Przerwa świąteczna od 23 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020
dodatkowe dni wolne uzgodnione z Radą Rodziców
2 i 3 stycznia 2020.
Powrót do szkoły 7 stycznia 2020.
Szanowni Państwo,
Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Olsztynie zaprasza dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn. „Prawa człowieka - Wszyscy rodzimy się wolni .”
Szczegóły konkursu w załączeniu.
Z poważaniem,
Katarzyna Kowalczyk
koordynator projektu
Szklane zauroczenie, czyli jak wydmuchać bombkę? Uczniowie z klas: 2a i 3a obserwowali proces produkcji wyrobów szklanych w Hucie Szkła Artystycznego w Olsztynku. Dzieci słuchały z uwagą i zaciekawieniem informacji przekazywanych przez szklarza, który wkładał do rozgrzanego pieca żeliwną rurkę i nabierał na jej koniec masę szklaną w postaci bombki i już po chwili w procesie wydmuchiwania powstawały figurki kwiatki, ptaszki, łabędzie... Uczniowie pełni wrażeń wrócili do szkoły. To były niezapomniane Mikołajki.
Czekając na... Pana Krzysztofa Kowalskiego.
W grudniu wszyscy czekają na Mikołaja, a klasa 4a wraz z wychowawczynią Paną Barbarą Żęgotą oczekiwała na spotkanie z Panem Krzysztofem Kowalskim. Odbyło się ono 5 grudnia 2019r. Tym razem odwiedziliśmy wystawę aparatów fotograficznych Pana Wiesława Borowskiego w Domu Pracy Twórczej "Sorboma". Poznaliśmy też uklad urbanistyczny średniowiecznego miasta na przykładzie Biskupca. Spacer dostarczył nam wiele emocji i wiedzy, a pożegnaliśmy się okrzykiem:jak było... byczo.
Święta tuż, tuż......prace uczniów klasy 1b SP3 w Biskupcu wprowadziły nas w nastrój świąteczny. Wykonanie tych pięknych prac nauczyła nas uczennica tej klasy Marysia Chodup. Wesołych Świąt!
Ludowa tradycja i legenda- to najprostszy i najdawniejszy sposób sięgania do narodowej pamięci, czasów sprzed historii. Uczniowie klas II, III i IV SP 3 im. Orła Białego w Biskupcu propagując edukację czytelniczą, zmierzyli się ze sobą w konkursie " Pięknego czytania legend polskich". Do rywalizacji przystąpiło 17 dzieci. Jury w składzie: Beata Stankiewicz, Małgorzata Folusiak- Melkau i Aleksandra Chyczewska miało problem z wyłonieniem mistrza sztuki czytania. Zwyciężczynią została Antonina Bieńko z klasy III a. Sposób interpretacji legendy " Morskie Oko", użyte środki wyrazu, znakomita dykcja a także strój ilustrujący treść opowieści zdecydowały o triumfie Tosi. Ośmioro uczestników otrzymało wyróżnienia, natomiast pozostali dyplomy i zaproszenie do kolejnej edycji, którą jak co roku przygotuje Pani Joasia Dutkowska. Serdecznie dziękujemy za prowadzenie konkursu i zainteresowanie nowych pokoleń polskimi legendami.
W dniu 30.11.2019r. uczniowie naszej szkoły ( Ł. Wróblewska, A. Heichel, F. Orłowski, M. Bazis-Markuszewski, N. Heichel ) uczestniczyli w II WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „Z pieśnią przez wieki” w Mrągowie.
W gronie laureatów znaleźli się:
Łucja Wróblewska – wyróżnienie w kat. wiekowej 6-9 lat
Filip Orłowski, który wyśpiewał II miejsce w kat. wiekowej 10-13 lat.
Przygotowaniem solistów do prezentacji konkursowej zajęła się pani A. Leczycka.
W listopadzie pierwszoklasiści z TRÓJKI, pod opieką Pani Anny Aleksandrowicz, odwiedzili biskupiecki oddział PKO Bank Polski SA. Celem wycieczki było poznanie instytucji finansowej, której SKO-wicze powierzają swoje oszczędności. Podczas wycieczki zapoznali się też z technologią wykorzystywaną w banku, np. systemem "kolejkowicz". Nie obyło się bez krótkiej instrukcji obsługi bankomatu i wpłatomatu.
Pierwszy etap tegorocznej Ligi Matematycznej zostanie przeprowadzony wg następującego harmonogramu:
25 listopada w Światowym Dniu Pluszowego Misia w szkolnej bibliotece odbyły się zabawy dla najmłodszych uczniów z naszej szkoły. Dzieci układały misiowe puzzle, rozwiązywały zagadki, szukały ukrytego w bibliotece misia, rozpoznawały bajkowe postacie misiów oraz przy znanej misiowej piosence „Stary niedźwiedź mocno śpi ...” wspólnie się bawiły.
Uczniowie klasy 4a ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Orła Białego rozpoczęli cykl spotkań z przewodnikiem turystycznym Panem Krzysztofem Kowalskim. Są to wycieczki po mieście w ramach projektu "Biskupiec poznaję". Udokumentowaniem tych działań będą pieczątki zbierane przez dzieci w odwiedzanych instytucjach, ciekawych miejscach lub zakładach pracy. 21 listopada 2019 r. odbył się spacer w okolicach szkoły oraz wizyta u Pani Bogumiły Boguckiej - właścicielki księgarni i autorki książki" Mój Biskupiec ". Już z niecierpliwością uczniowie czekają, kiedy następne spotkanie.
Wychowawca klasy Barbara Żęgota
„WARMIŃSKIE KROPELKI”
ZESPÓŁ
JEDEN Z DZIESIĘCIU NA ŚWIECIE!
Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu ma powody do dumy. Zespół uczniów o wdzięcznej i swojsko brzmiącej nazwie „Warmińskie Kropelki”, pod przewodnictwem i z inicjatywy Pana Bernarda Czerwińskiego, od kilku lat realizuje program „Badacz Wody”. Lapidarnie rzecz ujmując, projekt mający na celu „podejmowanie odważnych i zdecydowanych działań na rzecz poszanowania naszej cennej wody poprzez zabawne i interaktywne Misje oszczędzania wody”. Wiele godzin ciężkiej pracy terenowej, laboratoryjnej, dokumentacyjnej przyniosło w końcu oczekiwany efekt.
Spektakularnym sukcesem „Warmińskich Kropelek” zakończyła się tegoroczna edycja projektu „Badacz Wody”. Spośród ponad trzydziestu drużyn nasz zespół został wybrany do etapu krajowego, a następnie wytypowany do reprezentacji Polski na Gali Międzynarodowej. 12 listopada 2019 r. w Centrum Kultury Turystyki i Sportu w Biskupcu, w nowej dla nas formule wideokonferencji, jako jeden z dziesięciu najlepszych składów na świecie - zawalczył o zwycięstwo z drużynami: Hiszpanii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Francji, Malty, Republiki Południowej Afryki, Włoch i Szwajcarii.
„Warmińskie Kropelki” w drodze do krajowego finału i areny międzynarodowej pokonały wielu rywali. Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 3 w Biskupcu „śpiewająco” - dosłownie i w przenośni – opowiedzieli historię swojego projektu. Całość dokonań zamknęli prezentacją multimedialną oraz posterem na temat dokonań zespołu, które w niezwykle sugestywny sposób przybliżyły oryginalne sposoby na to, by z refleksją i rozwagą podchodzić do problemu zużywania wody, począwszy od środowiska lokalnego, aż po skalę globalną.
W tym roku nie udało się „Warmińskim Kropelkom” zwyciężyć w rywalizacji międzynarodowej. Jednak satysfakcja, prestiż, nagrody, wyjazdy, a w końcu sam udział w Londyńskiej Gali najlepszych z najlepszych to ogromny sukces, powód do dumy, niezwykła forma promocji szkoły, środowiska lokalnego, a końcu całego kraju. To także doskonała motywacja do podejmowania wymagających wyzwań. Godne podziwu są zarówno samozaparcie młodzieży jak i poświęcenie nauczyciela – Pana Bernarda Czerwińskiego – który nie liczył na nagrody, nie przewidział bowiem, że zajdzie /ku naszej radości/ z uczniami tak daleko. Niezwykły nauczyciel, niezwykli uczniowie – taki zespół musi przynieść sukces.
Gratulujemy i szczerze dziękujemy za emocje, uczucia, wzruszenia, które towarzyszyły nam podczas Gali. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie Pani Dyrektor mgr Bożenie Lasockiej, Panu Burmistrzowi Miasta mgr Kamilowi Kozłowskiemu Pani Danucie Leszek-Grabowskiej oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli „Warmińskim Kropelkom” w drodze na szczyt.
Autor Beata Stankiewicz
11 listopada dla wszystkich Polaków to data najważniejszego święta patriotycznego – Narodowego Święto Niepodległości. Dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu – Święta Szkoły. Tegoroczne obchody podwójnego jubileuszu odbyły się w piątek poprzedzający tę datę. Uroczystość, oprawioną w oficjalne, podniosłe elementy patriotyczne, rozpoczęła swym wystąpieniem Pani Dyrektor mgr Bożena Lasocka, życząc wszystkim refleksyjnego, ale i radosnego przeżywania tego dnia. W biało-czerwonej scenerii wystąpili uczniowie klasy VI d, prezentując na scenie przedstawienie związane tematycznie z historią i tradycją narodu polskiego. Całość pięknie połączyło wystąpienie chóru szkolnego. Polonez – dumnie i z godnością odtańczony przez klasę III c - stał się radosnym zaproszeniem do części rekreacyjno-zabawowej uroczystości. Zdrowa rywalizacja w quizie, gry i zabawy - z historią oraz codziennością szkoły w tle – przeplatane zmyślnymi konkurencjami sportowymi, rozgrzały uczestników i publiczność do przysłowiowej czerwoności. Potem nastąpił moment wyciszenia i zadumy – koncert laureatów Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Zwieńczeniem Święta Szkoły było uroczyste odśpiewanie czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach realizacji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej – „Szkoła do hymnu”. Słodki poczęstunek - dokończył dzieła. W poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, przygotowani do świadomego odbioru Narodowego Święta Niepodległości, mogliśmy wrócić do domu.
W minionym roku szkolnym dostaliśmy zaproszenie do tworzenia prac plastycznych pod hasłem „Polska, moja Ojczyzna”. Konkurs spotkał się ogromnym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów. Na konkurs wpłynęło mnóstwo pięknych, pomysłowych i nowatorskich prac, a każda zachwycała i była wyrazem miłości do Ojczyzny.
W redakcji tygodnika „Sieci” urządzono salę wystawową, w której wyeksponowano wszystkie prace konkursowe. Prace przedstawiały historię i teraźniejszość naszej Ojczyzny. Polska jest na nich piękna.
Organizatorzy konkursu postanowili nagrodzić następujące osoby:
Zofia Chromańska, Dominika Heldt, Dawid Szumański, Dominik Szumański, Filip Orlowski, Kornelia Łapa
Apolonia Kuciej, Marcel Borczak, Jakub Wynimko, Natalia Glębocka, Nina Syczewska, Anna Karol
Katarzyna Jaskulska, Antonina Kiryła, Krzysztof Makijewski, Zuzanna Buczyńska, Anna-Lena Borzuchowska
Kornelia Kucharewicz, Anna Piskorska, Natalia Heichel, Natalia Zalewska, Agnieszka Dzigman
Dziewczęta otrzymały tuniki z symbolem narodowym, a chłopcy koszulki upamiętniające Powstanie Wielkopolskie. Nagrody wręczono podczas uroczystego apelu z okazji Święta Szkoły i Święta Odzyskania Niepodległości.
Gratulujemy
Szkolny organizator konkursu:
Danuta Leszek-Grabowska
W dniu 11 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole Gala Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Patronat na Galą objął Burmistrza Biskupca Kamil Kozłowskii. Podczas jej trwania prezentowali się zdobywcy nagród XI Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, kwartet wokalny z naszej szkoły oraz w budzącym zachwyt tańcu nasi "zerówkowicze".Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni licznymi brawami a zwycięzcy w konkursie statuetkami..Dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia za rok.
„Naród bez historii
błądzi jak człowiek
bez pamięci.”
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Orła Białego
w Biskupcu
zaprasza
NA GALĘ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
która odbędzie się
11 listopada 2019roku o godz. 13.00
w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu