Jednym ze sposobów zapewnienia wysokiej jakości edukacji uczniom naszej szkoły jest wykorzystanie możliwości, jakie dają nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne.
Lekcje są ciekawsze i dzięki temu lepiej trafiają do ucznia, który w obecnych czasach jest dobrze zorientowany w nowinkach technicznych. Nauczyciele stosując TIK podczas lekcji, łatwiej znajdują wspólny język ze swoimi uczniami. Uczniowie chętniej wykonują zadania, jeśli są zamieszczone na platformie edukacyjnej, niż w zeszycie. Atrakcyjniejszą formą jest wysłanie pracy na adres e-mail, niż przedstawienie jej w tradycyjny sposób. Prace, które uczniowie mogą wykonać w domu rozwijają ich kompetencje informatyczne i mogą być w formie prezentacji multimedialnych, filmów, grafik komputerowych, sformatowanych dokumentów tekstowych, fotogalerii. Bardzo atrakcyjną stała się praca z uczniami z wykorzystaniem Chmury One Drive i Google.
Z użyciem platformy edukacyjnej "Kahoot!", służącej do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów, prowadzi lekcje coraz więcej nauczycieli.
Z zastosowaniem TIK organizowane są w szkole nie tylko lekcje, ale też apele: Święto Odzyskania Niepodległości, Dzień Papieski, Dni Technologii, turnieje profilaktyczne, Forum Ekonomiczne dla szkół gminy Biskupiec, DBI, Dzień Dziecka. Braliśmy także udział w jednodniowym forum dla młodzieży na temat kreatywnego wykorzystania nowych technologii i bezpieczeństwa online: Digital Youth Forum. Szkolni Badacze Wody uczestniczą w międzynarodowych telekonferencjach. Organizowane są turnieje matematyczne. Uczniowie redagują bloga szkoły. W szkole prężnie działa koło robotyczne i programistyczne. Uczymy jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii, np. organizując spotkania z pracownikami banku, podczas których omawiane są zasady korzystania z bankowości elektronicznej i mobilnej. Od wielu lat organizujemy Dzień Bezpiecznego Internetu.
Bardzo dużym udogodnieniem do stosowania najnowszych technologi stało się wykorzystanie monitora dotykowego zamontowanego w pracowni komputerowej. Tak dostosowano plan lekcji, aby jak największa ilość klas mogła stosować to urządzenie na co dzień.
Nauczyciele chętnie podnoszą swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych, seminariach kontaktowych etwinning, kursach online, webinariach. Chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami, ciekawymi adresami www, informują o interesujących filmach i zasobach edukacyjnych.
Zwiększa się stosowanie przez nauczycieli TIK w procesie edukacyjnym, a tym samym podnoszone są kompetencje uczniów w zakresie stosowania nowych technologii w procesie uczenia się.