Nawigacja

  • Dzień Mamy

  • Strategia RP na rzecz na Młodego Pokolenia w Szkole Podstawowej nr 3 w Biskupcu

          18 maja odbyły się organizowane wspólnie z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia dla województwa warmińsko-mazurskiego, w których wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu.
    Było to czterogodzinne spotkanie grup roboczych w następujących obszarach tematycznych :

    zdrowie i sport,

    społeczeństwo obywatelskie i kultura,

    edukacja i szkolnictwo wyższe,

    ekologia oraz przedsiębiorczość

    rynek pracy.


    Z dumą można powiedzieć, że przedstawiciele szkoły nie tylko wytrwali do końca spotkania, ale również aktywnie uczestniczyli w części warsztatowej.

  • Powodzenia!

    Właśnie rozpoczął się pierwszy ważny egzamin w życiu naszych uczniów klas ósmych. Mamy pewność, że wykorzystają podczas tej próby zdobytą wiedzę i umiejętności jak najlepiej!

    Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia!

  • Uczymy się bezpiecznych zachowań

    19 maja 2021 r. odbyły się spotkania uczniów klas 1-3 z funkcjonariuszami policji w Biskupcu. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami ruchu drogowego i z bezpieczeństwem w kontaktach z osobami obcymi. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasi goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Policjanci zwrócili również uwagę na bezpieczne spędzanie wolnego czasu podczas wakacji.

  • Pomagamy bezdomnym zwierzętom

  • Podziękowanie za udział w Szkolnym Konkursie Literackim „Wiersz własnego autorstwa”

    „Poezja jest rytmicznym tworzeniem piękna za pomocą słów” 

                                                                     Edgar Allan Poe


    Poniżej uczestnicy konkursu oraz ich wiersze.

    Antonina Bieńko

    Wojciech Nowakowski

    Hanna Balcerzak

    Oliwia Smosarska

    Wiktoria Kujawa

    Antoni Kurpiewski

    Damian Kujawa

    Prezentacja_konkurs.pptx


  • "Rodzina dawniej i dziś"

    Zapraszamy do udziału w konkursie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Biskupcu.

  • Z okazji Święta Bibliotekarza

    „Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów"
    Kartezjusz


    Z okazji Święta Bibliotekarza uczniowie z klasy 3a odwiedzili szkolną bibliotekę, uczestniczyli w zajęciach, wypożyczyli książki oraz złożyli życzenia Pani Asi 🌹💐🌺🌷🌼

  • Procedury pracy szkoły od 17 maja 2021- informacja dla uczniów i rodziców.

  • Procedura organizowania i przeprowadzania egzaminów ósmoklasisty w 2021 r.- informacja dla rodziców i uczniów.

  • "Zdrowy styl życia- zdrowe odżywianie"

    12 maja 2021 r. odbyły się zajęcia warsztatowe na temat: "Zdrowy styl życia- zdrowe odżywianie" z uczniami klasy 3b. Podczas zajęć Panie Ewa Żurawska i Agnieszka Żurawska przedstawiły zasady zdrowego odżywiania, zaprezentowały piramidę zdrowego żywienia.Uczniowie obejrzeli krótki filmik oraz prezentację multimedialną o tym, co należy jeść aby być zdrowym.Wypełnili także karty pracy, w których mogli dokonać wyboru zdrowych produktów oraz przedstawić, jak powinien wyglądać zdrowy posiłek i co zawierać, np.śniadanie czy obiad. Podczas zajęć dzieci podjęły dyskusję o prawidłowym odżywianiu.Wymieniały  składniki  pokarmowe i podawały nazwy  produktów  będących  źródłem  poszczególnych  składników.Zajęcia pogłębiły  wiedzę  uczniów z zakresu znaczenia  prawidłowego  odżywiania dla organizmu.

  • Szkoła na Was czeka!

    Już od 17 maja czekamy na Was w szkole, drodzy uczniowie klas starszych!

    Po takiej długiej przerwie zdajemy sobie sprawę, że to może być trudne i stresujące.

    My, nauczyciele jesteśmy gotowi na to, żeby przede wszystkim odbudować nasze relacje, nauczyć się znowu być ze sobą.

    Bądźcie dobrej myśli, czekamy na Was z niecierpliwością.

    Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna "Trójki"

  • Dni wolne od zajęć dydaktycznych.

    Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach:

    25 maja - język polski

    26 maja - matematyka

    27 maja- język obcy

    Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych dla pozostałych uczniów. 

    Dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych jest również 

    4 czerwca 2021  (piątek po Bożym Ciele).

  • "Łączy nas pamięć"- podziękowania.

  • Ważne dla uczniów i rodziców klas 1-3!

    Procedura dotycząca organizacji zajęć w klasach 1-3 na podstawie wytycznych MEiN, MZ i GIS 

    dla klas I-III szkół podstawowych

    (aktualizacja 4.05.2021 r.)

    Organizacja zajęć w szkole 

     

    Ogólne zasady: 

    Dystans

    • minimalna odległość pomiędzy osobami: 1,5 metra.

    Dezynfekcja

    • przed i po zajęciach mycie powierzchni detergentem lub dezynfekcja środkiem dezynfekującym.

    Higiena

    • częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

    Maseczka

    • w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu pomiędzy grupami.

    Wietrzenie

    • przed, po i w trakcie zajęć oraz przerw, a także w dni wolne od zajęć.

     

    1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych.
    2. Rekomenduje się ograniczenie korzystania z transportu publicznego, na rzecz pojazdów prywatnych lub przemieszczania się pieszo oraz środkami indywidualnymi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (rower, hulajnoga).
    3. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej lub niezamieszkujących z osobą przebywającą w izolacji w warunkach domowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej, m.in. stosowanie maseczek (rekomendowane maseczki chirurgiczne).
    4. Przy wejściu do budynku szkoły należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcjęużycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk. Należy zapewnić regularne napełnianie dozowników.
    5. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:
    1. 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
    2. dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
    3. dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m, 
    4. opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: maseczki - rekomendowane maseczki chirurgiczne, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
    1. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w maseczki do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.
    2. Należy ograniczyć przebywanie w szkole osób z zewnątrz do niezbędnego minimum (tylko osoby bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej). Zobowiązane są do stosowania środków ochronnych (maseczki, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk), zachowania dystansu od innych osób min. 1,5 m oraz przebywania w wyznaczonych obszarach szkoły. 
    3. Należy zapewnić sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia. Rekomendowany jest kontakt z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.
    4. Rekomenduje się posiadanie termometru bezdotykowego (co najmniej 1 termometr dla szkoły) i dezynfekowanie go po użyciu w danej grupie. W przypadku posiadania innych termometrów niż termometr bezdotykowy konieczna jest dezynfekcja po każdym użyciu. 
    5. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności) należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).
    6. Należy zapewnić taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych i ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. Sale i węzły sanitarne dla poszczególnych klas w miarę możliwości powinny znajdować się na różnych piętrach budynku szkoły.
    7. Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami. Zaleca się, w zależności od warunków lokalowych szkoły, takie planowanie rozkładu zajęć, aby ograniczyć kontakt między klasami, zwłaszcza w przestrzeniach wspólnych.
    8. Należy ustalić indywidualny harmonogram/plan dnia (lub tygodnia) dla danej klasy, uwzgledniający, m.in.:
    • godziny przychodzenia i wychodzenia ze szkoły,
    • korzystanie z przerw (nie rzadziej niż co 45 min),
    • korzystanie ze stołówki szkolnej,
    • zajęcia na boisku.
    1. Jedna grupa uczniów (klasa) przebywa w wyznaczonej i stałej sali.
    2. Do grupy przyporządkowani są ci sami, stali nauczyciele, którzy w miarę możliwości nie prowadzą zajęć stacjonarnych w innych klasach.
    3. Bezwzględnie obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
    4. Sprzęty sportowe i programowe należy dokładnie czyścić oraz dezynfekować lub korzystać z przyborów jednorazowych. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp.
    5. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie mogą wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą. Przybory i podręczniki można zostawiać w szkole, kiedy uczeń wraca do domu.
    6. Infrastruktura szkoły i sprzęt sportowy muszą być regularnie czyszczone z użyciem detergentu lub innych środków dezynfekujących. W sali gimnastycznej podłoga powinna zostać umyta detergentem lub zdezynfekowana po każdym dniu zajęć, a używany sprzęt sportowy - po każdym jego użyciu przez daną klasę. 
    7. Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie zajęć i podczas przerwy, a także w dni wolne od zajęć.
    8. Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły.
    9. Rekomenduje się organizację wyjść w miejsca otwarte, np. park, las, tereny zielone, z zachowaniem dystansu oraz zasad obowiązujących w przestrzeni publicznej. Należy unikać wyjść grupowych i wycieczek do zamkniętych przestrzeni z infrastrukturą, która uniemożliwia zachowanie dystansu społecznego. 
    10. Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy zrezygnować z ćwiczeń i gier kontaktowych. 
    11. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.
    12. Podczas ustalania bezpiecznych zasad korzystania z szatni, należy udostępnić uczniom co drugi boks, przystosować inne pomieszczenia na szatnię lub wprowadzić różne godziny przychodzenia uczniów do szkoły zgodnie z harmonogramem/planem dnia (lub tygodnia), aby uniknąć kontaktu dzieci z różnych klas.
    13. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, w miarę możliwości w grupach uczniów z danej klasy oraz w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych, które nie są wykorzystywane do bieżącej nauki. Do regulaminu korzystania z zajęć świetlicowych należy wprowadzić zapisy, dotyczące zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii. Zaleca się zamiast środków do dezynfekcji rąk regularne mycie rąk wodą z mydłem. Świetlice należy wietrzyć (nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym w szczególności przed przyjęciem dzieci oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji. 
    14. Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć do minimum kontakty z uczniami oraz nauczycielami. W przestrzeni wspólnej rekomenduje się stosowanie maseczki (chirurgicznej). 
    15. Należy ustalić i upowszechnić zasady realizacji zajęć pozalekcyjnych organizowanych w szkole. Nie powinny odbywać się w trakcie pracy stacjonarnej klas I-III, tylko po jej zakończeniu. Rekomenduje się ich organizację w małych grupach, z zachowaniem ograniczeń, zakazów i nakazów przeciwepidemicznych. Przed rozpoczęciem i po zakończeniu tych zajęć - mycie i dezynfekcja powierzchni dotykanych oraz dokładne wietrzenie sal.
    16. Należy ustalić i upowszechnić zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz godziny jej pracy, uwzględniając konieczny okres 2 dni kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach. 
    17. Należy we współpracy z pielęgniarką środowiska nauczania i wychowania/higienistką szkolną ustalić i upowszechnić zasady korzystania z gabinetu profilaktyki zdrowotnej oraz godziny jego pracy, uwzględniając wymagania określone w przepisach prawa oraz aktualnych wytycznych m.in. Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.
    18. Jeżeli w szkole funkcjonuje gabinet stomatologiczny, należy ustalić ze świadczeniodawcą na podstawie obowiązujących go wymagań określonych w przepisach prawa oraz aktualnych wytycznych m.in. Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, zasady korzystania z gabinetu oraz godziny jego pracy i upowszechnić je wśród uczniów i ich opiekunów.
    19. Należy podjąć działania umożliwiające uczniom realne korzystanie z opieki stomatologicznej w szkolnych gabinetach dentystycznych, w tym zapewnić możliwość obecności rodzica w czasie udzielania świadczenia, gdy jest ona konieczna. Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/wytyczne-dla-poszczegolnych-zakresow-i-rodzajow-swiadczen - pkt 1 stomatologia, są zamieszczone zalecenia postępowania przy udzielaniu świadczeń stomatologicznych w warunkach stanu epidemii COVID-19 w Polsce dla lekarzy dentystów, asysty stomatologicznej, gabinetów dentystycznych, laboratoriów techniki dentystycznej i pacjentów. 
    20. Należy wyłączyć źródełka i fontanny wody pitnej, zapewnić uczniom korzystanie z innych dystrybutorów pod nadzorem opiekuna. Zalecenia higieniczne w przypadku innych dystrybutorów wody zostały wskazane na stronie internetowej GIS https://www.gov.pl/web/gis/fontanny-z-woda-do-picia-dystrybutory-wody-zrodelka--udostepnianie-wody-do-spozycia-w-placowkach-oswiaty
    21. Dyrektor szkoły ma obowiązek aktualizacji i upowszechnienia wewnętrznego regulaminu lub procedur funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, z uwzględnieniem:
    • specyfiki placówki, w tym realizacji zajęć pozalekcyjnych, konsultacji i zajęć w formie zdalnej dla uczniów klas 48,
    • zaleceń wskazanych w przedmiotowych wytycznych,
    • aktualnych przepisów prawa.
    1. Dyrektor szkoły wprowadzi dodatkowe środki ostrożności dotyczące funkcjonowania w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi, w porozumieniu z ich rodzicami/opiekunami prawnymi, np.

    - obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy,

    - w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – obowiązek osłony ust i nosa maseczką.

     

    Higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń 
    i powierzchni

    1. Przy wejściu głównym należy umieścić numery telefonów do właściwej miejscowo powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych. 
    2. Należy dopilnować, aby wszystkie osoby trzecie, w tym rodzice uczniów, wchodzące do szkoły dezynfekowały dłonie lub zakładały rękawiczki ochronne, miały zakryte usta i nos maseczką oraz nie przekraczały obowiązujących stref przebywania. Należy zapewnić regularne napełnianie dozowników z płynem do dezynfekcji.
    3. Należy regularnie myć ręce wodą z mydłem oraz dopilnować, aby robili to uczniowie, szczególnie po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza i po skorzystaniu z toalety. Należy zapewnić regularne napełnianie dozowników z mydłem.
    4. Należy monitorować codzienne prace porządkowe, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości sal zajęć, pomieszczeń sanitarnohigienicznych, ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatur, włączników.
    5. Należy monitorować codzienne wietrzenie sal i korytarzy, ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w czasie, gdy okna są otwarte.
    6. Przeprowadzając dezynfekcję, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i przedmiotów, tak aby uczniowie nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
    7. W pomieszczeniach sanitarnohigienicznych należy wywiesić plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – instrukcje dezynfekcji.
    8. Należy na bieżąco dbać o czystość urządzeń sanitarnohigienicznych, w tym ich dezynfekcję lub czyszczenie z użyciem detergentu. 
    9. Jeżeli na terenie szkoły uczniowie i pracownicy używają masek lub rękawic jednorazowych, należy zapewnić miejsca/pojemniki do ich wyrzucania. Zalecenia w tym zakresie zostały wskazane na stronie internetowej GIS: https://gis.gov.pl/zdrowie/koronawirus-zdrowie/informacje-i-zalecenia-pl/wytyczne-ws-postepowania-z-odpadami-w-czasie-wystepowania-zakazen-koronawirusem-sars-cov-2/
    10. Sale lekcyjne należy wietrzyć, nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w sali lekcyjnej, w tym również przed rozpoczęciem zajęć przez dzieci.
    11. Jeżeli z pomieszczeń szkoły korzysta podmiot zewnętrzny, należy zobowiązać go do przeprowadzenia dezynfekcji pomieszczeń i użytych przyrządów oraz sprzętów należących do szkoły, jak również ich wietrzenia.
  • Święta majowe w prezentacji naszych uczniów.

  • Harmonogram autobusów szkolnych od 4 maja 2021

  • Dzielimy się z innymi, podziękowanie.

                            ,,Bogatym nie jest ten ,kto posiada, lecz ten , kto daje.‘’

                                                                                 Św. Jan Paweł II                                     
     

    Podziękowanie

            Z głębi serca  dziękujemy ofiarodawcom paczek wielkanocnych, które trafiły do osób samotnych, chorych i potrzebujących.

    Szczególne podziękowanie dla Uczniów i ich Rodzin:

    * Jakuba Waszkiewicza,  kl. 6c;

    * Wiktorii Kujawa,  kl.6a;

    * Hanny Radomskiej,  kl.8b;

    * Macieja Jankowicza,  kl.7b;

    * Mikołaja Bazis-Markuszewskiego,  kl.6b;

    * Kornelii Wolskiej, Zespół Szkół Biskupiec;

    * Bartosza Kozika.   

    Dziękujemy za wspaniałą współpracę  Pracownikom  Lazarusa oraz Domu  Dziennego Pobytu w Biskupcu.

     

                                                    Wolontariat Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu

                                                       Koordynator szkolny- Marzena Więch-Wolska

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego
    ul. Bolesława Chrobrego 15
    11- 300 Biskupiec
  • (+48) 89 7152716

Galeria zdjęć