Nawigacja

  •  Szkoła pamięta

     Szkoła pamięta

                                                

     Mija kolejny rok, a my kontynuujemy podjęte już wcześniej inicjatywy upamiętnienia naszych bliskich. Celem naszej akcji jest pielęgnowanie pamięci nie tylko bohaterów walczących o naszą Ojczyznę, ale również tych, którzy są związani z naszym regionem oraz naszą Szkołą.

           Jesteśmy dumni , iż możemy opiekować się i nawiedzać groby żołnierzy AK oraz grób Sylwestra Antoniego Sznarbach -ucznia Jana Matejki (1854-1924)

          Zebraliśmy informacje na temat zmarłych Uczniów, Pracowników oraz Nauczycieli naszej Szkoły. Pozyskane informacje posłużyły nam do odnalezienia mogił. Akcja ta pozwoli na przetrwanie pamięci osób, które żyły wśród nas.

    Zorganizowaliśmy sprzątanie mogił, postawiliśmy znicze oraz odmówiliśmy modlitwy. Możemy podzielić się tymi krótkimi wspomnieniami, które utrwaliliśmy na zdjęciach.

            Akcję ,,Szkoła pamięta” przeprowadzili uczniowie klasy VIIIb pod opieką Pani Marzeny Więch- Wolskiej.

    ​#SzkołaPamięta

  • "Szkoła pamięta"

    "Szkoła pamięta"

    Dzień Zaduszny jest świętem szczególnie bliskim sercu każdego Polaka. W tym czasie odwiedzamy groby naszych bliskich, czcimy pamięć bohaterów.       Ministerstwo Edukacji Narodowej drugi rok z rzędu prowadzi akcję pod hasłem „Szkoła pamięta”. Ma ona na celu upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń historycznych. Nasza szkoła zgłosiła swój udział w realizacji projektu. Z uwagi na pandemię pamięć o zmarłych będziemy wyrażać w formie fotografii osób i miejsc ważnych dla naszej Małej Ojczyzny – Warmii.

             Bardzo prosimy o przyłączenie się do akcji i przysyłanie zdjęć do wirtualnej galerii. Na Wasze dzieła czekamy do 29 października 2020 r. pod adresem: okuniewska.jolanta@biskupiec.pl

    zapraszamy

    Beata Stankiewicz

    Barbara Żęgota

    #SzkołaPamięta

  • Hania i Wojtek z kolejnymi sukcesami sportowymi.
    21.10.2020 Po wielkim sukcesie w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu przyszedł czas na Taekwondo.
    Uczniowie naszej szkoły, a zarazem zawodnicy K.S.EGIDA Hanna i Wojciech Nowakowscy z kolejnymi sukcesami w Otwartych Mistrzostwach Polski Północnej w Taekwondo, które odbyły się 17.10 2020 r.w Ostródzie. 
    Hania w kategorii dzieci +9 lat w formule walk touch contakt  (walki przerywane) wygrywa ze starszymi o 1 rok zawodniczkami wszystkie swoje pojedynki, zostając tym samym Mistrzynią Polski Północnej w Taekwondo, a w konkurencji tempówek  zajmuje 2 miejsce. Natomiast jej brat Wojciech w walkach touch contakt w  kategorii młodzik +155 cm. zostaje Wicemistrzem Polski Północnej, przegrywając po dogrywce 12-13 i w konkurencji tempówek zajmuje 2 miejsce.

      
     
  • Code week w SP3 trwa!

    Code week w SP3 trwa!

     

    Uczniowie klas ósmych poznają tajniki tworzenia stron internetowych w HTML. Tworzą projekty własnych stron na wybrane przez siebie tematy. Uczniowie klasy 6b, 7b i 7c uczą się programować w Logomocji, zaś 4a i 4b otrzymała loginy i hasła do studio.code i tam próbuje swoich sił w programowaniu.

     Uczniowie klasy 8b w dalszym ciągu prowadzą warsztaty z programowania - w czwartek odwiedzili klasy : 1a i 3a.

  • NAPOJE ENERGETYZUJĄCE
    13.10.2020 W obecnych czasach napoje energetyzujące (NE) są bardzo popularną używką wśród dorosłych, młodzież oraz niestety dzieci. Pierwszy napój energetyzujący został wyprodukowany w Japonii w latach 60 XX wieku i był sprzedawany pod nazwą „Lipovitan”, zawierał on 2-3g tauryny i 300mg argininy. Natomiast w Polsce po raz pierwszy napoje tego typu pojawiły się później, blisko lat 90. Dzisiaj dostęp do nich jest niewiarygodnie łatwy, można je znaleźć niemalże w każdym sklepie spożywczym, a także na stacjach benzynowych.
    Czy jesteś pewna/ pewny czy to napój przeznaczony dla dzieci? 
    Zapoznaj się z prezentacją poniżej.


    NAPOJE ENERGETYCZNE
  • "Ananasy z naszej klasy", prezent z okazji Dnia Edukacji Narodowej

    "Ananasy z naszej klasy", prezent z okazji Dnia Edukacji Narodowej

    Z okazji Święta Edukacji Narodowej uczniowie z klasy 3a wraz z Paniami Agnieszką Ziętarą i Joanną Dutkowską przygotowali krótki występ artystyczny. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty tańcząc, śpiewając i recytując dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły!

  • Wędrujący koszyczek

    Wędrujący koszyczek

    Klasom I-III proponujemy przystępniejszą formę wypożyczeń " Wędrujący koszyczek", który będzie Was odwiedzał co 6 tygodni. Szczegółowych informacji udzielają wychowawcy klas i nauczyciel bibliotekarz. " Koszyk daję pełen czarów, mnóstwo w nim jest różnych darów. Kto ciekawy świata, może przyjść do niego o każdej porze, by poczytać, pooglądać, trochę w książki pozaglądać. Zapraszam 

  • TRÓJKA Z CODE

    Code week

    TRÓJKA Z CODE

    Kodowanie to prosta rzecz! Dziś - 12 października 2020r. Wystartowaliśmy z projektem TRÓJKA Z CODE. 

    Warsztaty z podstaw kodowania przygotowali uczniowie klasy 8b: Hania, Natalia, Daria, Natalia, Agnieszka oraz Marcin i Sebastian.

    Dzisiaj poprowadzili oni zajęcia w klasach: 1b i 2a.

    Na platformie code.org programowali uczniowie 4b, 7b pogłębiała swoją znajomość Scratch'a i Baltiego, zaś 8a tworzyła strony internetowe w języku HTML.

    Kodowanie odbywa się na wielu zajęciach i na różnych przedmiotach, m. in.  na ZDW, ZKK

  • ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW 14.10.2020

    ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW 14.10.2020

    Poniżej  znajduje się link do rozkładu jazdy autobusów w dniu 14.10.2020.

     

     

     

     

     

     

  • Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego

    Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego
  • "Pod biało- czerwoną"

    "Pod biało- czerwoną"

    Szanowni Państwo Dyrektorzy,

    serdecznie zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. 

    Zakup masztów i flag dla każdej z gmin

    Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Zachęcamy do tego, aby również Państwa szkoła stała się częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia. 

    W jaki sposób wziąć udział w projekcie? 

    Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też prosimy o poinformowanie uczniów, nauczycieli i rodziców o możliwości oddania głosów poparcia. 

    Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem  https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę. W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów. 

    W przypadku dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: bialo-czerwona@mc.gov.pl, 532 519 877. 

    Serdecznie zapraszam do udziału w akcji!

     

    Z poważaniem

    Anna OstrowskaRzecznik Prasowy MEN 

     

  • SPOTKANIE RADY RODZICÓW

    SPOTKANIE RADY RODZICÓW

    Zapraszamy Przewodniczących Rad Klasowych na spotkanie Rady Rodziców SP3 w dniu 5 pażdziernika 2020r. o godz. 16.00, w sali nr 2.

     

  • 29.09.2020

    Biblioteka szkolna

    zaprasza do udziału w konkursie plastycznym

    „Ilustrujemy polskie legendy”

    REGULAMIN KONKURSU:

    Organizator: biblioteka szkolna

    Cele konkursu:

    1. Zainteresowanie uczniów polskimi legendami.
    2. Kształtowanie kreatywności i wyobraźni plastycznej.
    3. Łączenie różnorodnych technik plastycznych.
    4. Prezentacja i popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej. 

    Zadanie konkursowe:

    Zadaniem konkursowym jest wykonanie przez uczniów ilustracji do wybranej przez siebie polskiej legendy.

    Prace mogą być wykonane dowolną techniką  plastyczną (kredka, ołówek, flamaster, pastele, farby, wycinanka, wydrapywanka, techniki graficzne), na kartce papieru formatu A4

    Kryteria oceny prac:

    - oryginalność

    - walory artystyczne

    - pomysłowość

    Termin trwania konkursu: do 27 listopada 2020 r.  podpisane prace przynosimy do biblioteki szkolnej.

  • Zmiana trybu zajęć lekcyjnych w SP nr 3 w Biskupcu

    Zmiana trybu  zajęć lekcyjnych w SP nr 3 w Biskupcu

    Informujemy, że od 17.09.2020r. szkoła pracuje w systemie hybrydowym. Klasa 5 przebywająca na kwarantannie ma naucznie zdalne, pozostałe klasy mają tak jak dotychczas nauczanie stacjonarne. 

  • SPOTKANIA Z RODZICAMI

    SPOTKANIA Z RODZICAMI

    Zapraszamy Rodziców na spotkania z wychowawcami według załączonego harmonogramu.

  • Rekrutacja do świetlicy

    Rekrutacja do świetlicy

    Informuję, że rodzice, którzy nie zgłosili uczniów do świetlicy do dnia 28.09.2020 mogą to uczynić w każdej chwili jeżeli dziecko spełnia warunki rekrutacji.

  • UBEZPIECZENIE -informacja dla rodziców

    UBEZPIECZENIE -informacja dla rodziców

    Informacja dla rodziców

    Składka za osobę - 40,93 zł.Wysokość ubezpieczenia 12.000 zł.

    Wpłaty należy dokonać na konto Rady Rodziców:

    Bank Spółdzielczy Szczytno O/ Biskupiec

    nr konta 96 8838 1031 9006 0317 4189 0001

    W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko dziecka, PESEL oraz klasę ,do której dziecko uczęszcza.

  • 81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

    81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

    1 września 1939 roku atakiem wojsk III Rzeszy na Polskę rozpoczął się największy konflikt zbrojny w historii – II wojna światowa. Działania wojenne ogarnęły niemal całą Europę, wschodnią i południowo – wschodnią Azję, Afrykę północną, część Bliskiego Wschodu i oceany, a także epizodycznie Amerykę Północną, a nawet Arktykę. Poza większością państw europejskich i ich koloniami w wojnie brały udział także państwa Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji. Według różnych szacunków wojna pochłonęła od 50 do 78 milionów istnień. W tym roku 1 września obchodzimy 81rocznicę wybuchu II wojny światowej. 

  • List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

    List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

    Warszawa, 28 sierpnia 2020 r. 

     

     

     

     

    Szanowni Państwo,

    Dyrektorzy i Nauczyciele,

    Drodzy Uczniowie i Rodzice,

     

    wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich. 

     

    Kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym. 

     

    Rozumiem obawy części rodziców i nauczycieli związane z powrotem do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwolą na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły, jak i poszczególnych oddziałów. Umożliwiliśmy także dyrektorom wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa na terenie danej placówki. 

     

    Stale współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i na bieżąco reagujemy na sytuację. Wspieramy dyrektorów i organy prowadzące w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Umożliwiamy dyrektorom zamówienie maseczek i płynów do dezynfekcji na potrzeby szkół. Przekażemy szkołom również termometry bezdotykowe. Środki te będą bezpłatnie dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.

     

    Wszystkim nam zależy na bezpiecznym powrocie dzieci do szkół. Chcemy, aby uczyły się one razem z rówieśnikami, przy wsparciu ze strony nauczycieli i dyrektorów. Jestem przekonany, że wspólne, odpowiedzialne działania ograniczą ryzyko oraz pozwolą na funkcjonowanie szkół i placówek w tradycyjnej formule.

     

    Nowy rok szkolny to, obok kwestii związanych z bezpieczeństwem, także nowe wyzwania edukacyjne i kierunki działania. Chcemy, aby nauka w szkole rozwijała umiejętności, które pozwolą młodym ludziom mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata. Stąd nacisk na kształtowanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności u uczniów. Ważnym elementem edukacji powinno być także stałe rozwijanie kompetencji cyfrowych, w tym bezpieczne i efektywne korzystanie 
    z nowych technologii. 

     

    Szkoła odgrywa niezwykle istotną rolę w wychowaniu młodego człowieka – uczy szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego. Rok 2020 to rok wielu rocznic historycznych ważnych dla kształtowania polskiej tożsamości narodowej i pamięci zbiorowej. W maju świętowaliśmy 100. rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II, a w sierpniu – 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Wkrótce obchody podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, a także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Znajomość tych wydarzeń jest kluczowa zarówno dla patriotycznego wychowania młodego pokolenia, jak również dla lepszego i pełniejszego zrozumienia procesów, które dzieją się współcześnie. Chciałbym, aby te rocznice znalazły należne im miejsce w toku edukacji. 

     

    Nie możemy zapomnieć o wychowaniu uczniów nie tylko na dobrych obywateli, ale i po prostu dobrych ludzi. Kształtowanie właściwej postawy moralnej młodego pokolenia Polaków to także bardzo ważne zadanie szkoły.

     

    U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Jestem przekonany, że wytrwałość w nauce i konsekwentne rozwijanie swoich talentów pozwoli uczniom osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce i w czerwcu przyszłego roku z dumą odebrać szkolne świadectwa. 

     

     

    Z wyrazami szacunku

     

     

    Dariusz Piontkowski

    Minister Edukacji Narodowej 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego
    ul. Bolesława Chrobrego 15
    11- 300 Biskupiec
  • (+48) 89 7152716

Galeria zdjęć