Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów ósmoklasisty dla uczniów

1. Egzaminy ósmoklasisty odbędą się: 16 czerwca 2020 r. (wtorek)- język polski; 17 czerwca 2020 r. (środa)- matematyka; 18 czerwca 2020 r. (czwartek)- język obcy nowożytny.
  2. Na egzamin przychodzisz nie wcześniej, niż 5 minut przed czasem jego rozpoczęcia.
  3. Jeżeli jesteś uczniem dojeżdżającym, do momentu rozpoczęcia egzaminu przebywasz pod opieką nauczycieli świetlicy.
  4. Jeżeli piszesz egzaminy w sali nr 2, 5, 16, 17, 18, 19, wchodzisz do szkoły głównym wejściem.
  5. Jeżeli piszesz egzaminy w sali nr 7, 8, 10, 11, 15, wchodzisz do szkoły wejściem od strony ulicy.
  6. Egzaminy ósmoklasisty rozpoczynają się:

o godzinie 9:00, jeśli piszesz w salach na I piętrze: nr 11, 15, 16, 17, 18, 19;

o godzinie 9:15, jeśli piszesz w salach na parterze: nr 2, 5, 7, 8, 10

1. Przed wejściem do szkoły na egzamin zdezynfekuj ręce środkiem odkażającym.
  2. Na egzamin możesz przyjść wyłącznie zdrowbez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  3. Nie możesz przyjść na egzamin, jeżeli przebywasz w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
  4. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z Tobą na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy wymagasz pomocy np. w poruszaniu się.
  5. Nie wnoś na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
  6. Na egzaminie możesz korzystać jedynie z własnych przyborów piśmienniczych, na matematyce dodatkowo możesz korzystać z linijkiNie możesz pożyczać przyborów od innych zdających.
  7. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin przynieś własną butelkę z wodą.
  8. Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków.
  9. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, musisz zachow odpowiedni odstęp (co najmniej1,5 m) oraz mieć zakryte usta i nos.
  10. Na teren szkoły możesz wejść wyłącznie z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsca przez Ciebie. Podczas wpuszczania Ciebie do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić o chwilowe odsłonięcie Twojej twarzy w celu zweryfikowania tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej1,5-metrowego odstępu).
  11. Jesteś zobowiązanzakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) masz obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
  • podchodzi do Ciebie nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytanie,
  • wychodzisz do toalety,
  • wychodzisz z sali egzaminacyjnej.
  1. Możesz mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku.
  2. W określonym miejscu będziesz mógł zostawić rzeczy osobiste- plecak, torbę, kurtkę itp. Zachowuj odległość od innych osób, zakrywaj usta i nos oczekując na oddanie lub odbiór swoich rzeczy.
  3. Przed rozpoczęciem egzaminu i po jego zakończeniu obowiązuje Ciebie: zakaz kontaktowania się z innymi zdającymi, obowiązek zakrywania ust i nosa, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką; konieczność zachowania odpowiedniego dystansu od innych zdających po zakończonym egzaminie.
  4. Unikaj tworzenia grup przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.
  5. Wrażeniami po egzaminie dziel się z innymi z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikaj spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.
  6. Możesz opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończyłeś pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli skończyłeś pracę z arkuszem egzaminacyjnym) nie opuszczasz sali egzaminacyjnej.