Szanowni Państwo
Na stronie szkoły podałam informację, że uczeń naszej szkoły posiada wynik pozytywny na obecność koronawirusa.
Całym sercem jestem za tym dzieckiem i jego najbliższą rodziną. Nikt specjalnie nie chciał zostać zarażony, nikt specjalnie nie chciał zachorować. Módlmy się tylko o to, aby przebieg choroby był jak najbardziej łagodny dla chłopca. Dlatego bardzo proszę o wsparcie zarówno dziecka, jak i całej rodziny. Nie wiemy, co nas czeka, czy my też kiedyś nie zarazimy się. Wczujmy się w sytuację Tej Rodziny, która właśnie tu i teraz najbardziej potrzebuje naszego wsparcia.
Z poważaniem
Bożena Lasocka
dyrektor
Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów ósmoklasisty dla uczniów
o godzinie 9:00, jeśli piszesz w salach na I piętrze: nr 11, 15, 16, 17, 18, 19;
o godzinie 9:15, jeśli piszesz w salach na parterze: nr 2, 5, 7, 8, 10
1. Egzaminy ósmoklasisty odbędą się: 16 czerwca 2020 r. (wtorek)- język polski; 17 czerwca 2020 r. (środa)- matematyka; 18 czerwca 2020 r. (czwartek)- język obcy nowożytny.
2. Na egzamin zdający przychodzi nie wcześniej, niż 5 minut przed czasem jego rozpoczęcia.
3. Uczniowie dojeżdżający do momentu rozpoczęcia egzaminu przebywają pod opieką nauczycieli świetlicy. Rodzic przekazuje do wychowawcy informację, w jaki sposób uczeń dotrze do szkoły (szkolnym autobusem, czy prywatnym samochodem).
4. Jeżeli zdający egzaminy piszą w sali nr 2, 5, 16, 17, 18, 19, wchodzą do szkoły głównym wejściem.
5. Jeżeli zdający egzaminy piszą w sali nr 7, 8, 10,11, 15, wchodzą do szkoły wejściem od strony ulicy.
6. Egzaminy ósmoklasisty rozpoczynają się:
o godzinie 9:00, jeśli zdający piszą w salach na I piętrze: nr 11, 15, 16, 17, 18, 19;
o godzinie 9:15, jeśli zdający piszą w salach na parterze: nr 2, 5, 7, 8, 10
7. Przed wejściem do szkoły na egzamin należy dezynfekować ręce środkiem odkażającym.
8. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
9. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
10. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
11. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, na matematyce dodatkowo może korzystać z linijki. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
12. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
13. Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków.
14. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
15. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą- w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających lub po podejściu zdających do stanowiska. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej1,5-metrowego odstępu).
16. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
17. Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą- jeżeli uznają to za właściwe- mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku / stanowisku egzaminacyjnym (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).
18. Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę albo, jeżeli nie mogą również korzystać z przyłbicy, przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej. W takiej sytuacji minimalny odstęp, jaki musi zostać zachowany pomiędzy samymi zdającymi oraz zdającymi i członkami zespołu nadzorującego, wynosi 2 m.
Szczegółowe rozwiązania techniczne związane z organizacją pracy zdających, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa 1) Sytuacja, w której dany zdający ze względów zdrowotnych nie może zakrywać |
19. Dla każdego zdającego zostanie zapewnione miejsce, w którym będzie mógł zostawić rzeczy osobiste – plecak, torbę, kurtkę, telefon itp.
20. Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.
21. Informuje się zdających, aby wrażeniami po egzaminie dzielili się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikali spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.
22. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) nie opuszcza sali egzaminacyjnej.
23.Zdający nie przynosi do szkoły telefonu, książek, maskotek i innych zbędnych rzeczy .
Szanowni Państwo
Informujemy, że zakończone zostałay zapisy do odzdziału przedszkolnego i klas pierwszych. Informację o zakwalifikowaniu dziecka można uzyskaćć w sekretariacie naszej szkoły, tel. 89715 2716.
Jednocześnie przypominamy o przysłaniu potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do Szkoły Podstawowej nr 3
w Biskupcu do dnia 15.05.2020.
Pismo o treści:
Potwierdzam wolę przyjęcia mojego dziecka (podać imię i nazwisko) do Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu.
..............................................
(podpis Rodzica)
data............
Proszę je przesłać e-maillem na adres spnr3.b-c@wp.pl lub wrzucić pismo do skrzynki na korespondecę przy wejściu do szkoły.
Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.
Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=HxbYRBAKs7U&feature=youtu.be
Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.
Link do materiałów: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/
Drodzy Rodzice
Dziękujemy za współpracę i prosimy o sprawdzanie na bieżąco wiadomości przesyłanych przez wychowawców w Librusie.
W razie pytań prosimy o kontakt przez Librus z wychowawcami bądż nauczycielami danego przedmiotu.
Szanowni Państwo,
decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
W załączeniu przekazuję komunikat – proszę o uważne zapoznanie się z jego treścią i poinformowanie uczniów, rodziców i nauczycieli o zawieszeniu zajęć.
Zachęcam do sprawdzania komunikatów na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik prasowy MEN
REKRUTACJA 2020/2021
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego
W postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2020/2021 do Szkoły Podstawowej nr 3 określa się następujące terminy:
1. Składanie wniosków o przyjęcie do szkół podstawowych wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów rekrutacyjnych - w postępowaniu rekrutacyjnym od dnia 02.03.2020r. do dnia 31.03.2020r. oraz w postępowaniu uzupełniającym od dnia 03.08.2020r. do dnia 20.08.2020r.
2. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków i dokumentów, o których mowa w pkt 1 oraz wykonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności wymienionych w art. 150 ust. 7 -10 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo oświatowe - w postępowaniu rekrutacyjnym od dnia 03.04.2020r. do dnia 06.04.2020r. oraz w postępowaniu uzupełniającym od dnia 21.08.2020r. do dnia 24.08.2020r .
3. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych - w postępowaniu rekrutacyjnym w dniu 06.04.2020r. oraz w postępowaniu uzupełniającym w dniu 24.08.2020 r.
4. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do szkoły podstawowej w postaci pisemnego oświadczenia - w postępowaniu rekrutacyjnym od dnia 09.04.2020r. do dnia 15.04.2020r. oraz w postępowaniu uzupełniającym od dnia 25.08.2020r. do dnia 28.08.2020r.
5. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych - w postępowaniu rekrutacyjnym w dniu 16.04.2020r. oraz w postępowaniu uzupełniającym w dniu 31.08.2020r.
W postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2020/2021 do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3 określa się następujące terminy:
1. Składanie wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów rekrutacyjnych - w postępowaniu rekrutacyjnym od 02.03.2020r. do dnia 31.03.2020r. oraz w postępowaniu uzupełniającym od dnia 03.08.2020r. do dnia 20.08.2020r.
2. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków i dokumentów, o których mowa w pkt 1 oraz wykonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności wymienionych w art. 150 ust. 7 -10 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo Oświatowe - w postępowaniu rekrutacyjnym od dnia 03.04.2020r. do dnia 06.04.2020r. oraz w postępowaniu uzupełniającym od dnia 21.08.2020r. do dnia 24.08.2020r .
3. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych - w postępowaniu rekrutacyjnym w dniu 06.04.2020r. oraz w postępowaniu uzupełniającym w dniu 24.08.2020r.
4. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia - w postępowaniu rekrutacyjnym od dnia 09.04.2020r. do dnia 15.04.2020r. oraz w postępowaniu uzupełniającym od dnia 25.08.2020r. do dnia 28.08.2020r .
5. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych - w postępowaniu rekrutacyjnym w dniu 16.04.2020r. oraz w postępowaniu uzupełniającym w dniu 31.08.2020r.
Wydarzenie |
Termin |
|
|
|
|
|
|
|
do 3 stycznia 2020 |
|
|
|
do 17 stycznia 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
( wtorek, środa, czwartek) |
|
do 19 maja 2020 |
|
do 12 czerwca 2020 |
|
|
|
|
|
|
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2019/2020 |
|
ZMIANA ORGANIZACJI W DNIU 01.04.2019
Klasy II-VIII koncert muzyczny od 7.50 do ok. 8.50.
Wyjście do kościoła na mszę rekolekcyjną o godz. 8.50 powrót
ok. 10.15 pod opieką wychowawców lub wyznaczonych naczycieli:
1b - klasa przychodzi na 8.45 i kończy zajęcia o 12.15.
2a – klasa przychodzi na 7.50 i kończy zajęcia o 12.15.
3a – klasa przychodzi na 7.50 i kończy zajęcia o 12.15.
4a – klasa przychodzi na 7.50 i kończy zajęcia o 13.20.
4b – klasa przychodzi na 7.50 i kończy zajęcia o 12.15.
4c – klasa przychodzi na 7.50 i kończy zajęcia o 12.15.
5a – klasa przychodzi na 7.50 i kończy zajęcia o 13.20.
5b – klasa przychodzi na 7.50 i kończy zajęcia o 13.20.
6b – II gr. przychodzi na 7.50.
6c – II gr. przychodzi na 7.50.
Pozostałe klasy mają lekcje według planu za wyjątkiem 2 i 3 godziny przeznaczonej na wyjście do kościoła.
Uczniowie nie biorący udziału w rekolekcjach, w czasie ich trwania przebywają w świetlicy.
ZMIANA ORGANIZACJI W DNIU 02.04.2019
Wyjście do kościoła na mszę rekolekcyjną o godz. 8.50 powrót
ok. 10.15 pod opieką wychowawców lub wyznaczonych naczycieli:
1b – klasa przychodzi na 8.45 i kończy zajęcia o 13.20.
2a – klasa przychodzi na 8.45 i kończy zajęcia o 13.20.
3a – klasa przychodzi na 8.45 i kończy zajęcia o 13.20.
4a – klasa przychodzi na 8.45 i kończy zajęcia o 12.15.
4b – klasa przychodzi na 8.45 i kończy zajęcia o 14.20.
4c - klasa przychodzi na 8.45 i kończy zajęcia o 13.20.
5b – grupa I przychodzi na 8.45 i kończy zajęcia o 13.20.
Pozostałe klasy mają lekcje według planu za wyjątkiem 2 i 3 godziny przeznaczonej na wyjście do kościoła.
Uczniowie nie biorący udziału w rekolekcjach, w czasie ich trwania przebywają w świetlicy.
ZMIANA ORGANIZACJI W DNIU 03.04.2019
Wyjście do kościoła na mszę rekolekcyjną o godz. 8.50 powrót
ok. 10.15 pod opieką wychowawców lub wyznaczonych naczycieli:
1b – klasa przychodzi na 8.45 i kończy zajęcia o 13.20.
2a – klasa przychodzi na 8.45 i kończy zajęcia o 12.15.
3a – klasa przychodzi na 8.45 i kończy zajęcia o 13.20.
4a – grupa przychodzi na 8.45 i kończy zajęcia o 14.20.
5c – klasa przychodzi na 8.45 i kończy zajęcia o 13.20.
5d –E.Salamończyk zaprowadza klasę do kościoła, B.Stankiewicz przyprowadza.
6b – II grupa przychodzi na 8.45
Pozostałe klasy mają lekcje według planu za wyjątkiem 2 i 3 godziny przeznaczonej na wyjście do kościoła.
Uczniowie nie biorący udziału w rekolekcjach, w czasie ich trwania przebywają w świetlicy.
REKRUTACJA 2019/2020
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego
W postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2019/2020 do Szkoły Podstawowej nr 3 określa się następujące terminy:
1. Składanie wniosków o przyjęcie do szkół podstawowych wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów rekrutacyjnych - w postępowaniu rekrutacyjnym od dnia 01.03.2019r. do dnia 31.03.2019r. oraz w postępowaniu uzupełniającym od dnia 01.08.2019r. do dnia 20.08.2019r.
2. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków i dokumentów, o których mowa w pkt 1 oraz wykonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności wymienionych w art. 150 ust. 7 -10 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo oświatowe - w postępowaniu rekrutacyjnym od dnia 03.04.2019r. do dnia 05.04.2019r. oraz w postępowaniu uzupełniającym od dnia 21.08.2019r. do dnia 22.08.2019r .
3. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych - w postępowaniu rekrutacyjnym w dniu 05.04.2019r. oraz w postępowaniu uzupełniającym w dniu 23.08.2019 r.
4. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do szkoły podstawowej w postaci pisemnego oświadczenia - w postępowaniu rekrutacyjnym od dnia 09.04.2019r. do dnia 12.04.2019r. oraz w postępowaniu uzupełniającym od dnia 23.08.2019r. do dnia 26.08.2019r.
5. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych - w postępowaniu rekrutacyjnym w dniu 16.04.2019r. oraz w postępowaniu uzupełniającym w dniu 27.08.2019r.
W postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2019/2020 do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3 określa się następujące terminy:
1. Składanie wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów rekrutacyjnych - w postępowaniu rekrutacyjnym od 01.03.2019r. do dnia 31.03.2019r. oraz w postępowaniu uzupełniającym od dnia 01.08.2019r. do dnia 20.08.2019r.
2. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków i dokumentów, o których mowa w pkt 1 oraz wykonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności wymienionych w art. 150 ust. 7 -10 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo Oświatowe - w postępowaniu rekrutacyjnym od dnia 03.04.2019r. do dnia 05.04.2019r. oraz w postępowaniu uzupełniającym od dnia 21.08.2019r. do dnia 22.08.2019r .
3. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych - w postępowaniu rekrutacyjnym w dniu 05.04.2019r. oraz w postępowaniu uzupełniającym w dniu 23.08.2019r.
4. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia - w postępowaniu rekrutacyjnym od dnia 09.04.2019r. do dnia 12.04.2019r. oraz w postępowaniu uzupełniającym od dnia 23.08.2019r. do dnia 26.08.2019r .
5. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych - w postępowaniu rekrutacyjnym w dniu 16.04.2019r. oraz w postępowaniu uzupełniającym w dniu 27.08.2019r.
Warszawa, 8 listopada 2018 roku
Szanowni Państwo,
Rodzice i Opiekunowie,
w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.
W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.
Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie – ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.
Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.
Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.
Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.
Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.
Z wyrazami szacunku
Oddział Przedszkolny
Karty pracy (książki) u wychowawcy we wrześniu sala nr 9
Izabela Woronowicz
HARMONOGRAM SPOTKAŃ INDYWIDUALNYCH
NAUCZYCIELI Z RODZICAMI
od 12.04.2018
Lp |
Nazwisko i imię |
PN |
WT |
ŚR |
CZW |
PT |
|
1 |
Aleksandrowicz Anna |
|
|
9.40-10.25 |
|
|
|
2 |
Balcewicz Robert |
|
10.35-11.20 |
|
|
|
|
3 |
Ballaryn Marzena |
|
|
9.40-10.55 |
|
|
|
4 |
Czerwiński Bernard |
|
|
11.30-12.15 |
|
|
|
5 |
Dotka Beata |
|
|
|
10.35-11.20 |
|
|
6 |
Dutkowska Joanna |
Codziennie w godzinach pracy |
|||||
7 |
Jaskulska Mariola |
|
|
|
|
12.35-13.20 |
|
8 |
Kalkowska Justyna |
|
|
10.35-11.20 |
|
|
|
9 |
Kaszubowska Małgorzata |
|
|
|
9.40-10.25 |
|
|
10 |
Kowalczyk Joanna |
|
|
|
14.35-15.15 |
|
|
11 |
Lasocka Bożena |
Codziennie w godzinach pracy |
|||||
12 |
Leonik Barbara |
Codziennie w godzinach pracy |
|||||
13 |
Leszek Grabowska Danuta |
|
|
|
12.35-13.20 |
|
|
14 |
Leśniewski Roman |
|
12.35-13.00 |
|
|
|
|
15 |
Maciesza Agata |
|
|
9.40-10.25 |
|
|
|
16 |
Malecka Szmidt Helena |
|
|
11.20-12.15 |
|
|
|
17 |
Okuniewska Jolanta |
|
11.30-12.15 |
|
|
|
|
18 |
Olewiecka Hanna |
|
|
|
11.00-11.30 |
|
|
19 |
Pałaszewska Ewa |
11.30-12.15 |
|
|
|
|
|
20 |
Przeradzki Andrzej |
7.50-8.35 |
|
|
|
|
|
21 |
Przeradzka Małgorzata |
|
|
|
|
12.35-13.20 |
|
22 |
Rosińska Bożena |
Codziennie w godzinach pracy |
|||||
23 |
Lipska Grażyna |
10.35-11.20 |
|
|
|
|
|
24 |
Stankiewicz Beata |
|
|
|
11.30-12.15 |
|
|
25 |
Struj Joanna |
11.30-12.15 |
|
|
|
|
|
26 |
Szatkowska Beata |
|
|
10.25-11.20 |
|
|
|
27 |
Szczotka Andrzej |
|
|
8.45-9.30 10.35-11.20 |
|
|
|
28 |
Szkop Hanna |
|
|
|
10.35-11.20 |
|
|
29 |
ŚmiełowskaJoanna |
|
|
|
|
8.45-9.30 |
|
30 |
Świątek Teresa |
9.40-10.25 |
|
|
|
|
|
31 |
Ujazdowska Lidia |
10.35-11.20 |
|
|
|
|
|
32 |
Wiercińska Brygida |
|
|
|
|
11.30-12.15 |
|
33 |
Więch - Wolska Marzena |
|
12.35-13.20 |
|
|
|
|
34 |
Woronowicz Izabela |
Codziennie w godzinach pracy w zerówce |
|||||
35 |
Zalewska Hanna |
12.35-13.20 |
|
|
|
|
|
36 |
Zastryżna Katarzyna |
|
|
|
9.40-10.25 |
|
|
37 |
Zastryżny Zbigniew |
|
9.40-10.25 |
|
|
|
|
38 |
Ziętara Agnieszka |
|
|
|
10.35-11.20 |
|
|
39 |
Żęgota Barbara |
14.30-15.00 |
|
|
|
|
|
40 |
Żurawska Agnieszka |
Wg. planu pracy pedagoga |
Jestem pewna, że każdy z nas ostrzega dzieci, żeby trzymały się z daleka od nieznajomych, ale czy tłumaczymy, co to znaczy? Prawdopodobnie nie. Na co zwrócić uwagę i jak nauczyć dziecko ostrożności?
Dzieci często oceniają ludzi po ich wyglądzie zewnętrznym. Ten, kto wygląda ładnie z założenia jest dobry, zaniedbany oznacza, że jest zły. Zrób mały eksperyment poproś żeby dziecko sobie wyobraziło kogoś brzydkiego, brudnego, potarganego i powiedziało ci co sądzi o takiej osobie, potem poproś żeby tą wymyśloną osobę ładnie ubrało, uczesało i sprawdź, co się dzieje.
Potem wytłumacz, że brudny człowiek, może być bezdomnym, który nie ma możliwości wyglądać inaczej. Może być dobrą, szlachetną osobą, której wygląd przeraża i każe nam się trzymać z daleka. Tymczasem osoby, które rzeczywiście są niebezpieczne często wyglądają na miłe i przyjazne. Mogą być w każdym wieku - to może być nastolatka albo starszy pan o wyglądzie miłego dziadka.
Twoje dziecko musi wiedzieć, że na takie osoby może natknąć się wszędzie. Na ulicy, w parku, czy w centrum handlowym. Dlatego ważne żeby starało się zawsze przebywać w towarzystwie. Osoba, która ma złe intencje, nie chce mieć świadków. Jedną z najmądrzejszych rzeczy, które możemy zrobić to rozmawiać z dziećmi, o tym jak działają tacy ludzie. W ten sposób (w razie niebezpieczeństwa) dostrzegą problem i szybko zareagują.
Jak możemy nauczyć nasze dzieci żeby były czujne?
Zasady , których zawsze ma przestrzegać dziecko |
przebywaj w towarzystwie innych dzieci, nie chodź sam/a jeśli nie musisz |
zachowuj bezpieczną odległość od nieznajomych, czyli mniej więcej na długość ręki. To daje czas na reakcję. |
nie bierz cukierków, prezentów, pieniędzy, itp |
bądź ostrożna/y, jeśli ktoś prosi cię o pomoc i namawia cię na podejście do samochodu. Nie podchodź! |
nie wierz, jeśli ktoś mówi, że zna twoich rodziców. |
nigdy nie podawaj swojego imienia, nazwiska, adresu, numer telefonu lub jakichkolwiek informacji o sobie komuś, kogo nie znasz |
jeśli jesteś w domu sam/a, nie otwieraj drzwi nikomu, kogo nie znasz |
nie mów nieznajomym przez telefon, że jesteś w domu sam/a. Powiedz, że mama i tata są zajęci i oddzwonią . |
Co jeszcze warto wiedzieć?
Naucz zasady 3 kroków w kontaktach z podejrzanymi osobami
Wytłumacz, że każdy z nas ma coś, co się nazywa instynktem, więc jeśli wyczuwa, że coś jest nie w porządku powinny zaufać swojemu odczuciu. Jeśli ktoś je zaczepia:
1. ma powiedzieć “Nie” lub, w razie potrzeby zacząć krzyczeć.
2. ma szybko odejść lub uciec od tej osoby
3. ma poprosić o pomoc innych dorosłych
To prosta, ale bardzo ważna zasada bezpieczeństwa, bo nie pozwala na wciągnięcie dziecka w rozmowę. Postarajcie się przećwiczyć różne sytuacje i za każdym razem dziecko ma zrobić dokładnie te 3 kroki. Tak żeby stały się nawykiem. Pamiętaj, że dziecku trudno jest przeciwstawić się dorosłemu. Tym bardziej musi wiedzieć, że powiedzenie nie jest w porządku!
To, co należy do nas to zwiększyć pewność siebie i samodzielność naszych dzieci. Dzieci mają prawo wiedzieć, co może zagrażać ich bezpieczeństwu, jak również, co robić w sytuacji zagrożenia. Warto rozmawiać
Dyrektor szkoły informuje, że w związku z
REKOLEKCJAMI WIELKOPOSTNYMI
w dniach 12,13,14 marca 2018r. będzie zmieniona organizacja pracy szkoły.
Poniedziałek 12.03.2018r. Klasy – 0- VII przychodzą do szkoły na godz. 8.35, kończą 11.50 ! |
|
8.45- 10.10 |
Wyjście do kościoła- Msza Święta |
10.10-10.20- PRZERWA |
|
10.20-11.50 |
-sala gimnastyczna- spotkanie interaktywne „Życie św. Jana Bosko” |
11.50 |
obiad dla klas 0-3 oraz uczniów dojeżdżających |
12.10 |
obiad dla pozostałych uczniów |
|
|
Wtorek 13.03.2018r. Klasy – 0- VII przychodzą do szkoły na godz. 8.35, kończą 11.50! |
|
8.45- 10.10 |
Wyjście do kościoła- Msza Święta
|
10.10-10.20- PRZERWA |
|
10.20-11.50 |
sala gimnastyczna- spotkanie interaktywne „Nauczanie św. Jana Bosko” |
11.50 |
obiad dla klas 0-3 oraz uczniów dojeżdżających |
12.10 |
obiad dla pozostałych uczniów |
środa 14.03.2018r. Wszystkie lekcje zgodnie z planem (wyjątek- Msza Święta- 2i 3 godz. lekc. )
|
|
8.45- 10.10 |
Wyjście do kościoła- Msza Święta
|
10.10-10.25- PRZERWA
|
|
pozostałe zajęcia zgodnie z planem |
|
Wydarzenie
|
Termin
|
Rozpoczęcie roku szkolnego |
4 września 2017 |
Spotkania z rodzicami |
13 września 2017 15 listopada 2017 17 stycznia 2018 21 marca 2018 16 maja 2018 |
Święto szkoły |
10 listopada 2017 |
Wystawienie proponowanych ocen niedostatecznych z przedmiotów edukacyjnych na I semestr |
do 15 grudnia 2017
|
Przerwa świąteczna |
23 - 31 grudnia 2017 |
Wystawienie ocen semestralnych z przedmiotów edukacyjnych za I semestr |
do 8 stycznia 2018
|
Semestralna rada klasyfikacyjna |
15 stycznia 2018 |
Ferie zimowe |
22 stycznia- 4 lutego 2018 |
Przerwa wiosenna |
29 marca- 3 kwietnia 2018 |
Wystawienie proponowanych końcoworocznych ocen niedostatecznych z przedmiotów edukacyjnych |
do 18 maja 2018
|
Wystawienie ocen końcoworocznych z przedmiotów edukacyjnych |
do 11 czerwca 2018
|
Końcoworoczna rada klasyfikacyjna |
18 czerwca 2018 |
Zakończenie zajęć dydaktyczno- wychowawczych |
22 czerwca 2018 |
Ferie letnie |
23 czerwca- 31 sierpnia 2018 |
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2017/2018
|
2,3 listopada 2017 2,4 maja 2018 1 czerwca 2018 |
Rok szkolny 2017/2018
L.P |
Rodzaj zajęć
|
Liczba uczniów |
Nauczyciel |
Termin |
1 |
ZAJĘCIA SPORTOWE W RAMACH PROGRAMU „SKS” |
20 |
J.Okuniewska |
Wtorek 14.30-15.30 Czwartek 14.30-15.30 |
2 |
ZAJĘCIA SPORTOWE W RAMACH PROGRAMU „SKS” |
20 |
R.Balcewicz |
Poniedziałek 14.30-15.30 Piątek 16.00-17.00 |
3 |
KOŁO FOTOGRAFICZNE
|
10 |
J.Kalkowska |
Wtorek 15.30 |
4 |
KOŁO POLONISTYCZNE |
10 |
Joanna Kowalczyk |
Piątek 12.35-13.20 |
5 |
ROBOTY |
13 |
D.Leszek Grabowska |
Poniedziałek 14.30-16.00 |
6 |
KOŁO PROGRAMISTYCZNE |
10 |
D.Leszek Grabowska |
Wtorek 9.40-10.25 |
7 |
ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE |
7 |
M.Ballaryn |
Czwartek 8.45-9.30 Sala 38 |
8 |
PROGRAM BADACZ WODY |
30 |
B.Czerwiński |
Czwartek 13.15-15.15 |
9 |
KOŁO TEATRALNE |
20 |
K.Zastryżna |
Sobota 9.00-10.30 |
10 |
KOŁO SZACHOWE |
10 |
R.Leśniewski |
Piątek 7.50-8.35 |
11 |
KOŁO MATEMATYCZNE |
10 |
B.Dotka |
Wtorek 14.30-15.15 |
12 |
ZESPÓŁ WOKALNY |
20 |
B.Wiercińska |
Środa 14.25-15.10 |
13 |
KOŁO ROZWIJAJĄCE ZAINTERESOWANIA UCZNIÓW KL.5B |
8 |
M.Kaszubowska |
Poniedziałek 13.35-14.20 |
14 |
KOŁO ARTYSTYCZNE |
11 |
A.Ziętara J.Dutkowska |
Środa 12.35-13.20 |
15 |
ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE KLASA 3B |
8 |
T.Świątek |
Wtorek 9.40-10.25 |
16 |
ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE /KOMPUTEROWE |
10 |
Anna Aleksandrowicz |
Piątek 11.30-12.15 |
17 |
ZAJĘCIA KUGLARSKIE |
13 |
J.Kalkowska M.Dramińska |
Czwartek 15.30-17.00 |
18 |
ROZRYWKI MATEMATYCZNE |
10 |
Andrzej Przeradzki |
Poniedziałek 6.45-7.40 |
19 |
INDYWIDUALNE ZAJĘCIA WOKALNE
|
6 |
Alicja Leczycka |
wg. potrzeb |
20 |
SCHOLA |
25 |
Lidia Ujazdowska (siostra Martyna) |
Czwartek 16.00-17.00 |
21 |
KLUB LITERACKI |
5 |
Beata Stankiewicz |
Poniedziałek 14.30-15.15 |
Jeśli tak – sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne.
Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.
Wskazówki pochodzą z broszury pt.: „Zagrożenia w Internecie. Zapobieganie-reagowanie. Gry komputerowe”. Broszura dostępna jest pod adresem: https://www.ore.edu.pl/materialy-do-pobrania/category/55-profilaktyka-agresji-i-przemocy
Gdzie można uzyskać pomoc
W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów). Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod numerem telefonu 800 121212 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).
Czy wiesz, co twoje dziecko robi w sieci?
- ile czasu spędza w Internecie?
- czy ma pocztę elektroniczną i z kim koresponduje? Na jakie strony internetowe wchodzi?
- które gry wybiera najchętniej?
- jakie aplikacje ściąga na komórkę?
- czy posiada profil na Facebooku i jakich ma znajomych?
Jeżeli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś „nie”, koniecznie czytaj dalej!
Realne zagrożenia dla dziecka
Związane z niekontrolowanym dostępem do Internetu:
Kodeks Bezpiecznego surfowania
Poza tym: