Nawigacja

  • Terminy zmian obostrzeń w edukacji

    Od 4 maja

    klasy 1- 3 uczą się stacjonarnie

    od 15 maja 

    klasy 4-8 uczą się w systemie hybrydowym

    od 29 maja

    wszystkie klasy uczą się stacjonarnie

     

    Informację o organizacji pracy przekażą wychowawcy poprzez dziennik Librus.

  • 27.04.2021

    Klasa 4a podjęła się wyzwaniu polagającemu na monitorowaniu codziennej aktywności. Określili 3 proste zadania, które wykonują codziennie przez 2 tygodnie i zapisują wyniki w formularzu EXEL, doskonaląc umiejętności informatyczne. Do wyzwania przyłaczyli sie też członkowie rodzin i znajomi. 

    Czekamy na podsumowanie waszego projektu!

  • Oddział przedszkolny poznaje nowych przyjaciół

    Dzisiaj, 26 kwietnia, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu. O godzinie 10.15 połączyliśmy się z Ośrodkiem Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Biskupcu.Dzieci z ośrodka przygotowały przepiękną książeczkę zatytułowaną "Dlaczego nosimy maseczki?" Wspólnie przeczytaliśmy ją, później rozmawialiśmy o tym, jak należy chronić się przed koronawirusem. Spotkanie było przyjemne i bardzo pożyteczne. Nie możemy nie wspomnieć o tym, że poznaliśmy nowych kolegów. Oby takich spotkań (nie tylko wirtualnych) było więcej.

  • 26.04.2021

        Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu, chcąc uczcić 78.rocznicę powstania w getcie warszawskim, wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej - Żonkile 2021 zainicjowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 

                19 kwietnia 2021 r społeczność uczniowska  chętnie przyłączyła się do projektu. Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz Panią I. Woronowicz i Panią D. Rutkowską posadziły na szkolnej rabatce żółte żonkile. Klasy: 3a, 2a, 1b, 1a  wykonały papierowe kwiaty w domu  i wysłuchały  koncertu - „Josimowe koraliki”, a także opowiadania Justyny Bednarek ” Historia z pewnej ulicy”.  Efekty swoich działań zaprezentowały na szkolnym Facebooku. 

        Klasy starsze - 4c z Panią J.Śmiełowską , 4b,7b, 8b z Panią J. Kowalczyk 7a, 8a, 8c  z Panią B. Żęgotą, 7d z Pania Beatą Stankiewicz - przyswoiły treści o powstaniu w getcie warszawski 1943 r., oglądając filmy: „Będę pisać” oraz „ Muranów- Dzielnica Północna”. 

         W ten sposób wspominaliśmy męstwo i determinację bohaterów, którzy stanęli do walki o ludzką godność oraz upamiętniliśmy ofiary holocaustu. Pamięć połączyła nas w nietypowy, bo wirtualny sposób, budując pomost pomiędzy przeszłością a przyszłością.

  • Aktualny harmonogram kursowania autobusów szkolnych

  • Dzień Ziemi

    „Ziemi nie odziedziczyliśmy po naszych przodkach, pożyczyliśmy ją od naszych dzieci” Antoine de Saint-Exupéry

    Słowa te stały się myślą przewodnią lekcji przyrody w klasie IIA z okazji obchodów Dnia Ziemi. Dzieci rozmawiały co mogą one i ich rodziny zrobić by wesprzeć naszą planetę w przetrwaniu.

    Efektem zajęć są te fantastyczne prace, które nam mieszkańcom miasta i gminy powinny dać do myślenia i wspólnym działaniu.

  • Nauka hybrydowa w klasach I- III

    Od 26 kwietnia 2021 w województwie warmińsko- mazurskim 

    nauka w klasach I- III odbywać się będzie w systemie hybrydowym.

    Harmonogram zostanie podany uczniom i rodzicom przez wychowawców w dzienniku Librus.

  • Nakręć się na pomaganie!

  • 78. rocznica Powstania w Getcie Warszawkim

  • 15.04.2021

    Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.

     

    Chrzest księcia Mieszka I 

    Książę Mieszko I został ochrzczony prawdopodobnie w Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r., zgodnie z ówczesnym zwyczajem w nocy oczekiwania na Zmartwychwstanie Pańskie. Znaleziska archeologiczne sugerują, że chrzest mógł się odbyć na Wyspie Ostrów Lednicki, blisko grodu gnieźnieńskiego. Przypuszcza się, że wraz z księciem został ochrzczony także jego dwór. 

    Mieszko zdecydował się na przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim, za pośrednictwem Czechów. Wejście do chrześcijaństwa zachodniego zostało poprzedzone małżeństwem z księżniczką Dobrawą w roku 965. Z Czech przybyli także pierwsi misjonarze.

    Warto podkreślić, że relacje i źródła historyczne dotyczące Chrztu Polski są niezwykle skromne, dlatego wiele kwestii w tym zakresie to hipotezy historyków.

    Znaczenie chrztu Mieszka dla polskiej kultury, historii i tożsamości 

    Chrzest księcia Mieszka I zapoczątkował nie tylko proces chrystianizacji i budowy struktur kościelnych na ziemiach polskich. Miał on także przełomowe znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe. Był to potężny impuls rozwojowy, który umacniał władzę księcia, wspierał integrację młodego organizmu państwowego, dawał mocniejsze podstawy suwerenności i bezpieczeństwa.  

    Przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim wprowadziło rodzące się wówczas państwo polskie w krąg państw Europy Zachodniej. Rozpoczęło proces przejmowania wzorców kulturowych i największych zdobyczy zachodniej cywilizacji. Począwszy od chrztu Mieszka I polska kultura, historia i tożsamość narodowa rozwijały się na fundamencie tradycji chrześcijańskiej. 

     

  • Komunikat Ministerstwa Zdrowia

    Od 19 do 25 kwietnia 2021

    klasy 1- 8 nadal uczą się zdalnie.

    Oddział przedszkolny

    od 19 kwietnia 2021 rozpoczyna naukę w szkole.

  • 13.04.2021

    Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – polskie święto państwowe obchodzone co roku 13 kwietnia, uchwalone 14 listopada 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej poprzez aklamację, w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej.

    http://Katyń Pro Memoria (katynpromemoria.pl)



  • Przedłużenie nauki zdalnej.

    Klasy I- VIII pozostają w trybie nauki zdalnej

    do 18 kwietnia 2021

    Oddział przedszkolny w trybie nauki zdalnej

    do 18 kwietnia 2021

  • „Święta tuż, tuż”

    Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, w którym uczniowie z klasy 3a przybliżyli polskie zwyczaje i obrzędy wielkanocne.


    Na nadchodzące święta:

    Życzymy mnóstwo spokoju i radości.
    A na stole niech będą same pyszności. 
    Niech to będzie czas uroczy.
    Życzymy wszystkim miłej Wielkanocy!❤️☀️🐣🐥

  • Przerwa wielkanocna

  • Pożegnanie

  • Rozkład jazdy autobusów szkolnych od 22 marca 2021

  • Laureaci konkursów przedmiotowych

    Z radością informujemy, że dwoje naszych uczniów zostało laureatami konkursów  przedmiotowych organizowanych przez Warminsko Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szk. 2020/2021

    Kornelia Trapszo (nauczyciel Hanna Olewiecka)- biologia

    Bartek Łakomy (nauczyciel Andrzej Szczotka)- fizyka

    Gratulujemy laureatom i nauczycielom!

  • Komunikat Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji i Nauki.

    Od 20 marca do 9 kwietnia 2021r. 

    wszyscy uczniowie klas 1- 8  przechodzą na tryb nauki zdalnej.

    Oddział przedszkolny pracuje bez zmain. 

  • Zapraszamy na wirtualny spacer do naszej szkoły!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego
    ul. Bolesława Chrobrego 15
    11- 300 Biskupiec
  • (+48) 89 7152716

Galeria zdjęć