Szachowe debiuty

W sobotę, 19 maja, czworo uczniów z naszej szkoły wzięło udział w klasyfikacyjnym turnieju szachowym w Olsztynie. Byli to: Małgosia Matusewicz i Wojtek Nosek z VIC, Mikołaj Kostyra z VA i Janek Nosek z IIIC. W turnieju można było zdobyć punkty do rankingu szachowego oraz kategorię szachową. Start naszych zawodników okazał się bardzo udany: troje z nich właśnie zdobyło V kategorię, są to: Małgosia, Wojtek i Mikołaj. Najlepsze miejsce zajął Mikołaj Kostyra – wśród 22 rywali z całego województwa był 6!
 Start w takim turnieju to dla naszych początkujących szachistów debiut. Debiut i jednocześnie początek kariery szachowej – od tego momentu są czynnymi szachistami zarejestrowanymi w Polskim Związku Szachowym. I mają już pierwsze punkty rankingowe.
Wyjazd zorganizował opiekun kółka szachowego, pan Roman Leśniewski.