. Ostanim punktem był Pałac w Wilanowie – rezydencja króla Jana III Sobieskiego. Obejrzeliśmy iluminację świetlną - mapping - trójwymiarowy pokaz łączący światło, obraz i dźwięk. Był wyświetlony na fasadzie pałacu i wykorzystuje jego elementy architektoniczne do stworzenia iluzji ożywionego budynku. Podczas mappingów w oknach pałacowych pojawiają się król Jan III i królowa Marysieńka, widzowie są świadkami m.in. wjazdu orszaku oraz pokazu tańców dworskich. Wycieczka do Warszawy była doskonałą, żywą lekcją historii.

    Organizatorami wycieczki były Panie: M. Jaskulska, B. Wiercińska, A. Aleksandrowicz.

    Zdjęcia w galerii- "Wycieczka do Warszawy"

  • Wielki Polak- Jan Paweł II

    Wielki Polak- Jan Paweł II

    20-X-2016 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 IM. ORŁA BIAŁEGO W BISKUPCU ODBYŁY SIĘ DNI PAPIESKIE POD HASŁEM ,,BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA

    W apelu wzięli udział uczniowie z klas V:

    Wojciech Terech, Kornelia Wolska, Paulina Nagórka, Zofia Aleksandrowicz, Anna Król, Anna Romanowska,

    oraz  uczniowie kl.VI: Wiktor Raczkowski, Kinga Kacprzycka, Zuzanna Bloch, Artur Thimm, Marietta Ostapczuk, Marcelina Wróblewska, Laura Rybkiewicz.

    Uroczystość została opracowana i przygotowana przez p. Marzenę Więch-Wolską

    Zdjęcia wykonał p. Jarosław Rutkowski

      

      

    Dni Papieskie zostały również zaprezentowane  przez p. Agnieszkę Ziętarę  w klasie IIa .

    Wychowawczyni  wykonała z uczniami gazetkę klasową.

                                                                                                    

  • Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej

    Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej

    Dnia 27.10.2016r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

    W konkursie wzięli udział uczniowie zaproszonych szkół i przedszkoli: Społeczna Szkoła Podstawowa  w Borkach Wielkich, Społeczna Szkoła Podstawowa w Bredynkach, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu, Niepubliczny Zespół Szkolno - Przedszkolny w Biskupcu, Niepubliczne Przedszkole Jacek i Agatka, Gimnazjum nr 1 w Biskupcu, Zespół Szkół w Czerwonce, Katolickie Gimnazjum Społeczne, Zespół Szkół w Biskupcu. 

    W konkursie wzięło udział 56 uczniów w tym zespoły i soliści. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, medale i nagrody pocieszenia. Głównymi nagrodami były tablety, głośniki mobilne, Power Banki, uchwyty Selfie Stick, a najmłodsi uczestnicy otrzymali atrakcyjne maskotki. Laureaci otrzymają statuetki na Koncercie Galowym z okazji Święta Niepodległości, który odbędzie się 11.11.2016r. o godz.14.00 w Szkole Podstawowej nr 3 im Orła Białego w Biskupcu. 

    Główną ideą konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, krzewienie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży. 

    Zmagania uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie: p.Agata Dowhań, p.Małgorzata Nowakowska, p.Ewa Szałachowska, p.Katarzyna Nowakowska, p.Agnieszka Górska, kpt. Arkadiusz Wadas. Jurorzy podkreślili, że uczniowie prezentowali piosenki i pieśni patriotyczne  na wysokim poziomie.

     

    Laureatami konkursu zostali:                                                                        

    Kategoria 0 – II

    1 miejsce – Kajetan Szczypiński  ( Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1, SP 2 Biskupiec), opiekun p.Alina Kozłowska

    2 miejsce – Marta Stradomska  (SP 3 Biskupiec), opiekun p.Alicja Leczycka

    3 miejsce – Julia Kotwasińska ( Niepubliczny Zespół Szkolno- Przedszkolny Biskupiec), opiekun p. Dorota Moroz

    3 miejsce – Mikołaj Bazis – Markuszewski ( SP 3 Biskupiec), opiekun p.Alicja Leczycka

    Wyróżnienia:

    Hanna Błędek ( SP 3 Biskupiec), opiekun p. Anna Aleksandrowicz

    Julia Gutowska  ( Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1, SP 2 Biskupiec), opiekun p.Dorota Garbino

    Franek Zalewski ( Niepubliczne Przedszkole Jacek i Agatka ), opiekun p.Elżbieta Jaszczak

     

    Kategoria III - IV

    1 miejsce –  Filip Orłowski  (SP 3 Biskupiec), opiekun p. Alicja Leczycka

    2 miejsce –  Natalia Heichel  (SP 3 Biskupiec), opiekun p. Alicja Leczycka

    3 miejsce –  Gabriela Lamperska  (SP 3 Biskupiec), opiekun p. Marzena Ballaryn

    3 miejsce  - Weronika Moroz (SP 3 Biskupiec), opiekun p. Ewa Pałaszewska

    Wyróżnienia:

    Rafał Welke (SP 3 Biskupiec), opiekun p. Beata Welke 

    Bartłomiej Kacprzycki (SP 3 Biskupiec), opiekun p. Joanna Śmiełowska

    Lena Dymkowska ( Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1, SP 2 Biskupiec), opiekun p. Edward Kluczenko 

    Kategoria  V – VI

    1 miejsce – Marietta Ostapczuk  (SP 3 Biskupiec), opiekun p. Brygida Wiercińska

    2 miejsce – Maria Król (SP 3 Biskupiec), opiekun p. Brygida Wiercińska

    3 miejsce – Oliwia Ciechacka  ( Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1, SP 2 Biskupiec), opiekun p. Aleksandra i Krzysztof Ciechaccy

    3 miejsce  -  Magdalena Kmieć  (SP 3 Biskupiec), opiekun p.Brygida Wiercińska

    Wyróżnienia  - nie przyznano

    Kategoria  GIMNAZJUM

     

    1 miejsce – Amelia Kwiatkowska ( Zespół Szkół w Czerwonce), opiekun p.Urszula Stachowska

    1 miejsce – Paulina Borzymowska  ( Zespół Szkół w Czerwonce), opiekun p. Urszula Stachowska

    2 miejsce – Anna Łokuciejewska  (Gimnazjum nr 1 Biskupiec), opiekun p.Agnieszka Łokuciejewska

    3 miejsce – Olga Król, Aleksandra Cmiel  (Katolickie Gimnazjum Społeczne w Biskupcu)

    Wyróżnienia:

    Patrycja Żukowska  (Katolickie Gimnazjum Społeczne w Biskupcu), op.p. Brygida Wiercińska

     

    Kategoria SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

    1 miejsce – nie przyznano

    2 miejsce – zespół: Mateusz Ziemiański, Natalia Szczepanem, Michał Łosiak, Anna Ochnio, Maciej Rurys, Joanna Małachowska  (Zespół Szkół w Biskupcu)

    3 miejsce – nie przyznano

    Wyróżnienia:

     Aneta Gontarz  (Zespół Szkół w Biskupcu)

     

    W trakcie konkursu uczestnicy walczyli o wspaniałe nagrody, które ufundowali:                 

    1.PAN KAMIL KOZŁOWSKI – BURMISTRZ BISKUPCA                                                                  

    2.PAN  MAREK DOMIN – PREZES ZAKŁADÓW MIĘSNYCH„WARMIA”,                

    3.WOJSKOWE KOŁO ŁOWIECKIE „ROSOMAK”,                                                                                                            

    4.PAN MAREK ŚWIĄTEK – RADNY POWIATOWY,                                                                            

     5.PANI MAŁGORZATA CHYZIAK – STAROSTA OLSZTYŃSKI,                                                       

    6. WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ W  OLSZTYNIE                                                                          

    7.FIRMA „TERG” MEDIA EKSPERT W BISKUPCU,                                                                                       

     8.FIRMA  „KASIA” MEDALE  PUCHARY W OLSZTYNIE

    ZWYCIĘZCOM  GRATULUJEMY!!!

    Dekoracja: Alicja Leczycka

    Organizatorzy: Teresa Świątek, Anna Aleksandrowicz, Mariola Jaskulska, Barbara Leonik,  Brygida Wiercińska                                                                                                                                                                                                                                                              Do zobaczenia za rok

  • Certyfikat Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty "Szkoła Promująca Zdrowie"

    Certyfikat Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty "Szkoła Promująca Zdrowie"

     

    Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku odbyła się Wojewódzka Konferencja Szkół Promujących Zdrowie, na której nasza szkoła wraz innymi 17 placówkami z terenu naszego województwa została wyróżniona Certyfikatem Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty za szczególne osiągnięcia i działania w obszarze szeroko pojętej promocji zdrowia.

    Na spotkaniu wykład inauguracyjny pt. " Pryncypia wychowania w szkole promującej zdrowie" wygłosił profesor nadzwyczajny dr hab. Krzysztof Wojcieszek z Wyższej Szkoły Nauk Społecznych PEDAGOGIUM w Warszawie.

    Wśród gości zaproszonych obecni byli: warmińsko- mazurski kurator oświaty pan Krzysztof Marek Nowacki, dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie pan Dariusz Wasiela oraz wojewódzki koordynator sieci szkół promujących zdrowie pani Anna Zdaniukiewicz.

    Gospodarze spotkania, czyli społeczność Gimnazjum w Olsztynku, zadbali o ciepłą atmosferę oraz "coś dla ducha i dla ciała". Mieliśmy przyjemność posłuchać zespołu muzyczno- wokalnego a w przerwie spotkania posilić się smacznymi przekąskami oraz jesienną zupą dyniową.

    Naszą społeczność szkolną w spotkaniu reprezentowały pani dyrektor Bożena Lasocka oraz szkolny koordynator ds. promocji zdrowia pani Jolanta Okuniewska.

    Promocja zdrowia w naszej szkole jest wpisana w codzienna pracę placówki. Działania w tym obszarze nie dotyczą tylko wąskiej grupy uczniów i ich rodziców, ale również wszyscy nauczyciele i pracownicy czynnie, na miarę swoich możliwości, starają się zadbać o zdrowie fizyczne, społeczne, psychiczne i duchowe, zmieniać swoje nawyki dotyczące aktywności fizycznej, racjonalnego odżywiania i promowania zdrowego stylu życia.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego
    ul. Bolesława Chrobrego 15
    11- 300 Biskupiec
  • (+48) 89 7152716

Galeria zdjęć